1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кој познат лик (celebrity) ве потсеќа членот над вас?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од baguf4e, 27 јуни 2010.

 1. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  6.137
  Пол:
  Женски
  Come on...Ајде да видиме на кој ве потсеќам за почеток јас,а после секој над вас... ве чекам форумџики! 8) :lol:
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.110
  Пол:
  Женски
  На Благица Павловска :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  6.137
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ама кога ќе се спомне хипица секогаш ми доаѓа оваа слика на памет :D

  [​IMG]
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Јас Ванеса Хаџенс - еве ти биди Ашли Тисдејл
  [​IMG]
   
 7. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  Rachel Bilson
   

  Прикачени фајлови:

  • Rachel Bilson.jpg
   Rachel Bilson.jpg
   Големина на фајлот:
   37,7 KB
   Прегледи:
   2.468
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  6.137
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Мене срцка многу ме потсеќаш на ема робертс,девојката од вајлд чајлд филмот. :D :D
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  на хана монтана :D
  [​IMG]
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  olivija vajld :*
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  [​IMG]

  Alessandra Ambrosio :)
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]
  Уште да ми текнеше како се вика, ама важно celebrity e. :) :*
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  само со потемна коса
  [​IMG]
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  девојкава ми заличи на менеее :o како тоа јас секаде се препознавам? :^)
  ајде тие што ме знаат нека кажат :) очињата ептен си ги препознав и устата и дупчињата на обравчињата, мали а симпатични :o сори за оф топик ама се препознааав :$ ангелче пиши ми лп која е цурата :lol: :*

  аннннииииии мила оливија вајлд пак ќе ти кажам :*
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  6.137
  Пол:
  Женски
  Ако личиш на женската стварно си многу убава :)
   
 18. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  сандра булок
   

  Прикачени фајлови:

 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.309
  Допаѓања:
  5.762
  [​IMG]

  christina aguilera :)
   
 20. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
   

  Прикачени фајлови: