На кој цвет ве асоцира форумџиката над вас?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Таа Сум, 28 септември 2017.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Правилото на играта е да одговорите на кој цвет ве асоцира форумџиката што коментирала пред вас. Почнете со мене. :f:
   
 2. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.511
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Таа Сум му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.687
  Допаѓања:
  49.981
  Пол:
  Женски
  2-1_History-Pink-Roses_MainHero.png
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.511
  Пол:
  Женски
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.811
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.511
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.227
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.687
  Допаѓања:
  49.981
  Пол:
  Женски
  karanfil.jpg
   
  На Таа Сум му/ѝ се допаѓа ова.
 10. parksey

  parksey Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  5.349
 12. LanaDelR

  LanaDelR Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Роза
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.511
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На LanaDelR му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.457
  f5040907886921b6a69a063f31e1cca4.jpg
   
  На Ники. и Briar Rose им се допаѓа ова.
 15. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.511
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На ToksycznaReakcja му/ѝ се допаѓа ова.
 16. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Незнам зошто но ме асоцираш на роза, розе боја :f:
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.511
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  c5664e01e57f4edb2b69a47edd313d614dd4b3f3.jpg
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.511
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Ники. му/ѝ се допаѓа ова.
 20. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.106
  Пол:
  Женски