На кое место се чуствувате најубаво додека сте со љубениот?

Дискусија во 'Врски' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  На едно посебно место каде што само ние одиме :P
   
 2. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Кај мене или кај него дома..во соба,запалени свеќички со мирис на ванилааа и јас и он во кревет си гледаме некое филмче или си муабетиме,си се гушкаме,бакнуваме,грицки-мицки..ммммммммм :$

  Зимава,едвај чекам да падне снегче,се договоривме ќе поминеме викенд кај мене во викендичката близу Скопје,нежности под ќебенце,покрај новиот камин со добро музиче и домашна правена пица :inlove: Can't wait!!!!! :inlove:
   
  На Oaza.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  пааа кај него дома и во парк, оти сме сами :lol:
   
 4. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  хехех со мојот дечко сакам да сум на некое мирно затворено и топло место каде што никој не би можел да не вознемирува а и секако да има кревет :angel:
   
 5. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  Обожавам кога сум во ,,нашата соба,, Ја нарекувам ,,наша,, бидејќи во таа соба влегуваме само јас и дечко ми ( и понекогаш мајка му по потреба да ни ја исчисти :lol: ) Се чувствувам најопуштено кога сме двајцата сами, особено во зима кога огнот од каминот ни ја затоплува и осветлува собата! Обожавам кога ќе си влезам во топлата собичка со еден куп чипсови и чоколадо и си уживаме цела вечер! Тоа е нашето љубовно гнездо, таму си минуваме прекрасни моменти оделени од сите (неговите се на спрат подолу од нашата соба),таму си водиме љубов, гледаме филмче, се галиме, се караме :tmi: ...тоа е нашето место! Во тоа мало таванско собче се чувствувам најубаво со дечко ми бидејќи имаме приватност и место за уживање! Понекогаш му велам на дечко ми дека еден ден кога ќе им појдам ,,млада невеста,, :lol: во куќата сакам баш таа соба да ни остане наше место,да си ја направиме наша спална :P :P :P
   
  На lady12d му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  103
  секаде ми е романтично кога сум со него,особено у кревет ииииха :$ :lol:
   
 7. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504
  Најубаво досега сум се чувствувала (онака да речам дури филмски :) ) на:

  *Планина- каде што е недопрена природа и буквално се претопуваш со природата
  *На покрив од висококатница
  *На плажа, на зајдисонце (почна да врне па трчавме по плажата како деца. Се буткавме во песокот кој стана каллив, и на крај како прасиња валкани влеговме во море да се избањаме :inlove: )
  *Во поле со пченка, а над нас од небото `истураа` ѕвезди, и блескаше млечниот пат
  *На врвот од Ајфеловата кула

  *Ах што ми е убаво кога се присеќам на тие мигови ;( ;( ;(
   
  На Monickaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Da4e-22

  Da4e-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  ah ljubov dali ima nesto podobro od nea ne znoruvam za ljubov megu maz i zena zborum opsto kako ljubov kon se ljubovta ima mn prasanja a nema nitu edna definicija. Kako ke ja definiras ljubovta kako doverba razbiranje strast i toe e se samo na pocetokor na edna vrska podocno se stanuva nekako kako navika.Ustvari ne e ni navika tuku e nekoe cuvstvo sto nemozi da go opise nekoj.Vlubovunjeto se desava na pocetokot na sekoja vrska toa e najubavoto toa e najslatkoto :) a potoa so tek na vreme seto toa isceznuva nekako kako vo magla.Na pocetokot si imame i nasi pesni i nasi mesta a potoa karanici za smetki i pari i deca .No sepak mili moi i toa spaga vo ljubov se e ljubov samo nekogas i nie ne znaeme so e tocno vo vrska so ljubovta kon partnerot dali e vecna ili izumira so tek na vreme i tanuva navika.Otvoram nova tema i ocekuvam deka ke ima nekoj so ke saka da pisuva za ova to e i zivotot e ljubov a kakva e onaa vistinsa ljubov za koja se zboruva ljubov strst kon nekoj coek mislam deka za taa ljubov nema definicija poz inace jas so mojata ;jubov najdobro si se osekam doma vkrevet nekoe vakvo romanticno vrnezlivo vreme i nekkoj dobar film ama ako covekot e toj sto sakas da bidi pokraj tebe so nego sekogas i sekade ke se cusrvuvas ubavo :)))) pozzzzz
   
 9. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Дома, најубаво ни е. Топличко и мирно. :hug:
   
 10. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.338
  На место кде можеме да бидеме самички, и да си го посветиме целото внимание еден на друг :l:
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.879
  Во неговата соба, на креветот под ќебе! Поубаво здравје!
   
 12. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  304
  навистина од ова поубаво нема :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 13. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Потполно исто, да не се мачам да дефинирам :lol:
   
 14. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Кога сте со љубениот на било кое место ви е најубаво, најбитно е што сте заедно, но кога би морала да изберам би се согласила со постовите погоре. Во кревет :rofl: :rofl: :rofl:
   
 15. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Во куќичката од неговата баба
  куќичката е празна и секогаш си седиме сами таму
  и Да има и кревет :D :$
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.036
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Кај него во соба,кога си лежиме и си се гушкаме...Ма секаде ми е убаво со него
   
 17. Lucky88

  Lucky88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  14
  Со него секаде ми е убаво, на било кое место...ама се знае најдобро кај него у соба, bthw ја викаме наша соба...е таму ни е најубаво, таму се чувствуваме по слободни, по опуштени...хмм кога вака си зборувам, море баш ми се спие покрај него, туку ај да видам што прави, и ако е слободен, одма кај него :)
   
 18. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  хмммм... најубаво мие кога ќе идам кај него во студентски, а неговите цимери веќе си ги собрале парталите и си отишле. Цел викенд е наш :P :$
   
  На Minnie93 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.201
  Допаѓања:
  43.915
  Дефинитивно кај него дома,кревет,опуштена атмосвера,да не се повторувам,таму ми енајубаво :inlove:
   
 20. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Најубаво ми е во топло креветче,уживаме гушнати,гледаме тв или правиме нешо друго :lol: