1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На која славна личност личите?

Дискусија во 'Насмевка' започната од yawn, 22 август 2011.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Овде поставувате своја слика (некоја без никаков ефект),ви прави анализа на ликот и покажува на која славна личност најмногу наликувате и колку проценти.
  http://celebrity.myheritage.com/celebrity-morph
  Одете Create Morph..
  Поставете слика..па Run fast recognation
  Ќе даде на кој личите најмногу..Ако не ви се свиѓа имате и други избори на стрелката
  Одберете личност и кликнете Next..Поставете точки каде ќе се оцртувате..И Save за крај :)

  На кој личите вие мили мои? :wasntme:
  Јас на Џесика Биел 80%,Мадона 74% и Анџелина Џоли 68% :D :)
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Шо јако е . Јас не личам на Yawn изгледа, ни еден не ми се погоди од славните со кои што си има Yawn сличности :(

  Јас си личам најмногу на Аnna Paquin 83%, Naomi Watts 80% . Demmi Moure 80 % ( за ова знаев дека ако е поставена ќе ми се падне, ми имаат давано комплименти неколку пати дека сум личела на неа :)) и на некои други ама мислам на нив дека сепак не си личам , па така што и не ги пишам :D
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Fiona Apple 80%, Alessandra Ambrosio 78% и Daniela Pestova 78%. Па за првата не би дала 80% во устата не си личиме и во други црти некои така, за Амброзио исто устата не ми е баш таква ама послична ми е отколку првава а со третата па баш не, што знам јас би дала по 60% максимум, интересно во секој случај ;)
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Мене ми излезе некоја си боа,да си личиме ама само во очите :)И мене ми се како на јапонче :)
   

  Прикачени фајлови:

  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 5. christina

  christina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Личам на некоја Паулина Поризкова 70% и Кристин Дејвис 58% :D Интересно...
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  499
  На Летиција Каста 87% , Линдзи лохан 75%, Холи Мари Комбс 68% и Елизабет Харли 52%
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 7. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Не можам да го отворам, кликам Create Morph ама ми бара да симнам некој тулбар што не ми треба :worried:
  Може некако да се скокне ова, или не правам нешто како треба?
   
 8. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  Christina Grimmie позната пејачка од youtube :emo:
   
 9. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  90 % на Kate Winslet ...Лајк :lol:
   
 10. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.548
  Пол:
  Женски
  Хали Бери 86% и Бијонси 76% а јас сум бела и плава сиренце,и 76% Алексис Бледел хахахахах :D
   
 11. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457
  На повеќе слики направив :D На едната слика ми излегува дека личам на Кate Winslet 80%, Ен Хетвеј 74% и некои др не мн познати. На другата слика Анџелина Џоли 80% и др се оваа Боа 72% што му излегла на анѓелче и Мајте Перони 63% :lol: На третата најмногу личам на некоја си Уето Аја :lol: , Скарлет Јохансон и Шаде.
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  АУ! :D
  Личам на:
  Reiko Aylesworth 74 %;
  Portia Deprossi 73 %;
  Naomi Campbell 72 %;
  Ciara 71 %;

  Natalie Portman 66 %;
  Audrey Hepburn 66 %;
  :angel:
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Џесика Алба 83%
  Софија Лорен 76%
  и некоја си Shiri Appleby 72%
  :D
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ivycka

  Ivycka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  32
  Katie Holmes 96% Katherine Heigl 90% Claire Forlani 86% (и многу други ми викаат дека личам на оваа :) ) Alessandra Ambrosio 83% i Amanda Peet 83% :D
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.694
  Допаѓања:
  80.842
  Пол:
  Женски
  Еј, што збори ова чудово - сум му личела на Скарлет Јохансон (76%), а навистина заприметив дека и двете имаме изразени јаболчници.
  После, на друга слика (не можев, а да не пробам), покажа 78% Кејти Холмс - ма си личиме само во брадата и левата веѓа.
  Интересно е , :rock: .
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Grace Kelly 96%, Eva Longoria 90%, Jessica Stam 83% :D
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sense

  Sense Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  45
  Баш вчера го правев ова, интересно е.
  Иначе:

  -Angelina Jolie 97 %
  -Adriana Lima 83 %
  -Gwyneth Paltrow 83%
  -Neve Cambell, Mini Anden i Annie Lenox 80%
  -Katie Holmes, Jessica Biel, Petra Nemcova I Priscilla Presley :rofl: 78%
   
 18. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Можам да те замислам,мешавина од овие убавици 8) :D
   
  На Sense му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Sara Evans 80%  Hikaru Utada 78%
  Aya Matsuura 77%
  Natalie Imbrulia 75%
   

  Прикачени фајлови:

  • Sara Evans.JPG
   Sara Evans.JPG
   Големина на фајлот:
   5,9 KB
   Прегледи:
   187
 20. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  На:
  Britney Spears - 60%
  Halle Berrry - 60%