На кое место се чуствувате најубаво додека сте со љубениот?

Дискусија во 'Врски' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  Како сите вас, до него под ќебенце и по можност не кај него дома тука на викендичката кај него под Кожф планина и запаленото каминче, мм топличко во неговите прегратки..
  ајдее сакааамм одма овој викенд
   
 2. Minnie93

  Minnie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  50
  најубаво местенце е од каде што се гледа цел град (навеќер како свет) но не го изоставувам топлиот кревет каде поминуваме највеќе време ;) ;) ;)
   
 3. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.923
  Горе, во празната куќа самошто реновирана..Нема ништо освен кревети и ламби... Јас ја наполнив едната соба со свеќи и миризливи стапчиња, носиме лап топ за да гледаме филмови, храна и вино најчесто... Можам да се исклучам од светот таму. И да не правам ништо со него, да се галмие во тишината... Ма и да ми тркала некои глупави зборови, неговиот дебел глас во таа соба со огромно ехо ме смирува..ми делува како Прозак... Можам да зборувам и да зборувам со саати, и он да ме потпрашува и да ми се смее на заклучоците и ќошињата на умот каде јас истражувам и прашувам...Ми се смее многу често...Така се заљубува уште повеќе...
  Како што кажав. Toj е мој антидепресант, моја марихуана, мој бедоксин и вино, ред бул и кафе... Toj е хај и лоу...
  Ќе го сврстам во дрога.
  Мислам дека сум навлечена.

  http://www.youtube.com/watch?v=G-hN5AwHE54
   
  На Lovely93, sesilija, bravegirl и 7 други им се допаѓа ова.
 4. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  Кај негоо дома во неговата собаа..заедно цела вечерр под топло ќебенце :)
   
 5. ma4e-94

  ma4e-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  42
  како прво каде и да сум со моето срценце се чуствувам најјјјјубавооооооооооооооооооооо! :* и сум му благодарна за тоа... :* :* :*
  а најубаво ми кога сме сами на нашето место (тајно) таму се чуствувам најубаво...па секако, сами сме си и си правиме глупости :D и уживаме во секој бакнез секој допир во секоја прегратка....ааааааа :hug: :l: :l: :l: :inlove:
   
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Дома - во кревет. Без разлика дали се караме или правиме муабет, или гледаме филм со оброците од мекдоналдс до нас и сок, или правиме нешто перверзно, или само седиме гушнати, или се галиме, или решаваме важни прашања .... сеедно ! Кревет кревет кревет кревет ! Жими се ако се земеме ќе купам огромна спална тоа да си биде нашето катче. Едноставно како што кажа дафне тој ми е се. Дрога од која нема откажување :D
   
 7. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.641
  Во неговиот најубав, најудобен (дали е до Доремеото или до него |( ), простран кревет...На тој кревет има простор и за гушкање, и за секс, има простор и за милување, за искажување љубов, за плачење, за подкарување од време на време... Еххх што кревет ќе беше тоа??? Јас го опишав ко цела полјана да е :rofl:

  Едноставно просторот не ми менува многу, мене ми треба само тој и неговите силни раце да ме гушнат, да ме погледне со најубавите очи...и да одлетатам на седмо небо... па тогаш и на карпи да сум пак удобно ќе ми биде... :inlove:
   
 8. bonb

  bonb Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  Мене ми е секаде убаво со моето сонце со моето злато без разлика каде а иии до душа секогаш најубаво си поминуваме во кревет бидејќи и двајцата не можеме така само да се гледаме да разговараме мислам ок , разговор да ваму таму причи но се знае сепак како на крај ммммммммм едвај чекам веќе да дојде да ме земе уште еден саат ехехехехе го сакамммммммм...
   
 9. Tashaa

  Tashaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  36
  Кај и да сум ми е најубавоооо бидејќи се чувствувам дека сум со вистинската личност во вистинско време :inlove: :)
   
 10. Krisi88

  Krisi88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  27
  Во викендичката, на огромниот кревет, опкружени само со нашите гласови и емоции, запален камин да пуцкета колку за создавање мирис и вкус на топло љубовно гнездо и крупни капки дожд на големите прозори од кои не се гледа ништо друго освен зелена прекрасна шума и одразите од нашите среќни лица....
   
  На Miss.M5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.136
  Билокуда билосвуда = секаде :D само да сум во негово присуство бидејќи знам дека ме чувствува тој мене и јас него
   
  На Peperutche7 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Peperutche7

  Peperutche7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  23
  насекадеее само да сме заедно било где :)
   
 13. Monickaa

  Monickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  најубаво ми е кога сме некаде на излет па шеткаме па правиме глупости интересната па седнеш да одморете па бакнези прегратки мм,али дома си е дома најубаво во кревет мммм :) :) :) :) :inlove: :inlove: :inlove: :* :* :*
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Кај мене дома, можам да му правам што сакам, без да фрчат погледи од страна. :)
   
 15. K-a-t-e-n-c-e

  K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  32
  зависи од расположение :) некад сакам околу луѓе, на места со бучава но сепак преовладува тивка атмосфера романтикииииии итн
   
 16. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  754
  хахахха домче кај мене :$ :$
   
 17. bbeebbee

  bbeebbee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  било каде само да сме заедно .. придружеми од нашето добро расположение и нашите бескрајни шеги ,смеи ... прегратки ..бакнежи итн....
   
 18. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  на одмор, било каде, сами... :* :inlove:
   
 19. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Секаде ако си со човекот со кој искрено се сакате 2та.Дома,во природа,на журка,во кафич,на одмор...Секаде!!!а највеќе на некои романтични места каде што сте сами. ;)
   
 20. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  72
  покрај плажа - на ’’нашата’’ карпа :inlove: