На која песна ве потсеќа форумџиката над вас ?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од A.M.M, 10 март 2018.

 1. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Едноставна игра со која ќе се забавуваме. Кажете на која песна ве потсеќа форумџиката над вас. :D
   
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски

  Форумџиката над мене ме потсетува на оваа песна поради преведените стихови од нејзиниот статус на профилот којашто,патем,многу ми се допаѓа!:hug::l:
   
 3. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  На песната од Pink, Try
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.666
  Пол:
  Женски
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.764
  Допаѓања:
  141.832
  Пол:
  Женски
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.666
  Пол:
  Женски
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.764
  Допаѓања:
  141.832
  Пол:
  Женски
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.666
  Пол:
  Женски
  Оо ама си ми ја погодила мор.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.059
  Допаѓања:
  160.606
  Пол:
  Женски
   
  На kikkki и LiliBoz им се допаѓа ова.
 10. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  24.230
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Acka22

  Acka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2015
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  972
  Пол:
  Женски
 12. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.666
  Пол:
  Женски