1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку дена и како ја пеглате својата коса?

Дискусија во 'Коса' започната од black_lover, 1 март 2016.

 1. black_lover

  black_lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  Ајде девојки..Објаснете како ја пеглате вашате коса на колку дена ? Јас мојата коса ја пеглам само за посебни пригоди.
   
 2. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  1.830
  Пред пеглање секој прамен го премачкувам со едно за заштита од топлина,а ја пеглам еднаш неделно(за викенд)
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.644
  Допаѓања:
  59.580
  Пол:
  Женски
  Косата не ми е сосема рамна па ја пеглам кога има потреба од тоа поточно кога не ми изгледа добро и ми фаќа разни правци. :D Не користам никакви препарати при пеглањето.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  790
  Пол:
  Женски
  Никогаш.
   
  На cresa-jagoda и Cheryll им се допаѓа ова.
 5. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  1.273
  Пол:
  Женски
  Имам виткана коса, но секогаш ја пеглам на секои 4 дена.
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Косата ја пеглам само за посебни пригоди.
   
 7. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.065
  Допаѓања:
  27.218
  Јас имам како благо прекршена коса и ретко ја пеглам, за да не ја горам многу
   
 8. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  21.988
  Пол:
  Женски
  Никогаш.
   
 9. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Два пати неделно. Некогаш се случува и цела недела ниту еднаш, зависи до ситуации. Поубаво се осеќам со испеглана коса па најчесто кога сум расположена знам да ја испеглам. :D
   
 10. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Околу 3-4 месеци немав воопшто приклучено ни пегла ни фигаро. Си ветив така.
  А сега многу ретко ја пеглам и виткам.
  Само фенот ми е обавезен. Оти многу сум нежна одмаааа се разболвам. Ама сега кога ќе се стопли ни тоа не.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.765
  Имам права коса ама ми е малце „збуфната“ и јас лично не си ја бендисувам иако сите ми се чудат зошто ја пеглам, едноставно друго е кога ќе ја поминеш со пегла.. Порано знаев да је пеглам 4 пати неделно после миење, и не можам да поверувам како останав со коса.. Премногу ми беше оштетена и не можев да ја пораснам подолго од рамената.. Сега ја пеглам само за викенд за вечерно излегвање, останатите денови ја носам или фатена или пред тоа ќе ја сплетам во плетенка за утредента да имам таласи..
  Откако почнав да ја пеглам поретко забележав многу разлика и во должината и во квалитетот на влакното,
  инаку употребувам и спреј за топлина обавезно.
   
 12. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Mojata kosa e prava kako puska zatoa nikogas ne ja peglam.
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Не ја пеглам, имам права и бујна коса, не е потребно. А и да немав, веројатно немаше да ја пеглам, зашто според мене е аут пегланата коса, изгледа залепено и безживотно.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Pebeka

  Pebeka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  848
  Obavezno 2pati vo Edna nedela .
   
 15. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.395
  Допаѓања:
  4.332
  Пол:
  Женски
  Не ја пеглам, а за посебни пригоди одам на фризер и таму ме средуваат. Jaс си ја имам упропастено косата неколку пати со таа пеглата :D
   
 16. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.587
  Допаѓања:
  11.193
  Пол:
  Женски
  4-5 пати неделно. Порано ставав силиконски капки, но во последно време ништо не ставам.
   
 17. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  3.835
  Пол:
  Женски
  Не ја пеглам воопшто.
   
 18. Mrs.Charming

  Mrs.Charming Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Мојата природна коса нема баш убава форма па со оглед на тоа секогаш ја оформувам,било со употреба на топлина или без.Што се однесува на пеглањето,ја пеглам еднаш до двапати месечно,не користам препарат за заштита,некогаш ја пеглам по слоеви,а кога се брзам само ја наведнувам главата така што ми виси косата надолу и во неколку прамени ја пеглам и сум готова за неполни пет минути,но така се исправуваат само краевите,па овој метод не би функционирал кај девојките со повеќе кадрава коса. :emo::*:hug:
   
 19. bertold

  bertold Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2015
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  792
  Пол:
  Женски
  Еднаш неделно.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  порано ја пеглав нонстоп но сега само во посебни пригоди инаку на носам врзана или плетенка
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.