На што ве асоцира форумџиката?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sejfullai, 10 ноември 2019.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.818
  Пол:
  Женски
  Начитана и едуцирана млада девојка, желна за подобра иднина, како за себеси, така и за сите нас:l:

  @crimson
   
  На joy1, cresa-jagoda и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 2. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  28.720
  Пол:
  Женски
  Приземјена личност со цврсти ставови. :)

  @Peperutce1115 ?
   
  На crimson, Peperutce1115, LiliBoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.818
  Пол:
  Женски
  На мила и емпатична личност, во иднина ќе биде најдобрата докторка на свет:l:

  @senza.parole ?
   
  На senza.parole, cresa-jagoda и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 4. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  19.084
  На девојка со одличен музички вкус.

  @Alishan30?
   
  На senza.parole и Alishan30 им се допаѓа ова.
 5. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.459
  Допаѓања:
  54.438
  Пол:
  Женски
  Докторка која обожава деца. :inlove:

  @Afrodite¥
   
  На Alisa22, Alishan30 и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 6. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  4.116
  Пол:
  Женски
  @Rama Интересен ми е моментот што сме ти оставиле сличен впечаток на форумов, покрај фактот што сме скроз различни карактери со Алиска. :lol:
   
  На Rama и Alisa22 им се допаѓа ова.
 7. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.953
  Допаѓања:
  45.488
  На рбат xD

  @LittleChili
   
  На John Snow, Rebecca_R и Afrodite¥ им се допаѓа ова.
 8. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  19.084
 9. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
 10. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.818
  Пол:
  Женски
  На весела девојка :)

  @Blue.Sky ?
   
 11. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  13.703
  Пол:
  Женски
  На Феминско младинско ќоше.

  @ninja35
   
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.046
  Допаѓања:
  18.158
  Пол:
  Женски
  На смешните коментари :D

  @Sejfullai
   
 13. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  28.720
  Пол:
  Женски
  На самостојност, цврстина, изграден карактер.

  @MynameisHelen
   
  На MynameisHelen и Sejfullai им се допаѓа ова.
 14. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  19.160
  Пол:
  Женски
  На прекрасна личност

  @prominent
   
  На MynameisHelen, prominent и Purplelilac им се допаѓа ова.
 15. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.516
  Допаѓања:
  12.658
 16. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.765
  Допаѓања:
  141.861
  Пол:
  Женски
  на цицки

  Камелија
   
 17. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  13.703
  Пол:
  Женски
 18. Scott Weiland

  Scott Weiland Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  1.989
  Допаѓања:
  9.840
  Пол:
  Машки
 19. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  13.283
  Пол:
  Машки
  На Scott Weiland, theowndemon и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 20. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  16.849
  На Fauhxy и theowndemon им се допаѓа ова.