На кое благо ве асоцира форумџиката над вас?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од ELIDavor, 12 септември 2017.

 1. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  Бидеќи ја креирав темата некој нека почне за мене.
  На кое слатко ве асоцирам јас ?
  (Ако е дупла тема одма во канта)
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.673
  Допаѓања:
  136.492
  Може да се смени во - На кое БЛАГО...?
  Не верувам дека има доволно видови СЛАТКО...
   
  На Dadusicka и Ketchup им се допаѓа ова.
 3. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  Можи, а можите вие тоа да го направите или јас треба ?
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.281
  Пол:
  Женски
  Модераторот ќе среди. :)

  Епа ако може секаква врста на благо да се пише, тогаш јас ќе пишам дека @ELIDavor ме асоцира на pop kek. :D Појма немам зошто, прво тоа ми падна на памет. :D

  [​IMG]
   
  На Momichka и Arthur им се допаѓа ова.
 5. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  Better Sweet Мене ме асоцираш на убавите Атлантис од Витаминка
   
  На Arthur и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 6. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Мене на ролат со цимет :D

  [​IMG]
   
  На Arthur и ELIDavor им се допаѓа ова.
 7. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  25.135
  Пол:
  Женски
 8. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.711
  Допаѓања:
  28.536
  Пол:
  Женски
  Мафини чоколадни :D

  Greek_Yogurt_Chocolate_Muffins2.jpg
   
  На Crna Dama, Arthur и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 9. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На Crna Dama, Arthur и Purplelilac им се допаѓа ова.
 10. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На GrevMk, Crna Dama, Gosh и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.281
  Пол:
  Женски
  Panda-Ice-Cream.jpg
   
  На Crna Dama и Arthur им се допаѓа ова.
 12. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.239
  Пол:
  Машки
  Зелена смоква
   
 13. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.106
  Пол:
  Женски
  albeni-bar1.jpg
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.239
  Пол:
  Машки
 15. parksey

  parksey Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Nalutena1 и Daern им се допаѓа ова.
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На Crna Dama и parksey им се допаѓа ова.
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.057
  Допаѓања:
  160.586
  Пол:
  Женски
  [​IMG] :D
   
  На Crna Dama, Daern и PogbaPol им се допаѓа ова.
 18. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.506
  Пол:
  Женски
  Strawberry Shortcake

  [​IMG]
   
  На Crna Dama и Someonespecial им се допаѓа ова.
 19. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.509
  Пол:
  Женски
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  5.347
  Слатко од смокви :)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.