1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На што ве асоцира форумџиката?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sejfullai, 10 ноември 2019.

 1. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.788
  Пол:
  Женски
  Едноставна игра, на постот над вас одговарате на што ве асоцира поставениот форумџија, и потоа кажувате некој друг.

  Ќе почнам:
  @Dream-Girl
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.780
  Допаѓања:
  157.112
  Пол:
  Женски
  Доктор 8) Дрим ќе биди доктор.

  @John Snow жими се не ми си to go избор ... *заклучена*
   
  На cresa-jagoda, John Snow и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 3. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  5.992
  Пол:
  Женски
 4. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.788
  Пол:
  Женски
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  5.992
  Пол:
  Женски
 6. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.020
  Допаѓања:
  118.349
  Пол:
  Женски
  На црвената боја, која многу добро и стои:makeup:

  @WildMk
   
  На Someonespecial и WildMk им се допаѓа ова.
 7. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.788
  Пол:
  Женски
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MarigoldA

  MarigoldA Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  10.727
  Пол:
  Женски
  На buba4e89 и theowndemon им се допаѓа ова.
 9. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.020
  Допаѓања:
  118.349
  Пол:
  Женски
  На преубавите цртежи нејзини

  @Feminka22
   
  На WildMk, Feminka22 и theowndemon им се допаѓа ова.
 10. MarigoldA

  MarigoldA Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  10.727
  Пол:
  Женски
  На Feminka22, Purplelilac и Mantub им се допаѓа ова.
 11. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.907
  Допаѓања:
  52.979
  Пол:
  Машки
  На неоправдан rant кон мојата маленкост;(
  @Alisa22 ?
   
  На Purplelilac, MarigoldA и Alisa22 им се допаѓа ова.
 12. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.020
  Допаѓања:
  118.349
  Пол:
  Женски
  На buba4e89 и Alisa22 им се допаѓа ова.
 13. MarigoldA

  MarigoldA Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  10.727
  Пол:
  Женски
  На KateKane му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.774
  Пол:
  Женски
  Абе се наЉути? :D
  Ми отиде сеа титулата на најфина феминка. ;( :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.907
  Допаѓања:
  52.979
  Пол:
  Машки
  Ај ако ти зависи титулата мора да бидам солидарен, не сум лут|(:D
   
  На Purplelilac му/ѝ се допаѓа ова.
 16. KateKane

  KateKane Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  3.329
  Допаѓања:
  59.201
  Пол:
  Женски
  Јас ќе дојдам на ред и ќе ја закочите играта |(
   
  На Oxymoron, MarigoldA, *Ench@nted* и 3 други им се допаѓа ова.
 17. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.907
  Допаѓања:
  52.979
  Пол:
  Машки
  На KateKane му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.020
  Допаѓања:
  118.349
  Пол:
  Женски
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  54.343
  Пол:
  Женски
  На WildMk и JuLleE им се допаѓа ова.
 20. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.020
  Допаѓања:
  118.349
  Пол:
  Женски
  На WildMk и Dadusicka им се допаѓа ова.