На што ве асоцира форумџиката?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sejfullai, 10 ноември 2019.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.353
  Пол:
  Женски
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 2. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  1.010
  Допаѓања:
  23.725
  Пол:
  Женски
  Мадафакер, си грми во секоја тема со badass размислувања.

  @x.Daisy.x ?
   
  На Oxymoron, x.Daisy.x, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  16.849
  Mила, нежна, умерена енергија. Сешто сакам да бидам во наредниот живот, а не сум во овој. :inlove:

  @Herrera :wasntme:
   
  На x.Daisy.x и Herrera им се допаѓа ова.
 4. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  13.703
  Пол:
  Женски
  На Германија и на дисциплина во работата.
  @Gosh
   
  На Herrera, Gosh и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 5. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  28.720
  Пол:
  Женски
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 6. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  4.129
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.904
  Допаѓања:
  106.435
  Пол:
  Женски
  Психолог за љубовни проблеми.

  @Herrera
   
  На Annora и Herrera им се допаѓа ова.
 8. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.027
  Допаѓања:
  34.704
  Пол:
  Женски
  На Herrera и Briar Rose им се допаѓа ова.
 9. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  1.010
  Допаѓања:
  23.725
  Пол:
  Женски
  На Anabelle.Amorette и Briar Rose им се допаѓа ова.
 10. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.506
  Пол:
  Женски
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  32.322
  Пол:
  Женски
  ^ Абе не ме зезајте пааа...:$:wasntme:
  На кафе.
  @Amellie13 ?
   
  На Amellie13 и Briar Rose им се допаѓа ова.
 12. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  63.225
  Пол:
  Женски
  На lovestoneddd и Amellie13 им се допаѓа ова.
 13. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  13.703
  Пол:
  Женски
  На реални погледи кон светот.
  @Bridget
   
  На Bridget и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 14. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.516
  Допаѓања:
  12.658
 15. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  28.720
  Пол:
  Женски
  На нескафе. :D

  @Harper ?
   
  Последна измена: 15 ноември 2019
  На Harper и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.380
  Допаѓања:
  126.316
  Пол:
  Женски
  На Bubce38 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.953
  Допаѓања:
  45.488
  Ние околу и преку 40 :D

  @simonna.a
   
  На Bubce38 и simonna.a им се допаѓа ова.
 18. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  7.239
  Пол:
  Женски
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 19. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.781
  Допаѓања:
  22.410
  Пол:
  Женски
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  2.140
  На слаткиот аватар што го имаше кога го направи профилот. Таков плус е, мирен, друштвен:angel:

  @Someonespecial
   
  На simonna.a и Ketchup им се допаѓа ова.