На две столчиња не се седи?!

Дискусија во 'Врски' започната од lylaby, 20 март 2010.

 1. zaljubena90

  zaljubena90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки јас сум нова на форумов па веднаш сакав да ви ја раскажам мојата замрсена приказна,па да чујам некој ваш совет...прваата љубов ја сретнав кога бев 1 година средна школа,таа љубов беше многу замрсена па и сеуште е...моментално имам дечко од странство со кој сум во врска 1 година и 3 месеца,заедно живееме и се е нај нај..но кога си доагам тука,со тој што ми беше прва љубов до ден денес се гледам иако има долга врска тука...
  со тој што ми е прва љубов се имам мувано само до ден денес и нисто повеке за разлика од дечко ми
  но кога сум тука во мк овој првиот ми прави да се двоумам и да го оставам дечко ми со обекања дека ке ја остави девојка му,иако знам дека тоа нема никогаш да се случи...имам многу јаки чувства према дечко ми и премногу го сакам но никако да го заборавам овој првиот иако толку многу се трудам.
  не знам што да правам,тој сака да ми ја уништи врската од љубомора дека имам некој со кој сум среќна,а и воедно да биде со мене додека не е со девојка му а не сака ни да и раскине.
  ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ НЕ ЗНАМ ШТО СЕ СЛУЧУВА СО МЕНЕ,КАКО ДА ПОСТАПАМ СО ПРВИОТ?
   
 2. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  658
  Седни на три, поудобно е, а кога ќе треснеш на гз запрашај се што си направила погрешно.
   
 3. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  761
  Одлучи се за еден. Раскини, прекини мувања, врска, гледање со еден и продолжи си го животот само со тој кој навистина знаеш дека го сакаш. Со тој што ќе прекинеш, заборави на се што те поврзува и сеќава на него.
  Сега мое мислење, остани си со тој што имаш 1 годишна врска, а плус тој другиот има девојка :^)
  :)
   
 4. zaljubena90

  zaljubena90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  sekoj den prekinuvam so ovoj prviot no nekako kako da manipulira so mene bidejki znae deka mozebi seuste go sakam i toa go koristi i taka mi pravi,inaku veli deka ako saka pak da probame nekolku denovi tajno deka posle ke i raskine na devojkamu i da si prodolzime kako porano i ke ja zaboravi mojata 1 godisna vrska bez ogled na okolnostite...koga e pijan,i koga ne e veli deka samo mene me saka seuste,no na eden negov drugar velel deka nekogas ne znael ni sto cuvstvuva za devojkamu..me zbunuva..mozam da ja zaboravam 2 vrska no sekoja vecer ovoj prviot me razocaruva go otkacuvam,vregam,go navreduvam,no posle nekoj den ili utredenta pak se slusneme i mu se odlutuvam,a ni samata ne znam zosto
  ..ne znam kako da postapam i sto muabet da pravam so nego za da se odlucam,a ne mi se ostava zatoa sto imam prekrasno minato so nego..ve molam devojki za pomos i za nekoj sovet
  [mod-kirilica:3kcqvfa3][/mod-kirilica:3kcqvfa3]
   
 5. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  316
  треба да си седнете и убаво да си направете муабет како ви стојат работите,зашо не е убао и на тие кои се со вас да му го правите тоа,ако е сакате смирете се,и бидете заедно а ако не заборавете еден на друг :)
   
 6. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  1.778
  Јас мислам да си останеш со овој дечково што си одиш моментално . :)

  Овој другиов, твојата прва љубов, мислам дека не те сака туку од љубомора што ти си среќна со друг сака да биде со тебе за после ти да се чувствуваш неубаво , валкано , да имаш грижа на совест.
  Ако му било дојдено до тебе тој ќе и раскинел на девојката и ќе дојдел кај тебе .

  Додека не му кажеш убаво (ако треба и груба бифи ) да те остави да бидеш среќна верувај дека уште ќе напнува дури не го добие тоа што го сака ..и погоди , пак ќе си остане со неговата девојка .
  Тоа дека не ти се остава ти е во потсвеста, навика ти е ..
  Одземи ги моментите што не ти оставиле најсјаен впечаток од тоа прекрасното минато и види што ќе ти остане ... ;)
   
 7. zaljubena90

  zaljubena90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  треба да си седнете и убаво да си направете муабет како ви стојат работите,зашо не е убао и на тие кои се со вас да му го правите тоа,ако е сакате смирете се,и бидете заедно а ако не заборавете еден на друг :)

  секоја вечер кога правеме муабет тој зборува како девојка му и дечко ми да не постојат како да постоеме само ние,ветува разни ствари а после некој ден заборава што ветил...прво го навредам на секој можен начин со ветување дека веке не сакам да го видам а откако ке ми мине лутината и ке ми рече да се видиме и да правеме муабет за поседен пат јас попустам...не знам што да му кажам за да се освести тоа ми е проблемот за да престане да замислува дека сум сеуште мало дете како кога ме запозна...ме лути тоа што и покрај тоа што му кажам се во лице пак се прави како ништо да не било и продолжува да си врти по негова приказна :( мислам дека вчера откако му изнакажав се што мислев и не мислев дека вечер пак ке ми се јави како и обично да правиме муабет за последен пат...дајте ми совет како да му го докарам паметот за да свати дека неможе да си игра со моите чувства па колку и да го сакам сеуште
   
 8. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  22.161
  На две столчиња се седи ако имаш 200 кг
   
  На Extraordinary.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.621
  Допаѓања:
  4.005
  Абе.. на две столчиња не се седи ама на три може и да се прилегне. :rofl:
  Извинете, ама морав. :wasntme: Стварно незнам што ми е денес. :lol:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.872
  Море и на 4 може да се прилегне...
  ако ти се долги нозете и ти ги фаќаат сите 4 столчиња....може како не :lol: 8)
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.304
  Па и не значи секогаш дека ќе паднеш :)
  Има снаодливи, итри што знаат и на три да седнат, па никогаш да не ги откријат :wasntme:

  За удобно да се постелиш на повеќе од едно столче талент треба, не е тоа едноставна работа :D
   
  На sea-star и butterfly.fly им се допаѓа ова.
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.940
  Допаѓања:
  86.995
  Петосед сестро,зошто мажите се свинчиња и тоа...мали свинчиња со големи потреби.
   
  На ♣ Alba Viduam ♣ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  7.955
  Допаѓања:
  40.944
  Пол:
  Женски
  На две столчиња не се седи ама на три можеш да си прилегнеш. :D
  Ако имаш личност покрај тебе со која имаш се, што тогаш бараш кај други? Особено машките, не си ги контролираат нивните нагони... Но јас верувам дека не се сите такви има машки кои знаат да сакаат и нема никогаш да си ја изневерат својата девојка/жена. А ако дојде до ситуација веќе да ти се допадне друг, тогаш подобро замини со него... да ти бил првиот доволно добар немало друг да те привлече. А со чувства никогаш не треба да се игра.
   
 14. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Машки
  Vrlo krarko i jasno ;)
   
 15. Samara Morgan

  Samara Morgan Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  porano se druzev so edno dete i mnogu mi se dopagase.. se isto sakavme, razmisluvavme.. i se znaeme so nego 6 godini veke. a so decko mi sum 3 godini vo vrska i planiravme veridba, da se zememe.. ama pocnavme povtorno da se druzime so ovaj drugiov i nekako mi se vratija cuvstvata kon nego... dvata gi sakam poveke od samata sebe i iskreno ne znam koj bi go odbrala.. ovaj drugiov mozebi bevme eden za drug a nie sami ja unistivme taa sansa.. dali e mozno takvo nesto devojki? a za decko mi istoto go osekam deka sme eden za drug.. i drugiov mi bese najdobar drugar site ovie godini dodeka pred nekoj den ne mu kazav deka sakam da prisustvuva na mojata vencavka i mi raskaza deka go boli da me gleda so drug, mi kaza od nego toa da ne go ocekuvam.. me prasa dali sakam da mu ja izgoram dusata.. ok mu rekov ne idi... jas sakav da prisustuva pokraj mene i vo dobrite momenti bidejki sekogas bil pokraj mene koga mi bilo tesko. dali jas sum vinovna sto toj ne sfakase deka mozebi sme bile eden za drug.. i so decko mi sum iskrena za se.. taka da mu kazav deka dokolku bi se omazila za nego ne bi mu ja pruzila cela ljubov sto ja imam, no se ostanato bi mu pruzila poveke od dovolno. decko mi e ok so se, bas ne mu e jasno kako na nekoj mu e tolku tesko da si gi iskaze svoite cuvstva. ne bi go ostavila decko mi bidejki premnogu go sakam, no mislite mi se kaj ovaj drugiov.. nekogas so casovi ne mislam na drugiov dodeka sum so decko mi, no nekogas duri i pokraj decko mi jas mislam na nego.. I DON'T KNOW WHAT TO DO IN MY LIFE ANYMORE..!!!
   
 16. Twigs

  Twigs Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Се паѓа на газето од седење на две столици, пошо многу сакало да мрдка газето (mooning)
   
  На ♣ Alba Viduam ♣ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. _malechka_

  _malechka_ Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  i mene istoto mi se sluci mesecov celosno se zbuniv veke ne se ni prepoznavam.
  so decko mi sme 2god zaedno (imam pisuvano na dr temi za nasiot problem) na kratko na pocetokot od vrskata go varav od ne znam koja procina, toj resi da mi prosti i da pocneme so iskrenost. posle nekolku meseci negovoto odnesuvanje so mene bese se poloso sto poleka mi se menuvase mislenjeto za nego.
  veke dva meseci mnogu se karame moze da se kaze sekojdnevno i toa za glupavi pricini. na pocetokot na mesecot izlegov vo drustvo so licnost za koja nikogas ne bi pomislila deka nesto bi napravila. toj den nemavme nisto ama nekako mi se zasvigja deckoto i se slusnavme nekolku pati na tel. pred 2nnedeli raskinav so decko mi i izlegov so ovoj drugiov se smuvavme i cela nedela posle toa zborevme se gledavme toa traese edna nedeoa dodeka ne se slusnav so bivsiot i resivme da pocneme od novo so toa sto veti ke go smenel ponasanjeto. deckoto e celosno porazlicen od decko mi, se sto sakam i baram vo edna licnost, isto razmisluvanje isti zelbi, kako maska verzija od mene i iskrena da bidam mozam da se vidam so nego vo idnina i mozam da go zamislam kako tatko na moite deca, dodeka pak decko mi e mnogu ladnokrven covek i iako se smeni so ponasanjeto se podobri kako da nemam takvi misli i.custva za nego. go sakam, da ama kako da ne e dovolno kako da fali nesto. znam deka treba da rascistam so dvajcata da se sredam so mislite i custvata i so samata sebe ama osekam kako da mi e strav da ostanam bez decko mi koj iako e mnogu porazlicen od mene i poinaku razmisluva sepak mi e poddrska i e nekoj na koj sto mozam da mu kazam se bez da me osuduva. se plasam deka custvata sprema decko mi se namalija vo drugarski posle taa edna nedela so drugiot .... morav nekade da go kazam ova da se oslobodam zasto navistina veke ne znam sto da pravam ni sto da mislam ...
   
  На teddytea му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.112
  Допаѓања:
  12.788
  Пол:
  Женски
  Се седи.
  Искрено имам седено, само треба паметно да седиш и да држиш баланс.На не паднеш па да се чудиш.