1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кое место се чуствувате најубаво додека сте со љубениот?

Дискусија во 'Врски' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

  1. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    На едно посебно место каде што само ние одиме :P
     
  2. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Кај мене или кај него дома..во соба,запалени свеќички со мирис на ванилааа и јас и он во кревет си гледаме некое филмче или си муабетиме,си се гушкаме,бакнуваме,грицки-мицки..ммммммммм :$

    Зимава,едвај чекам да падне снегче,се договоривме ќе поминеме викенд кај мене во викендичката близу Скопје,нежности под ќебенце,покрај новиот камин со добро музиче и домашна правена пица :inlove: Can't wait!!!!! :inlove:
     
    На Oaza.123 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    пааа кај него дома и во парк, оти сме сами :lol:
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    хехех со мојот дечко сакам да сум на некое мирно затворено и топло место каде што никој не би можел да не вознемирува а и секако да има кревет :angel:
     
  5. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Обожавам кога сум во ,,нашата соба,, Ја нарекувам ,,наша,, бидејќи во таа соба влегуваме само јас и дечко ми ( и понекогаш мајка му по потреба да ни ја исчисти :lol: ) Се чувствувам најопуштено кога сме двајцата сами, особено во зима кога огнот од каминот ни ја затоплува и осветлува собата! Обожавам кога ќе си влезам во топлата собичка со еден куп чипсови и чоколадо и си уживаме цела вечер! Тоа е нашето љубовно гнездо, таму си минуваме прекрасни моменти оделени од сите (неговите се на спрат подолу од нашата соба),таму си водиме љубов, гледаме филмче, се галиме, се караме :tmi: ...тоа е нашето место! Во тоа мало таванско собче се чувствувам најубаво со дечко ми бидејќи имаме приватност и место за уживање! Понекогаш му велам на дечко ми дека еден ден кога ќе им појдам ,,млада невеста,, :lol: во куќата сакам баш таа соба да ни остане наше место,да си ја направиме наша спална :P :P :P
     
    На lady12d му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    секаде ми е романтично кога сум со него,особено у кревет ииииха :$ :lol:
     
  7. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Најубаво досега сум се чувствувала (онака да речам дури филмски :) ) на:

    *Планина- каде што е недопрена природа и буквално се претопуваш со природата
    *На покрив од висококатница
    *На плажа, на зајдисонце (почна да врне па трчавме по плажата како деца. Се буткавме во песокот кој стана каллив, и на крај како прасиња валкани влеговме во море да се избањаме :inlove: )
    *Во поле со пченка, а над нас од небото `истураа` ѕвезди, и блескаше млечниот пат
    *На врвот од Ајфеловата кула

    *Ах што ми е убаво кога се присеќам на тие мигови ;( ;( ;(
     
    На Monickaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Da4e-22

    Da4e-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    ah ljubov dali ima nesto podobro od nea ne znoruvam za ljubov megu maz i zena zborum opsto kako ljubov kon se ljubovta ima mn prasanja a nema nitu edna definicija. Kako ke ja definiras ljubovta kako doverba razbiranje strast i toe e se samo na pocetokor na edna vrska podocno se stanuva nekako kako navika.Ustvari ne e ni navika tuku e nekoe cuvstvo sto nemozi da go opise nekoj.Vlubovunjeto se desava na pocetokot na sekoja vrska toa e najubavoto toa e najslatkoto :) a potoa so tek na vreme seto toa isceznuva nekako kako vo magla.Na pocetokot si imame i nasi pesni i nasi mesta a potoa karanici za smetki i pari i deca .No sepak mili moi i toa spaga vo ljubov se e ljubov samo nekogas i nie ne znaeme so e tocno vo vrska so ljubovta kon partnerot dali e vecna ili izumira so tek na vreme i tanuva navika.Otvoram nova tema i ocekuvam deka ke ima nekoj so ke saka da pisuva za ova to e i zivotot e ljubov a kakva e onaa vistinsa ljubov za koja se zboruva ljubov strst kon nekoj coek mislam deka za taa ljubov nema definicija poz inace jas so mojata ;jubov najdobro si se osekam doma vkrevet nekoe vakvo romanticno vrnezlivo vreme i nekkoj dobar film ama ako covekot e toj sto sakas da bidi pokraj tebe so nego sekogas i sekade ke se cusrvuvas ubavo :)))) pozzzzz
     
  9. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Дома, најубаво ни е. Топличко и мирно. :hug:
     
  10. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    На место кде можеме да бидеме самички, и да си го посветиме целото внимание еден на друг :l:
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Во неговата соба, на креветот под ќебе! Поубаво здравје!
     
  12. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    навистина од ова поубаво нема :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  13. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Потполно исто, да не се мачам да дефинирам :lol:
     
  14. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Кога сте со љубениот на било кое место ви е најубаво, најбитно е што сте заедно, но кога би морала да изберам би се согласила со постовите погоре. Во кревет :rofl: :rofl: :rofl:
     
  15. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Во куќичката од неговата баба
    куќичката е празна и секогаш си седиме сами таму
    и Да има и кревет :D :$
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Кај него во соба,кога си лежиме и си се гушкаме...Ма секаде ми е убаво со него
     
  17. Lucky88

    Lucky88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    14
    Со него секаде ми е убаво, на било кое место...ама се знае најдобро кај него у соба, bthw ја викаме наша соба...е таму ни е најубаво, таму се чувствуваме по слободни, по опуштени...хмм кога вака си зборувам, море баш ми се спие покрај него, туку ај да видам што прави, и ако е слободен, одма кај него :)
     
  18. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    хмммм... најубаво мие кога ќе идам кај него во студентски, а неговите цимери веќе си ги собрале парталите и си отишле. Цел викенд е наш :P :$
     
    На Minnie93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.256
    Допаѓања:
    124.738
    Дефинитивно кај него дома,кревет,опуштена атмосвера,да не се повторувам,таму ми енајубаво :inlove:
     
  20. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Најубаво ми е во топло креветче,уживаме гушнати,гледаме тв или правиме нешо друго :lol: