1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На која феминка ве потсетува...?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 7 август 2014.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.814
  Пол:
  Женски
  Значи вака е играта. :)
  На пример, јас поставувам слика од некоја девојка (може и од славна личност, може и да не и се гледа лицето: само да има девојка на сликата)

  И вие треба да напишете на која феминка ви личи и да ставите друга слика.
  Пример:
  И членот под мене

  Се надевам дека разбравте. Јас почнувам.

  На која феминка ве потсетува оваа девојка?
   

  Прикачени фајлови:

  • girl.jpg
   girl.jpg
   Големина на фајлот:
   64,4 KB
   Прегледи:
   240
 2. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.174
  Допаѓања:
  16.330
  Пол:
  Женски
  Јас вакаси ја претставувам AnaKarenina . Девојката ме посеќа на неа . :?: :)

  [​IMG]
   
 3. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  378
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.814
  Пол:
  Женски
  Значи кажувате на која феминка ви личи девојката која ја поставила феминката над вас. :)
  Elennaa

  [​IMG]
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
 6. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.364
  Допаѓања:
  16.432
  Пол:
  Женски
  Ketrin.Moon :wasntme:

  [​IMG]
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.814
  Пол:
  Женски
  Little-Pinky
  [​IMG]
   
 8. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  T.e.d.d.y
   

  Прикачени фајлови:

  • th.jpg
   th.jpg
   Големина на фајлот:
   11,1 KB
   Прегледи:
   193
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
 10. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Natali.3
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   93,7 KB
   Прегледи:
   184
 11. TheBlueMoon

  TheBlueMoon Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2014
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  644
  Пол:
  Женски
  tea4e :)
   

  Прикачени фајлови:

  • girl 4.jpeg
   girl 4.jpeg
   Големина на фајлот:
   164,7 KB
   Прегледи:
   142
 12. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.814
  Пол:
  Женски
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.224
  Допаѓања:
  142.879
  Пол:
  Женски
  GirlRose :D
   

  Прикачени фајлови:

  • efsassafc.jpg
   efsassafc.jpg
   Големина на фајлот:
   130 KB
   Прегледи:
   132
 14. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
 15. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Lella
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   40,4 KB
   Прегледи:
   116
 16. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  876
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
 17. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Emilia.Attias :D
   

  Прикачени фајлови:

 18. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  8.649
  Пол:
  Женски
  koritsaki
   

  Прикачени фајлови:

 19. DelRey

  DelRey Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  TheBlueMoon :D

  [​IMG]
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски