1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку години се омаживте?

Дискусија во 'Брак' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

  1. MarinaR

    MarinaR Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    14
    Само едно ке ви речам НИКОГАШ НЕ ВЕЛИ НИКОГАШ и мене не ми беше планирано ама така испадна :D
     
  2. zorica.bl

    zorica.bl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    10
    Jas ke se mazam sega i iskreno da vi kazam preskrekna sum imam 32 god i ic ne mi e krivo sto pocekav tolku vreme,ja najdov pravata licnost koja od sekogas sum kopneela i tolku mn mi e ubavo sto ponekogas si vikam dali e ova vistina sto mi se sluscuva...Taka da voopsto ne se slozuvam za da se mazat devojcinjtata na 19 god...pa luge toa se najubavite god togas pocnuva mladostaaaa,ubavinite mazackata ne bega ke si dojdeeeee....moj sovet ne brzajte
     
    На teaiva, baby-star, LaraSolare и 3 други им се допаѓа ова.
  3. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    hehheee, toa e i moeto moto otkako mise desi sve sto ne planirav! jas se omaziv na 22 g, ostanav bremena ama ne se kaam zasto so soprugot super se slozuvame i posle 3 godini brak seuste sme ludo vljubeni
     
  4. BJA

    BJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Se omaziv na pred 3mes na 28 godini i jas isto bi pocekala.Sovet do pomladite nemojte da brzate nisto ne e isto kako prethodno
     
  5. iskusna

    iskusna Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    SE OMAZIV NA 19 GODINI I EVE VEKE 7 GODINI BRAK SO DVE PREKRASNI DECINJA.PRED TOA BEVME ZAEDNO 3 GOD.STO ZNACI VKUPNO 10 GOD.ZAEDNO.SEKAKO DEKA SEKOJ KE KAZE "DA MI BESE OVOJ PAMET DA SI POSETAV USTE MALKU",NO MORA I DA SI PRIZNAETE DEKA DODEKA STE BILE VO VRSKA STE GO POSAKUVALE TOKMU TOA"BRAK" SE RAZBIRA AKO STE SO LICNOSTA STO VE SAKA I JA SAKATE.NO DA NEDOLZAM POZDRAV DO SITE I SEKOJ SO SVOJ PAMET I SO SVOJA SREKA. ;)
     
  6. kleopatra11

    kleopatra11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Јас се омажив на 22 години пред 1 месец.Со маж ми бевме во врска 6 години.6 прекрасни години.Врската ни беше совршена и не се каам што се омажив релативно млада бидејќи тој е олицетворение на се она што го барав кај еден маж.Студирам и тоа не ми е никаков проблем,среќна сум,здравје се надевам дека ќе имаме и дечиња за некоја година.Мислам дека кога ќе го сретнеш вистинскиот ќе знаеш кога е време за мажење.Уживајте во слободата но не претерувајте за се треба да имате време во животот. :)
     
  7. Biba-D

    Biba-D Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    5
    Jas se omaziv na 30god i mislam deka toa e pravo vreme za mazenje. Se imav proziveano: od izleguvanja do ranite utrinski casovi, odenje na odmori strogo so golemo zensko drustvo, zurkanje sekoja vecer so golemiot krug prijatelki i prijateli i t.n.
    Mojot soprug imase 33 koga se zedovme i za nego vazi istoto vo pogled na "ziveenjeto". Sega posle 10god.brak imame 3 prekrasni deca, solidna rabota, otplakame sopstven stan i voopsto ne ni nedostasuva nisto! Mislam deka toa e zatoa sto dvajcata bevme "izziveani" i se si dojde vo pravo vreme i na pravo mesto.
    Sovet: ne se mazete pred 30 ili aj da ne preteram barem pred 28 godini!
     
    На teaiva, baby-star, thelittle17 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    lele sto citam... :worried:hock: pa sea bilo popularno da se omazis na 19 - 20 godini... jas imam 22 i imam decko ama ni na kraj pamet nemi pagja da se mazam pred 27-28...
     
  9. Pepelashka

    Pepelashka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Jas se omaziv na 18, sredno zavrsiv vo brak, sega veke i diplomirav, zapisav postdiplomski, super mi odi, rabotam i (krajot go krasi deloto :P) imam 5godisen sin, so nadez deka ke ostanam trudna i za vtoro! So soprugot sme 11 godini razlika i odlicno se slozuvame. Koga bi go vratila vremeto, pak bi se omazila na 18 i pak isto bi postapila :)
     
    На thelittle17, SamovilkaH и NoellePage им се допаѓа ова.
  10. vase.m

    vase.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    neznam zosto tolku pesimisticki odgovori?jas se omaziv na 19 godini a bev vo vrska so soprugot 4 godini dve prekrasni deca imame i plus fakultet zavrsiv vo brakot a rabota eden kup bidejki sum vo lozarski kraj a egzistencijata ni e isklucivo od lozarstvoto pa super mi e , postignavme mnogu so soprugot za ovie 13 godini brak i ako biram pak nego bi go izbrala za soprug
     
    На meruska му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Јас не сум во брак, меѓутоа кога би го нашла сето она сто го барам во еден маж, да се сакаме и двајцата и да ги прифатам неговите лоси страни да мозам да живеам со нив а истовремено и партнерот да ме прифати таква каква што сум би се омажила без да размислувам два пати, луѓе свестетесе бракот не е нешто кое ни се случува на 28 или 30 години или тогаш кога ние сакаме бракот се случува на колку години ке ти дојде среката и кога ни е пишано, инаку јас сум против за мажење на 30 години па кога ке се раѓаат деца за мене тоа е малку касно за гледање деца според мене 24,25 години е доволно за мажење аама сепак кога ке дојде тој момент ке се мажам, што е до мене и сега да го имам вистинскиот домене и да ме побара би се омажила ама ..........
     
  12. bibitri

    bibitri Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    19
    Jas so omaziv na 28. Maz mi bese razveden (prviot pat se zenel na 23 i po 10 godini se razvel). Mislam deka stapuvanjeto vo brak na povozrasni godini nosi pogolemi sansi za podobar zivot i pouspesen brak. Covekot e izzivean, posmiren i pozrel i so toa pospremen za normalen brak, i podobar roditel.
     
  13. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    i jas sum zastapnik na teorijata deka lugeto treba prvo da se izziveat a posle da se stapuva vo brak,znaci da ne se izbrzuva na 19 godini nego da se poceka,posle 27-8 godina od zivotot.sega boze moj ako dosol ludiot moment nema beganje neli,ljubovta ne te prasuva kolku godini imas :D megutoa so godinite si doaga zrelosta i iskustvoto i mislam deka podocna sklopenite brakovi imaat poveke sansa..ako se zemale neizziveani i dvajcata na 19 god podocna nekoj od niv moze da pocne da faka krivini da go zivee propustenoto,a drugiot ke treba toa da go trpi ili da se razvede...megutoa vo ljubovta nema pravila neli :Da i ne se soglasuvam deka 30 godini e kasno za gledanje dete?zasto?da ne si prestarena na 30 slucajno?isto si sposobna kako i na 20 :) toa moze da go kaze nekoj sto e dosta pomlad pa 30 mu izgledaat kao mnogu godini :) eve jas sum 29 i se osekam isto kao so se osekav i na 21 :)
     
    На teaiva, baby-star, Ariana.djm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. maja.ivona

    maja.ivona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    14
    jas se omaziv na 22.a pred toa bevme vo vrska 8 god.sega za sega ni e super,imame i 6 mesecna kerkicka.vo brak sme 4 god skoro,sega vo mart pravime 4 god.i jas vikav ne se mazam do 30,ali edna den se pocustvuvav spremna za brak,a i mi zdosadi veke toa isprakanje de on kaj mene,de ja kaj nego.se razbira deka kako i vo vrska taka i vo brak ke ima i dobri i losi momenti vo zivotot,na denesninava poveke se losi otkolku dobri ,ali ne treba odma da razmisluvame za kraj na brakot.toa bi bilo najlesno,ali jas mislam deka treba da se bide zaedno i vo dobro i vo loso i da gledame da opstaneme vo brakot.ama jas mislam deka ako se ima ljubov se moze se.a inaku vo brakot mi e podobro otkolku koga bevme vo vrska,seuste se sakame ko da sme se zapoznale vcera.taka da moj sovet so site,ne e vazno kolku godini imas tuku vazno e da go napravis toa koga ke se osetis potpolno podgotven za brak,samo taka ke uspees.pozzz
     
  15. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Јас ќе се мажам сега...летово :o леле како ми зазвуче сеа страшно...имам 26 години, дечкоми 24 :lol: а во врска сме 5 години...инаку тој е тој што инсистираше повеќе на брак...јас ќе почекав уште некоја година но тој инсистираше....ама мнооооооооооооооооооооооогу ми е страв, како си поминува времето се повеќе ми е страв, ако не се снајдам...па леле како што...мислам до свадба 30 кила ќе се напраам....мада и сеа немам нешто многу :lol: кажете ми ви беше ли страв на вас????едно ме теши што тој се знае да работи, мислам по дома, а јас сум многу мрзлива...и несака воопшто да се малтретирам...ако почнам да станувам да си земам ншто...одма скока, кажи што да ти донесам... :lol: знам дека не е во ред, и дека е ок да ми помага, ама ете ми е страв да не си продолжам да бидам мрзлива....мислам не сум ептен до толку, ама ете, чувано, галено како и сите денес....машина за перење незнам да пуштам :oops: лелееееееееееее уште толку ме фати паника сеа кога пишувам....ајде поздравче , држете ми среќа :? :lol:
     
    На Lastovicka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. svoncica

    svoncica Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    23 i se bese taman
     
  17. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Ги читам коментарите и помислувам НИКОГАШ да не се омажам.. До пред некое време си велев на некои 30етина години.. А сега мислам никогаш да не се омажам...
    Имам такој дух кој е толку слободен и кој несака никој да му наредува..
    Но понекогаш носталгичните работи ме разнежнат малку па си речам дека кога би имала кого да сакам би го сакала со сето срце и душа и ако треба ќе му се потчинам и ќе му бидам слуга...
    Будалаштини.. Прво Нема да можам да се потичинам на некој бидејќи сум премногу горделива..
    Второ незнам да сакам..
    Трето премногу се грижам за себе а сите околу себе ги запоставувам..



    Него не е бажно како ни е судено така кје биде.. :)
     
    На Lolo5, anakonda88 и GretaGarbo им се допаѓа ова.
  18. babyphat

    babyphat Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    16
    Jas sum taze vo brak. Se omaziv na 22 godini. Moj soprug ima 25. Imavme vrska od 1.5 godina so dolgogodisna pauza (raskinavme) posle dolgogodisnata pausa se pomirivmi bevme zaedno 5 meseci i se zedovme pred 2 meseci... Iskreno da vi kazam mislam deka izbrzavme i napravivme zivotna greska... Sega mu gi gledam nekoi mani od koji se strasno plasam. Neznam sto da pravam :?
     
  19. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Што било - било. Бракот не е ништо страшно. Мој совет ти е ако не си сигурна, тогаш никако немој да брзаш со деца, одложи го тоа за некоја година. Ако треба да се разделите, без деца ќе биде многу полесно и поедноставно. А можеби и ќе се навикнеш со него, па кога ќе имате деца веќе нема да се колебаш, туку ќе бидеш сигурна дека тој е тој. А и самото чување деца не е баш едноставна работа, па ако има несогласувања станува уште потешко...
     
  20. babyphat

    babyphat Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    16
    ti blgodaram Ariel za sovetot. Iako jas isto taka i mislam i planiram da pocekame malku so podnova, da se zapoznaeme podobro i da vidam sto i kako ponatamu ... :up: