На колку години се омаживте?

Дискусија во 'Брак' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

 1. 18082008

  18082008 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  25
  se omaziv na 23 ,a odevme 8 godini.zaedno sme 11 godini,imame 15 mes since i ubavo mi e.ja sum od onie koi sakaat za cel zivot.moze zvuci klise ama mislam deka i pokraj obvskite koi sega se mnogu pogolemi ljubovta moze da bide vecna ako se raboti na nea!!!!!!!1
   
  На Veki4kaa, mmaceee, kalinka89 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  32
  Ова е најдобар одговор што го прочитав. Кога почнав да ги читам постовите од другите, некои жалат дека рано се омажиле, други жалат поради партнерот...ме заплаши. Јас имам 17 и пол години, рано ми е за мажење :D , мислам дека најдобро би било да се омажам откако ќе завршам факултет на 24-25 години. Само здравје.
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irence

  irence Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  13
  ЈАС ИМАМ СКОРО 22 ГОДИНИ 1 ГОДИНА СУМ ВО БРАК,ПРЕД ТОА ОДЕВМЕ 3 ГОД И МОЖАМ ДА КАЖАМ ДЕКА Е НАЈДОБРАТА ОДЛУКА КОЈА СУМ ЈА НАПРАВИЛА.СЕУШТЕ СУМ НА ФАКУЛТЕТ И ТОЈ ВООПШТО НЕ МИ ПРЕЧИ ВО БРАКОТ.
  СО БРАКОТ САМО ЈА ЗАЦВРСТИВМЕ НАШАТА ВРСКА И УЖИВАМЕ ПОВЕЈКЕ ВО ЖИВОТОТ.НЕ НИ СЕ ВО ПЛАН ДЕЦА НО АКО ДОЈДИ ДО ТОА ДОБРЕДОЈДЕНИ СЕ.БРАКОТ Е ДОБАР И ПОЗИТИВНО ВЛИЈАЕ-БАРЕМ НА НАС.СИ БАРА ПОСВЕТЕНОСТ И ВНИМАНИЕ НО НИКАКО НЕКОЈТЕ ДА СЕ ОДКАЖЕТЕ И ОД ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ.СЕПАК ТУКА СЕ И ДРУГАРКИТЕ СО КОЈ КОМУНИЦИРАШ И СЕ ЗЕЗАШ И КОЈ СЕ ТУКА ДА ТЕ СОСЛУШААТ КОГА ТИ ТРЕБА.УЖИВАЈТЕ ВО БРАКОТ А АКО НЕ СТЕ СИГУРНИ ЗА ТАКОВ ПОТЕГ 2 РАЗМИСЛЕТЕ.
   
  На thelittle17, srcekrsacka, NoellePage и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.371
  Jas se omaziv na 23, i vo nitu eden moment ne sum se pokajala za toa. Zaedno bevme 5 godini prethodno. Brakot e mnogu ubava rabota, ako vlozuvas vo nego -- kako i vo se drugo vo zivotot. Koga bi ziveela pak, pak bi go napravila istoto.
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aneta.oh-36

  aneta.oh-36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  15
  ОД МОЈАТА 16 ГОДИНА СУМ ЗАЕДНО СО СВОЈОТ СОПРУГ ЈАС ИМАВ 21 А ТОЈ 23 КОГА ОДЛУЧИВМЕ ДА ЖИВЕЕМЕ ЗАЕДНО ВО БРАК СМЕ 14 ГОДИНИ ПОВЕКЕ ОД СВОЈОТ ЖИВОТ СУМ ГО ПОМИНАЛА СО СВОЈАТА ЉУБОВ ОТКОЛКУ СО СВОИТЕ РОДИТЕЛИ СОЗДАДОВМЕ ДВЕ ЗДРАВИ ДЕЦА ФАЛА МУ НА БОГА И ДВЕТЕ СО НАША ЖЕЛБА , НЕ БИЛО СЕКОГАШ РОЗОВО ИМАЛО И ТУРБУЛЕНТНИ МОМЕНТИ НО НИТАТА КОЈА НЕ ПОВРЗУВА НИКОГАШ НЕ СЕ ПРЕКИНАЛА .НИКОГАШ НЕ ЗАЖАЛИВМЕ ШТО СМЕ ОД МАЛИ ЗАЕДНО СЕГА СО ВОЗРАСНИ ДЕЦА СМЕ ВО ВТОРА МЛАДОСТ СЕ ЗУРКАМЕ ПО КАФИЧИ И НИКНИ КЛУБОВИ И СЕ САКАМЕ И ПОЧИТУВАМЕ КАКО НИКОГАШ , НА СИТЕ ШТО ГИ ЉУБАМ ИМ ПОСАКУВАМ БРАК КАКО МОЈОТ , А ВЕ ЉУБАМ СИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
   
  На makedon81, SamovilkaH и malarusinka им се допаѓа ова.
 6. MarinaR

  MarinaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Јас се омажив на 22 години сопругот не го познавав баш добро но сепак се решив и не се каам,.....но сепак како и во секој брак постојат проблеми кои со силна воља и разбирање се решаваат.Сега имам 24 години и прекрасна 8 месечна ќерќичка која е нашата најголема радост.
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.388
  Пол:
  Женски
  Јас имам 23 години, он има 26 и не сме во брак а заедно сме 4,5 години и откако ги прочитав вашите постови се чувствувам како СТАРА МОМА :lol:
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.556
  Допаѓања:
  99.675
  Јас имам 20,кај и да е 21 и не планирам брак до 30 години,а читајќи ве се чувствувам себично и глупо,со супер потенцијал за стара мома! :lol:
  Ма да може и непланирано да излезе,кој го знае...
   
  На Skyfall му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cvetroza

  cvetroza Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Na 19,so mnogu ljubov,nevinost i iskreno srce...no i pokraj toa koga bi mozela da se vratam nazad ne bi go storila toa na tie godini ;)
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.851
  Допаѓања:
  47.175
  Пол:
  Женски
  Jas imam 21 i planiram dokaj 25 da zavrsam so tie raboti,ama nikogas ne se znae...:)
   
 11. Biljana

  Biljana Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Se omaziv na 19 godina, ovaa godina slavevme 10 godini vo brak :roll: :roll: :roll:
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. verocka

  verocka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  jas se omaziv na 22 god se razvedov na 35 godini.frazata srekno razvedena e izlitena fraza no e podobra od nesrekno mazena.dragi moi lesno e da go razvedes brakot,tesko e da go odrzis a za toa treba dvajca.vo sekoj slucaj slusnav edna dobra izreka od edna mlada dama a taa glasi muskarci nece kuvaricu vec vole jebacicu,mozda tuka site nie gresime mazejki se zaboravame da i vo brakot mazite sakaat da ja imaat devojkata koja ja izgubile so svoeto sudbonosno da
   
  На anichka94, korcula1, zalosna и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Biljana

  Biljana Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Ova e tolku ubavo napisano sto nemam sto da dodadam, zatoa go citiram.
  Od tolku mnogu problemi sto mi gi donese zivotot jas zaboraviv da bidam devojkata koja e izgubena so kazuvanjeto
  na sudbonosnoto da pa zatoa mojot brak tonese i tonese vo kriza od koja samo prividno izleguvase i pak dlaboko ke potonese.
   
 14. queensforever

  queensforever Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  jas iskreno se plasham da se omazham ushte poveke da rodam deca zhivejam vo zednica vo vid na brak predhodno zhiveev sama i neznam shto e podobro.I sam covek za nikade ne e ama i vaka da treba da se grizhish za se ne biduva.Makedonskiot mentalitet vlijae vrz brakot zaednicata na mnogu staromoden nacin stereotip konzervativno mislenje od tipot zhenata ke gotvi cisti i ke ja slusha svekrvata.......
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.851
  Допаѓања:
  47.175
  Пол:
  Женски
  Hehehe i ja sum tuka negde so razmisluvanjeto,ama mislam deka ako go sakas vredi da se potrudish :)
   
 16. Svetlina

  Svetlina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  31
  Небесна! Не можам да те разберам. Не го сакаше својот сопруг ниту пред да се омажиш ниту сега после 12 години брак?!!? Не ми е јасно, очигледно се измачувате еден со друг. Можеби ќе разберев да имаше едно дете, ама две деца, сопруг и зад себе 12 години брак... И јас сум во брак 8 години, со сопругот бевме заедно 7 години и сеуште не ни е ниту досадно ниту пак љубовта се изгубила, а да знаеш само колку многу проблеми имавме. Очигледно е дека проблемите некогаш ја јакнат врската.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mystic

  mystic Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas se omaziv na 25 godini, po 7,5 godisna vrska. Vo brak sum vece 2,5 godini i sega imame malo bebence. Znaci nie sme zaedno 10 godini. Nema nisto idealno i ne odi se podmackano bilo sto vo zivotot, no ako imate razbiranje eden za drug i ako postoi ljubov, togas ne postoi problem sto nema da bide resen.............
   
 18. snaa

  snaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9
  Se omaziv na 21 godina zasto ostanav trudna inace ne planiravme.So mojot soprug bevme vo vrska skoro 5 godini,super ni bese i sakavme da se zabavuvame ama ete se sluci(mojot prekrasen sin koj uste malce ke polni 18 godini,a jas uste mlada:):))
  Imase momenti koga mislev deka imam zgreseno,deka mnogu mlada se omaziv,fakultet ne zavrsiv,ne vrabotena i sl. dodeka moite drugarki uste se skoluvaa, ziveea,se zabavuvaa i sl.ama sega koga ke pogledam nanazad i koga ke vidam kade sum jas a kade nekoi od tie koi pokasno se omazija,moram da priznaam deka ne se kaam voopsto.
   
 19. snaa

  snaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9
  Se omaziv na 21 godina zasto ostanav trudna inace ne planiravme.So mojot soprug bevme vo vrska skoro 5 godini,super ni bese i sakavme da se zabavuvame ama ete se sluci(mojot prekrasen sin koj uste malce ke polni 18 godini,a jas uste mlada:):))
  Imase momenti koga mislev deka imam zgreseno,deka mnogu mlada se omaziv,fakultet ne zavrsiv,ne vrabotena i sl. dodeka moite drugarki uste se skoluvaa, ziveea,se zabavuvaa i sl.ama sega koga ke pogledam nanazad i koga ke vidam kade sum jas a kade nekoi od tie koi pokasno se omazija,moram da priznaam deka ne se kaam voopsto.
   
 20. ada45

  ada45 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  11
  Se omaziv na 34god. pred 11god.Razlikata vo godinite ni e 6god.Deca za zal nemame,(mozebi gospod taka saka)no zatoa ljubovta seuste zivee so nas.Ako se soglasuvas so covekot so koj si vo brak,mislam deka godinite i se ostanato e sporedno.Iako nemame deca nie ziveeme mnogu dobro eden skromen zivot.Za ovie 11god. nie ne sme podignale glas eden na drug ni ednas,a kamoli da dojde do pogolemi raboti.Zatoa ne dozvoluvame da ni se mesa nikoj vo ovaa nasa mala oaza.Na mladite mozam samo da im posakam vakov brak kako mojot.I da,uste nesto,mnogu pari ne go pravat brakot posreken.
   
  На Lolo5, skrsenotosrce и anakonda88 им се допаѓа ова.