На кое место се чуствувате најубаво додека сте со љубениот?

Дискусија во 'Врски' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  481
  Сами во домашна атмосвера. :D
   
 2. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  566
  Па најубаво ми е кога сум на одмор само со него,Најубаво чувство!
   
 3. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Ако се чувствувам убаво со него,ако ми е пријатен разговорот,тогаш на секое место би се чувствувала убаво.Ама ако не ми е до гледање или ако нешто не штима,тогаш и на крајот на светот да ме однесе џабе ќе е...
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.724
  Допаѓања:
  4.806
  Пол:
  Женски
  Кога сум со него секаде ми е убаво. И на планина и на пуст остров мене со него ми е најубаво. :lol: Јас си се држам на онаа изреката "Не битно каде си,битно е со кого си" :!:
   
 5. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  дома во неговиот кревет..... да си се гушкаме
   
 6. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.615
  Ма и да се луламе на зафркнат мост над опасна река; и ветар нека шиба, би ми било пријатно.
   
 8. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  не ми е битно важно да сме заедно инаку омилено ни е во парк таму ни е некако најубаво
   
 9. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.032
  Кога бев со љубениот, што веќе го немам..
  мислам дека и да ме затвореја со него во празна соба со четири ѕида ,и само да се гледаме, јас ке бев најсреќната личност и ниту во еден момент немаше да ми биде здодевно !
   
 10. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.534
  Во меѓуножјето, а некогаш и кај срцето, тој регион.
   
  На JoxyTheFreak, LilBaby и marama им се допаѓа ова.
 11. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Секаде ми е убаво со него а најмногу кога сме сами кај него домче со филмче,винце,пица.
   
 12. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.872
  Во долината на волчицата.
   
 13. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  731
  Каде и да сум само со него да сум...
   
 14. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  во спалната :D
   
 15. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  3.214
  Најубаво, кај него дома. :)
   
 16. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  672
  Секаде кога сум со него.
   
 17. zWaTuShKo

  zWaTuShKo Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  Не е важно каде си,важно е со кого си.
  Секаде ми е убаво со него.Парк,кафич,а за дома кај него или кај мене сеуште е рано ма да знам дека тамо би ни било најубаво :D
   
 18. Sweetheart87

  Sweetheart87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  460
  Со него буквално секаде ми е најубаво :) :$ .... ама најмногу сакам кога си лежиме кај него во соба и се гушкаме :inlove:
   
  На Many-maki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Па секаде,дома,во кино,во парк...... :inlove: :inlove: :inlove:
  а највеке во спа центар кога сме и кога си се бањаме у приватен базен со миризливи свеки опкружени и со кога си пијуцкаме шампањ!!! :lol: :lol: :lol:
  мераци :inlove: :inlove: :inlove:
   
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.061
  Пол:
  Женски
  се додека сум со него секаде ми е убаво буквално :inlove: