На кој познат лик (celebrity) ве потсеќа членот над вас?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од baguf4e, 27 јуни 2010.

 1. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Come on...Ајде да видиме на кој ве потсеќам за почеток јас,а после секој над вас... ве чекам форумџики! 8) :lol:
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.097
  Пол:
  Женски
  На Благица Павловска :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.686
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ама кога ќе се спомне хипица секогаш ми доаѓа оваа слика на памет :D

  [​IMG]
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Јас Ванеса Хаџенс - еве ти биди Ашли Тисдејл
  [​IMG]
   
 7. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  Rachel Bilson
   

  Прикачени фајлови:

  • Rachel Bilson.jpg
   Rachel Bilson.jpg
   Големина на фајлот:
   37,7 KB
   Прегледи:
   2.468
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.686
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Мене срцка многу ме потсеќаш на ема робертс,девојката од вајлд чајлд филмот. :D :D
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  на хана монтана :D
  [​IMG]
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  olivija vajld :*
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.686
  [​IMG]

  Alessandra Ambrosio :)
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  [​IMG]
  Уште да ми текнеше како се вика, ама важно celebrity e. :) :*
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  само со потемна коса
  [​IMG]
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  девојкава ми заличи на менеее :o како тоа јас секаде се препознавам? :^)
  ајде тие што ме знаат нека кажат :) очињата ептен си ги препознав и устата и дупчињата на обравчињата, мали а симпатични :o сори за оф топик ама се препознааав :$ ангелче пиши ми лп која е цурата :lol: :*

  аннннииииии мила оливија вајлд пак ќе ти кажам :*
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Ако личиш на женската стварно си многу убава :)
   
 18. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  29
  сандра булок
   

  Прикачени фајлови:

 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  5.080
  [​IMG]

  christina aguilera :)
   
 20. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
   

  Прикачени фајлови: