На колку години се омаживте?

Дискусија во 'Брак' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

 1. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  72
  I jas sum taze vo brakot (skoro 2 meseci). Imam 28 godini i so soprugot sme generacija. Idevme 7 godini sto znaci deka mnogu dobro se poznavame. Momentalno ne se kaam sto stapiv vo brak, no znam nekogas da si ja pobaram majka mi da mi gi ispruzi alistata :lol: ili koga sum bolna da mi spremi supa, caj itn... ;( No mojot soprug navistina se trudi da mi pomogne iako i dvajcata rabotime. Sepak, brakot si ima svoi ubavini, osobeno sega na pocetokot, a za ponatamu da sme zivi i zdravi. Sega sakame i bebence da imame bidejki mislam redno e i sega e vistinskiot moment da bidam majka. Navistina mi e zal koga gi citam nekoi losi iskustva na devojki i zeni, i se ezam od samata pomisla deka vakvo nesto moze i mene da mi se sluci, i koga ke razmislam deka za 7 godini, mojot decko niednas ama bas niednas ne me udril, ne me navredil a ne me ni opcul, i nikogas ne pokazal nekoja bolna ljubomora ili da mi zabranuva sekade, togas navistina me tera uste poveke da go sakam. Sekakvi slucki ima niz svetot, zatoa treba da sme srekni nie koi imame mir i sloboda. I navistina na site zeni i devojki im go posakuvam toa. Pozz
   
  На ive.ive му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  23
  леле кога читам секакви искуства искрено страв ми е ..ни на крај памет не ми пага мажење!имам 23 години ... и имав една сериозна врска што за срека заврши ..ке бев во голема заблуда ако додека бев лудо вљубена прифатев брак со него..но откако не сме заедно видов мн различни работи во животот убави интересни ...се зависи од тоа како гледаме на работите ...се надевам и јас еден ден ке посакам да се омажам!
   
 3. erka

  erka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  lele sto e ova pola i povise od mislenjata me zaplasuvaat tolku li e strasno da si vo brak.imam 20godini i sum vo seriozna vrska so decko mi koi ima 23godini uste ne sme razmisluvale za brak prvo da go zavrsam fakultetot pa posle no nikogas niso ne se znae zdravje planiram na 23-24godini.
   
 4. erka

  erka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  inace super ni e vo vrskata
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.913
  Допаѓања:
  118.333
  Пол:
  Женски
  Ух ох... мислев дека средна возраст ќе биде 25-26 години, кога тоа 22... но добро, кому како ќе му дојде...
   
 6. Pepelashka

  Pepelashka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  Бракот не е нешто што треба да го планираш сама :) а бидејќи рече дека со дечкото не сте разговарале за брак, моја препорака ти е да си разговараш и заедно да си планирате :)
   
 7. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  За мене стапувањето во брак е еден навистина голем чекор и за тоа треба секогаш убаво да се размисли. Сеуште не сум мажена, ама има време, се посветив на кариера, работа, постдипломски студии... планирам после 30 да стапнам на лудиот камен :D За стапување во брак не постои некое правило, секој се решава на тој чекор во зависност од своите сфаќања за животот и ситуацијата во која се наоѓа. Сум имала понуда за брак од тогашниот мој дечко, ама ја одбив зошто се сметав за мала и неподготвена за брак и не се каам, напротив среќна сум што не го сторив тоа, зошто најверојатно немаше да бидам сега онаму каде што сум, немаше да доживеам одмори со другарки, журки и седенки до рано наутро :lol:. Сега сум во врска со прекрасен дечко кој ме поддржува во се и во кого го најдов она што од секоаш сум го барала кај еден маж...се надевам дека така ќе остане ;)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pigvince

  pigvince Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Se omaziv na 25 godini, ne zalam super mi e soprugot imame prekrasno since samo me ubiva dalecinata od mojata familija ;(
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.779
  Допаѓања:
  66.844
  Пол:
  Женски
  Jas ova leto ke se mazam so decko mi , jas imam 20 godini a toj 22 :) Inaku mislam deka nema vrska koj na kolku godini ke se mazi, sekoj so svojata sreka :)
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.753
  Допаѓања:
  19.196
  Пол:
  Женски
  Јас не сум мажена.Следното лето планираме да правиме свадба со дечко ми.Имам 22 години(во јули ќе полнам 23),а дечко ми има 23 години(7 месеци е постар од мене).Како помала велев дека ќе се мажам на 27-28 години,ама не излезе така.
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.310
  a kolku vreme ste zaedno?
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.753
  Допаѓања:
  19.196
  Пол:
  Женски
  Заедно сме скоро 5 месеци.
   
 13. AvatarkaTa

  AvatarkaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  se omasiv na 17 god imam 2 kerki i sum vo brak 22 godd a isto sega se omasi i kerkami na 18 god bea vo vrska zetot i kerkata 4 god sega ne se slosuvaat se mesaat svekrvata i zolvata neznam sto da pravam.
   
 14. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Според ова треба да имаш 39 години ама на профилот пишува дека имаш 20 години , во друга тема па се имаш изјаснето дека лани на дечко ти за Валентајн си му пратила поема а овде велиш дека си во брак 22 години :?: :?: :?:
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  488
  Имам 19 години, во 3 годишна врска сум, ама додека не си го средам образованието не планирам да се мажам. Често и замерувам на мајка ми која се омажила на 29 години, мене ме добила на 32, а сестра ми на 35. И велам дека не требала толку да чека за брак и деца кога со татко ми била уште од средношколските денови. Имаат убав брак. Арно ама, постовиве ме натераа да сфатам дека не била толку стара кога се омажила. И двајцата со татко ми се авантуристи и можам да кажам дека комплетно ја изживеале младоста :)
   
  На missperfect му/ѝ се допаѓа ова.
 16. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  Bog da cuva!Sto se nema na forumov?!Ako si covek bidi iskrena do kraj!
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.315
  Допаѓања:
  3.123
  Пол:
  Женски
  Јас во септември ќе се мажам иначе имам 19 години,со вереникот сме заедно година ипол :D
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.485
  Допаѓања:
  44.631
  A извини блек ејнџел што ќе те прашам, не мислам ништо лошо чисто од љубопитност- Зошто сакаш да се омажиш на 19 години? Спремна си? Не мислиш дека ти е рано?
   
 19. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  169
  Иииихх гледам овде 90 проценти сте незадоволни од бракот :? и многу млади сте се мажеле ајдеееее.Јас имам 16 год.,немам дечко,не би сакала сериозна врска уште од сега како што прочитав има многу што на мои години почнале врска со своите сопрузи.Сакам да се омажам кога ќе имам 26-27.Мислам дека тоа би било добро време за формирање семејство.Но сепак не знам што ми носи животот ;)
   
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.310
  js bi se omazila nakaj 22-3 godini, i prvo bi uzivala nekolku godini ta :D ka so mazot, sami,zaedno,pa posle bi mislela na deca i slicno