На кое место се чуствувате најубаво додека сте со љубениот?

Дискусија во 'Врски' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.125
  Допаѓања:
  68.028
  Пол:
  Женски
  Било каде само да сме си заедно :inlove:
   
 2. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  2.160
  Пол:
  Женски
  И мене било кое место ми е убаво дур сум со него... ама во кревет посебно :$
   
 3. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  Домче....совршено :inlove:
   
  На Tikvice му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  45.518
  Пол:
  Женски
  Било каде, само да сум со него :(
   
 5. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Кога сум со него ми е секогаш убаво, или со мојата најдобра другарка и дечко и, има многу смех, а посебно кај него во нашата соба ми е најубаво :)
   
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  Кој ме натера да ја отварам темава, башка и во ПМС сум и премногу ми фали :wasntme:
  Со него секаде ми е најубаво...
  Ама најубаво ми е во една мала соба, јас дремам во неговиот скут а тој ми раскажува случки од детството и ме гали по косата, од време - на време ќе ме бакне на чело и пак си продолжува со раскажувањето :angel: тогаш посакувам времето да запре.
  или пак... Гушнати под ќебенце и молчиме, не оти нема што да си кажиме, туку затоа што уживаме во тишината и мирот, и среќата знаејќи дека сме еден покрај друг!
   
  На КикиМаус, ELIDavor, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  13.483
  Пол:
  Женски
  Било каде само да сме сами, плус уште поубаво доколку сме во кревет и си се гушкаме...
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.488
  Допаѓања:
  47.247
  Пол:
  Женски
  Не е важно каде, додека сум со него не е битно на кое место сме, секаде и секогаш е убаво. Како што го знаеме сите она, Не е битно каде си туку со кого си.
   
 9. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.456
  На една клупичка кај кејот во Аеродром. Таму првпат седнати ме бакна, а по некое време ме праша и дали сакам да му бидам девојка. Често седиме таму и се присеќаме на тој ден. :inlove:
   
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.391
  Допаѓања:
  104.786
  Си имаме една клупа онака „скришна“, си имаме кафемат и најбитно - надвор од цивилизација, убо со дрвца опколено, со зеленило.
  Си се чувстувам таму онака сигурно, убо. Навикната сум таму да си седиме многу често, скоро секогаш со кафенце и се то :$ :$
   
 11. PiaMia

  PiaMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  Со него сегде ми е најубаво. :) Имаме едно посебно место близу железничка станица и таму седиме често, истотака и кај него дома си се чувствувам посебно. :inlove:
   
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.327
  Моментов кај него да сум и така гушнати да заспиеме да одморам душа. Ммм топол кревет, прегратки, бакнежи и убав сон. Филм и тие работи друг пат . сега ова ми се сака хаха
   
 13. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Со него било каде ми е најубаво <3
   
 14. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.088
  Допаѓања:
  5.525
  Секаде ми е убаво со него, но најубаво ми е кога сме сами некаде.
  Дома кај него или кога се возиме.
  Порано кога бевме другарчиња убаво ми беше и кога излегувавме заедно или кога одевме на кафе..
  Пијаница бев тогаш и сега срам ми е ,па не сакам баш да излегуваме..