1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку години се омаживте?

Дискусија во 'Брак' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

  1. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    I jas sum taze vo brakot (skoro 2 meseci). Imam 28 godini i so soprugot sme generacija. Idevme 7 godini sto znaci deka mnogu dobro se poznavame. Momentalno ne se kaam sto stapiv vo brak, no znam nekogas da si ja pobaram majka mi da mi gi ispruzi alistata :lol: ili koga sum bolna da mi spremi supa, caj itn... ;( No mojot soprug navistina se trudi da mi pomogne iako i dvajcata rabotime. Sepak, brakot si ima svoi ubavini, osobeno sega na pocetokot, a za ponatamu da sme zivi i zdravi. Sega sakame i bebence da imame bidejki mislam redno e i sega e vistinskiot moment da bidam majka. Navistina mi e zal koga gi citam nekoi losi iskustva na devojki i zeni, i se ezam od samata pomisla deka vakvo nesto moze i mene da mi se sluci, i koga ke razmislam deka za 7 godini, mojot decko niednas ama bas niednas ne me udril, ne me navredil a ne me ni opcul, i nikogas ne pokazal nekoja bolna ljubomora ili da mi zabranuva sekade, togas navistina me tera uste poveke da go sakam. Sekakvi slucki ima niz svetot, zatoa treba da sme srekni nie koi imame mir i sloboda. I navistina na site zeni i devojki im go posakuvam toa. Pozz
     
    На ive.ive му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    леле кога читам секакви искуства искрено страв ми е ..ни на крај памет не ми пага мажење!имам 23 години ... и имав една сериозна врска што за срека заврши ..ке бев во голема заблуда ако додека бев лудо вљубена прифатев брак со него..но откако не сме заедно видов мн различни работи во животот убави интересни ...се зависи од тоа како гледаме на работите ...се надевам и јас еден ден ке посакам да се омажам!
     
  3. erka

    erka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    lele sto e ova pola i povise od mislenjata me zaplasuvaat tolku li e strasno da si vo brak.imam 20godini i sum vo seriozna vrska so decko mi koi ima 23godini uste ne sme razmisluvale za brak prvo da go zavrsam fakultetot pa posle no nikogas niso ne se znae zdravje planiram na 23-24godini.
     
  4. erka

    erka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    inace super ni e vo vrskata
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Ух ох... мислев дека средна возраст ќе биде 25-26 години, кога тоа 22... но добро, кому како ќе му дојде...
     
  6. Pepelashka

    Pepelashka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Бракот не е нешто што треба да го планираш сама :) а бидејќи рече дека со дечкото не сте разговарале за брак, моја препорака ти е да си разговараш и заедно да си планирате :)
     
  7. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    За мене стапувањето во брак е еден навистина голем чекор и за тоа треба секогаш убаво да се размисли. Сеуште не сум мажена, ама има време, се посветив на кариера, работа, постдипломски студии... планирам после 30 да стапнам на лудиот камен :D За стапување во брак не постои некое правило, секој се решава на тој чекор во зависност од своите сфаќања за животот и ситуацијата во која се наоѓа. Сум имала понуда за брак од тогашниот мој дечко, ама ја одбив зошто се сметав за мала и неподготвена за брак и не се каам, напротив среќна сум што не го сторив тоа, зошто најверојатно немаше да бидам сега онаму каде што сум, немаше да доживеам одмори со другарки, журки и седенки до рано наутро :lol:. Сега сум во врска со прекрасен дечко кој ме поддржува во се и во кого го најдов она што од секоаш сум го барала кај еден маж...се надевам дека така ќе остане ;)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pigvince

    pigvince Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    8
    Se omaziv na 25 godini, ne zalam super mi e soprugot imame prekrasno since samo me ubiva dalecinata od mojata familija ;(
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    Jas ova leto ke se mazam so decko mi , jas imam 20 godini a toj 22 :) Inaku mislam deka nema vrska koj na kolku godini ke se mazi, sekoj so svojata sreka :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Јас не сум мажена.Следното лето планираме да правиме свадба со дечко ми.Имам 22 години(во јули ќе полнам 23),а дечко ми има 23 години(7 месеци е постар од мене).Како помала велев дека ќе се мажам на 27-28 години,ама не излезе така.
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    a kolku vreme ste zaedno?
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Заедно сме скоро 5 месеци.
     
  13. AvatarkaTa

    AvatarkaTa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    se omasiv na 17 god imam 2 kerki i sum vo brak 22 godd a isto sega se omasi i kerkami na 18 god bea vo vrska zetot i kerkata 4 god sega ne se slosuvaat se mesaat svekrvata i zolvata neznam sto da pravam.
     
  14. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Според ова треба да имаш 39 години ама на профилот пишува дека имаш 20 години , во друга тема па се имаш изјаснето дека лани на дечко ти за Валентајн си му пратила поема а овде велиш дека си во брак 22 години :?: :?: :?:
     
    На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Имам 19 години, во 3 годишна врска сум, ама додека не си го средам образованието не планирам да се мажам. Често и замерувам на мајка ми која се омажила на 29 години, мене ме добила на 32, а сестра ми на 35. И велам дека не требала толку да чека за брак и деца кога со татко ми била уште од средношколските денови. Имаат убав брак. Арно ама, постовиве ме натераа да сфатам дека не била толку стара кога се омажила. И двајцата со татко ми се авантуристи и можам да кажам дека комплетно ја изживеале младоста :)
     
    На missperfect му/ѝ се допаѓа ова.
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Bog da cuva!Sto se nema na forumov?!Ako si covek bidi iskrena do kraj!
     
    На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Јас во септември ќе се мажам иначе имам 19 години,со вереникот сме заедно година ипол :D
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    A извини блек ејнџел што ќе те прашам, не мислам ништо лошо чисто од љубопитност- Зошто сакаш да се омажиш на 19 години? Спремна си? Не мислиш дека ти е рано?
     
  19. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Иииихх гледам овде 90 проценти сте незадоволни од бракот :? и многу млади сте се мажеле ајдеееее.Јас имам 16 год.,немам дечко,не би сакала сериозна врска уште од сега како што прочитав има многу што на мои години почнале врска со своите сопрузи.Сакам да се омажам кога ќе имам 26-27.Мислам дека тоа би било добро време за формирање семејство.Но сепак не знам што ми носи животот ;)
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    js bi se omazila nakaj 22-3 godini, i prvo bi uzivala nekolku godini ta :D ka so mazot, sami,zaedno,pa posle bi mislela na deca i slicno