1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверство – да се прости или не?

Дискусија во 'Врски' започната од Karma, 24 јануари 2010.

?

Би простиле ли неверство?

 1. Да

  477 глас(а)
  19,4%
 2. Не

  1.985 глас(а)
  80,6%
 1. Karma

  Karma Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  12
  Da se prosti ili ne??? :D :D :D :D :worried:hock: :worried:hock: :?
   
 2. pilar

  pilar Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  definitifno ne,kolku i da sakam nekogo nemozam toa da go prostam.
  Iam dolgo vrska stvarno mn go sakam decko mi ama takvo nesto ne bi mozela da mu prostam ...
   
  На Deickata, pisatel, marija16842 и 5 други им се допаѓа ова.
 3. pilar

  pilar Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  a bidejki ti ja naprai temava ti sto mislis ? :D
   
 4. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  Da se prosti ili ne??????
  Jas imam prosteno nevesrtvo ednas, potocno neverstvoto ne go prostuvame, tuku ostanuvame so covekot sto ne izneveril zato sto koga ste iznevereni vie ziveete so toa, kolku i da se trudite da ne mislite, toa ve goni i ja vodi vrskata vo propast..

  Pomina 1 godina otkako ja prekinav vrskata so deckoto sto me izneveri , sega imam nov decko i sega svakam kolkavi posledici ostavilo toa neverstvo od minatoto vrz mene..
  Ima momenti koga pomisluvam deka segasniot decko mozebi me izneveruva, a toj e najmiloto, najdobroto, najkulturnoto masko so koe sto sum bila dosega, a potoa imam griza na sovest sto taka razmisluvam i sto si dozvuluvam da mi go rasipe raspolozenieto nesto sto mozebi e samo del na mojata imaginacija!!!!
   
  На La profesora, midnight666, Strong25didi и 14 други им се допаѓа ова.
 5. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  Никогаш не би опростила неверство :D
   
  На CrazyGirl1, ubava77 и v.a.n.i.l.l.a им се допаѓа ова.
 6. BlackPearl

  BlackPearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  celosno se soglasuvam so tebe i jas sum vo ista situacija ko tebe. Iako vednas staviv kraj na taa vrska, posledicite od neverstvoto ostanaa. za zal, i jas imam takava "bujna fantazija" deka decko mi me izneveruva, a znam deka ne e taka :oops:
   
  На Strong25didi и LittleBlack12 им се допаѓа ова.
 7. Karma

  Karma Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  12
  Epa zavisi kakvo neverstvo, jas bi prostila ako e ednas i veke nikogas, i ako znam deka stvarno se kae, ama ako stanuva toa neverstvo mnogu cesto toa veke e problem :D
   
  На FreeBird123, ivana339 и Froshinka им се допаѓа ова.
 8. Karma

  Karma Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  12
  A vie ste izneverile nekogas?? :twisted:
   
 9. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Неверство не би простила бидејќи е најдолниот удар што може да ти го зададе партнерот..неверството е индикатор дека у врската нешто не е во ред..тоа неверство на пијано на незнам какво е чиста глупост ..ако некој вистински те сака нема да те изневери или да направи било што да те повреди..а верувајте на многу луѓе им се случува ако партнерот им го простил неверството тие повторно да го изневерат..затоа јас мислам не..:)
   
  На Swiftie.forever, hermosa, iloveyou29 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  NE, od prosta pricinia sto ne sakam da go pravam toa sto mene mi go imaat napraveno oti e naivtina bolno..ako posakas da si so drug, skarajse pa potoa pravi sto sakas..
   
  На saskasaska му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  никогаш. ниту некогаш би
  Досега не сум простила неверство од проста причина што не ме изневериле (барем јас не сум слушнала нешто такво :lol: :lol: ), а во иднина шознам, можда и би простила, ако сум ептееееееееен затрескана. Не сум се нашла во таква ситуација па незнам стварно. Ама сепак, луѓе сме - грешки правиме.... или пак обратното :lol: :lol:
   
  На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lidija.Bikova

  Lidija.Bikova Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Nema opravduvanje za neverstvo....Ni na pijano ni na trezno!!! Jas ne sakam da pomislam kako ke izreagiram ako doznaam deka decko mi me izneveruva... zatoa nemozam ni da kazam dali bi prostila ili ne. Smetam deka toa e moment za koj nemozeme da predvideme sto bi se slucilo ako... Vaka na zborovi site velime deka ne bi prostile, no toa e samo kako nie sakame da izreagirame....a dokolku navistina se najdeme vo takva situacija, da treba da odlucime dali ke prostime ili ne.....e togas bi doznale dali sme od tie sto prostuvaat neverstvo...
   
  На Feather му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Иначе сум изневерила но и знам како боли да те изневерат и затоа никогаш не би дозволила некој да ме изневери ниту пак јас некого да изневерам..
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Јас сега што сум на овој пат не би простила. Мислам дека после тоа никогаш не би го гледала со исти очи и довербата би ми била изгубена. И тоа би било тоа.
   
 15. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Неверство да простам.. Нема шанси.. Затоа што не верувам во љубов, не знам да сакам и затоа нема причина да простам.. А да изневерам.. Тоа е чест случај... Но тоа го правам затоа што мразам идентични работи.. Не велам дека е ОК.. И знам дека не треба да изневерувам .. Но што да правам таква сум.. Ги сакам Забранетите работи.. Т.е Ги ОБОЖАВАМ..:):):)
   
  На Jovi28 и emily.sweety17 им се допаѓа ова.
 16. strumicanka21

  strumicanka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Незнам ... еднаш сум опростила неверство и се осеќав мизерно,поразено,потиштено. Сега све мислам и дечко ми ќе ме изневери се сум на штрек и тоа ме нервира. Значи останале последици од тоа неверство. Така да стварно незнам зошто премногу го сакам дечко ми, не верувам дека ќе направи таква глупост..
   
 17. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Porano dodeka ne bev vo brak...velev...deke NIKOGAS nema da prostam neverstvo.....
  I nemase da prostam......
  Sega sum vo brak,imam dete i koga bi me prasale dali bi prostil a...bi se zamislila..iskreno!
  Od edna strana sum 100% sigurna deka maz mi nema nikogas da me izneveri i imam celosna doverba vo nego,ama pak nikogas,vo zivotot ne veli nikogas.....
  Ne veruvam deka ako se desilo ednas,neverstvoto nema da se sluci pak i pak...
  Prasanjeto e samo dali mozes ili ne da zivees so toa....
  Tesko prasanje i nemoze da se odgovori crno-belo bez da se ispravi covek pred takva situacija..NEDAJ BOZE!
   
  На peackata му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  zavisi,od vrskata,dali ste dolgo ili kratko vreme zaedno,dali ste decko i devojka ili vo brak,posto vrskata e mnogu polesno da se prekine otkolku brakot,koj si nosi posledici.ako e ednas moze i da se prosti,sekoj moze da zgresi nikoj ne e bezgresen,ama ako se desi i po vtor pat illi tretpat ne treba da se prosti,zasto togas veke ne stanuva zbor za greska tuku za namera,navika ili potreba..
   
 19. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Во врска не би простила затоа што е залудно да се прости. Врската ќе се распадне кога тогаш. Ако сум во брак ќе размислам - ако имам дете мислам дека ќе простам ако се случи еднаш, ако се случи и по втор пат - НЕ.
   
 20. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Никако! според мене неверството е доказ за постоењето на кукавиците..сите оние што немаат храброст да им признаат на своите партнери дека веке не ги привлекуваат..дека не им се интересни...плус,јас немам изневерено! :|
   
  На Moonlightbb и elisaa им се допаѓа ова.