1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку години се омаживте?

Дискусија во 'Брак' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

  1. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Откако го прочитав ова ми иде уште утре да се омажам!!!:) :)
     
    На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
  2. iki.35

    iki.35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    jas se omaziv na 18 i pol god za covek sto ne go poznavav bevme vo vrska samo dva meseci ama mladost ludost i mnogu zalam za toa vo brak sme veke dolgo vreme se sakame imame prekrasni deca ama sme razlicni karakteri i nikogas nema da se slozime za nekoi raboti.ziveeme zaedno so negovite roditeli i toj e zavisen od niv prvo gleda za niv a potoa za mene i toa ne mozam da go prifatam .brakot e mnogu slozen bara golemi zrtvuvanja tolerancija a dali vredi seto toa ?da razmisluvame pozrelo na tie godini nema da pravime vakvi greski ama toa nema vrakanje i gi sovetuvam site prvo da si uzivaat vo zivotot da go zapoznaat partnerot poveke ako ne im odgovara da se razdelat so vreme dodeka ne e kasno
     
  3. kavcura

    kavcura Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Na 25 i soprugot mi e 25 generacija sme toj sakase mnogu da se zememe zasto i dvajcata sme vraboteni , no mene tesko mi se mazese ama vo sekoj slucaj ubavo mi e i ne se kaam radi toj cekor sto go napraviv :lol: :*
     
  4. pretty

    pretty Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    jas imam 22 maz mi 23 i taze sme vo brak 1 ipol mese i super e do sea:) odevme 5 god i dosta bese, poarno vaka otkolku da se skaravme za nekoja glupost i da raskinevme za sitnica :D
     
    На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    не сум мажена со дечко ми идам подолго време размислуваме за брак али не за скоро време и јас и он имаме некои зацртани цели кои треба самостојно да ти оствариме за мене најдобри години за брак се после 25 години тогаш си позрел и по рационално гледаш на работите,на 19-20 год мислиш дека све што лета се јаде но не е така,имам другарка која се омажи на 19 год 3 години е во брак се и многу се кае што избрзала со тоа
     
  6. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Со бракот не треба да се брза, стварно никогаш не знаеш што те чека и не можеш да гледаш толку долгорочно на работите, ако се деси ова или она... Што е твое ке си дојде само по себе, ако е за тебе ќе биде, ако не ќе биде некој друг кој заслужува. Битно треба многу да се внимава бидејќи бракот е за цел живот и секогаш треба убаво, ама убаво да се размисли, без разлика на години. Не да солам памет, ама многу имам размислувано на темава :)
     
    На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Посебно денес ма ни после 25 никој не е спремен за брак.После 29 години е ок.Има куп примери како млади влезени во брак и после некое време секој на своја страна или со неверства или неодговорни за семејството.Додека млад човек не се изживее доволно во брак не треба да влегува.Мое мислење е ова.
     
    На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. DTM

    DTM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Ајде и јас да кажам за мене нешто... :) со мојот сопруг во врска бевме 3 години.Јас бев прва година средо кога се фативме а тој беше 4 година средно.Значи имавме прилично долга врска... многу си се сакаме...и така млади неискусни направивме беља...јас останав бремена на 18 години и се зедовме...сега имаме 9 месечно бебенце и да поплукам до сега се е во најдобар ред... ДАЈ БОЖЕ цел живот да биде се како што треба... И не се каам што толку млада сум се омажила
     
    На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Озбилна жена ме расплака ;( Посебно за зборовите на татко му...
    Инаку јас штознам, планирам да бидам млада и убава невеста :lol: Додека сум тенка и витка, без брчки. Исто како озбилна жена :*
     
    На La.Reina.Del.Sur, MarchelineAmaru, enca.69 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Девојки немојте да ме сфатите погрешно, ама сакам да ги прашам оние девојки што оставиле коментар овде а се уште не се омажени зошто најчесто викаат планирам да се омажам на таа и таа возраст? Зборувам за оние кои се само во врска или се сингл и немаат конкретно некој датум за венчавка, а се на возраст од 16, 20, 21 и тн год.

    Кога бев средно секогаш викав и јас планирам да се омажам на 25, ама еве сега имам 26 и во моментот немам ни дечко, а да не зборувам за мажачка. :) Со тој што до пред скоро време бев во врска сакавме да се земеме дури и почнавме да работиме на случајот бебе, ама ете се случија некои раб и повеќе не сме заедно.

    Така што, кога би дала одговор на прашањето на колку години БИ се омажила (сметам дека БИ е посоодветно од ЌЕ) би рекла БИ САКАЛА (а не ПЛАНИРАМ) да се омажам на 28 години. :)

    Се надевам дека не навредив никоја од вас со мојот пост.
    :* :* :*
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Така е Стела не можеш да планираш кога ќе се омажиш.Не секогаш плановите се остваруваат кога ние сакаме и како сакаме. :|
     
  12. omorfo89

    omorfo89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    na 20 godini, pred 3 nedeli :D
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Е па ја честито!Среќа,љубов и дечиња! :)
     
  14. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    На 29.
     
  15. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    лелелел ајде се најубаво...ти се дивам на храброста и решителноста :party: :*
     
  16. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Се омашив на 27, родив на 28, сега сум 33 и не е лошо. Мислам ОК си е се!
     
  17. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Се омажив на 28, родив на 29 и тогаш и се разведов :D
     
    На piksooki и La.Reina.Del.Sur им се допаѓа ова.
  18. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Приказнава ти е гром, Неса! Кратко-јасно!
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    si go iskoristila samo dete da ti napravi ,hahhah me iznasmea,3x1 ti se vika toa
     
  20. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    така некако испадна :lol: :lol: :lol: :P