1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На крцкање кај Туран

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Rebelle, 27 јуни 2013.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.670
    Пол:
    Женски
    Сестра ми не е тука, во странство е неможам да и завртам.. и пишав па кога ке врати ке ти кажам. Тетка моја оди но касно е да и вртам, она 99% има број.. баш пред 4,5 дена ми кажа дека и локација сменил Туран, не е на истото место :)
     
    На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Carpe Diem New

    Carpe Diem New Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    347
    Пол:
    Женски
    Nema potreba da mu se javuvate, ne raboti so zakazuvanje.Otidete direktno na novata lokacija vo Taftalidze, vo blizina na gimnazija gogri dimitriv.Najdobro e rano od sabajle.
     
    На Lepotajce и carangigia им се допаѓа ова.
  3. Fanybt

    Fanybt Нов член

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ve molam za adresa na koja mozeme da otideme direktno zasto sum od Bitola i pod itno treba da otideme
    Blagodaram
     
  4. Carpe Diem New

    Carpe Diem New Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    347
    Пол:
    Женски
    Bukureska 5 vo Taftalidze ama mislam deka e na odmor do 01.09.ke ti go pisam mobilniot vo poraka pa mozes prvo da go iskontaktiras
     
    На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Макрис

    Макрис Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2015
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    69
    Може и јас да го добијам бројот?
     
  6. Carpe Diem New

    Carpe Diem New Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    347
    Пол:
    Женски
    Има некои ограничувања на твојот профил и нема опција да ти пишам порака само на тебе
     
  7. meri11

    meri11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Ве молам бројот на Туран, како му е работното време на новата локација, каде поточно е лоциран, со 5 ка може ли да се иде?
     
  8. meri11

    meri11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Да го споделам моето искуство со Туран.
    Мој впечаток е дека дотичниов има проблем со самиот себеси и е ментално болен.
    Отидов со болки во кичма. Првиот пат рече дека гарантира ќе ме средел со три третмани. По првиот третман не осетив подобрување. Вториот пат ме прашува дали сум подобро, кога му кажав дека мојата состојба е непроменета, ми рече да си одам и да не доаѓам повеќе. А претходно му кажувам каде ми е болката, тој-не лажи, не те боли тука, тука те боли. Работава беше он знае, а јас не знам каде ме боли. Ме обвини дека сум лажга. Најверојатно начин како да се ослободи од луѓето на кои не може да им помогне. Пред да одам и очекував ваков однос, но маката ги тера луѓето до одат и кај вакви нецивилизирани дивјаци. Што да се каже за човек кој себеси се поистоветува со Господ и се става над сите луѓе.
    Работи на диво, наплаќа на луѓето по 50 и 100 евра без фискални сметки???
    Кога во здравството би се случило доктор да избрка пациент, тоа би било скандал, а кај таканаречениот доктор тоа е вообичаена практика.
    Во меѓувреме дознавам од роднини дека човек кој дошол од внатрешноста за лекот да го бара кај Туран, по првиот негов ''третман'', добил напад на жолчката и завршил во болница.
     
    На tina2018 и natasa71 им се допаѓа ова.
  9. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    Здраво, можи некој да ми пиши контакт од Туран, адреса?
    И дали некој има искуство со болка и укоченост во вратот?
     
  10. Feminka15

    Feminka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво може некој да ми ја каже адресата на Туран?
     
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    На улица Букурешка одма на почетокот, спроти една зграда со плава фасада.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Carpe Diem New

    Carpe Diem New Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    347
    Пол:
    Женски
    Bukureska 5, od levo, ima skalicki nadolu.Kako vo podrum e.
     
  13. Feminka15

    Feminka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам ❤
     
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Имам искривување на ‘рбетот.Би ми помогнало да отидам кај него?
     
  15. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Дали некој бил скоро кај докторов? Сакам да одам имам проблеми со кичмата но незнам дали е ок да се јавам да закажам?
     
  16. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Исто сакам да споделам искуство со др.Анѓел Џамбазовски, направив 8 третмани, секој третман кошта по 1500 денари и сето тоа залудно фрлени пари! И после 8 пати човеков не ме познаваше и не знаеше за што сум таму, дури и ми вика последниот пат ти имаш дискусхеринија, тоа е сериозно заболување, но јас ќе го решам тоа......а јас немам дискусхернија, направив КТ и бев на консултација со еден трауматолог кој што ми кажа дека имам мн мал простор меѓу пршлените, но не е дискусхернија, а дотичниов професор дури и дијагноза ми даде.....само сакам да ве предупредам да внимавате каде одите и на кого верувате.
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Elena1412

    Elena1412 Нов член

    Се зачлени на:
    1 април 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Јас се јавив ,иако немаше потреба, кажав дека сакам да одам,спомнав дека ме праќаат на операција, иако малку е груб ми рече кога сакам да одам.Работел од 8 до 12 часот пон-пет
     
  18. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.171
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Туран можеби не убаво се однесува кон вас но јас кога отидов два три пати и не убаво се однесуваше но како што одам 3 години тој ме засака и ме гушка, го научив каков е докторот значи треба да се однесувате културно и да не лажите и бидете упорни и тоа е се. Ме одби да му платам а бев за при крај и добар резултат имам но затоа што сум упорна и не го лажам и убаво се однесувам културно како и секој пат. Ви посакувам среќа.
     
  19. Mama993

    Mama993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2019
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    558
    Пол:
    Женски
    Можеби некој има позитивно искуство со Туран но за него јас мислам се НАЈЛОШО и не би го препорачала на никого.
    Отидовме со маж ми да лечи почетна фаза на дискус хернија имаше болки па си реков може ќе помогнат неколку масажи но од таму маж ми излезе со пукнат пршлен. Вели за време на масажата почувствувал пукнање и го заболело и Туран рекол да не мрда во тој момент и дека болката ќе престанела штом стигнеме дома и ни закажа термин за утре дента. Претходно имавме направено магнетна резонанца, но по “масажата” болките му се зголемија кукаше и трпеше неколку дена и отиде направи снимка во Неуромедика каде потврдија дека има напукнување на пршленот.
    Само ние знаеме низ што поминавме цели 4 месеци поради тоа ѓубре од човек! Сеуште совеста ме јаде бидејќи јас го натерав да оди кај него читајќи вака по форуми колку бил “успешен во својата работа”.
     
    На Lepotajce му/ѝ се допаѓа ова.
  20. majaskkkk1

    majaskkkk1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    79
    Дали некој бил на крцкање и местење кичма кај Трајче? Илиако е каде да одам? Некој добар?
    И дали боли местење крцкање? Никогаш не сум била а ме боли кичма, многу.

    Фала.