1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверство – да се прости или не?

Дискусија во 'Врски' започната од Karma, 24 јануари 2010.

?

Би простиле ли неверство?

  1. Да

    476 глас(а)
    19,4%
  2. Не

    1.979 глас(а)
    80,6%
  1. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Можда пошто сексот не ни е на прво место, а и постои самозадоволување и видеа/слика од и за партнерот, еве не знам. |(
     
    На candy.cane, cresa-jagoda, Adorabela и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Dark_Lady997

    Dark_Lady997 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Знам ама сепак не е исто;)
     
  3. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Па никој не кажа дека е исто, ама постои како опција ако стварно кризираш за секс.
    Не знам изгледа јас нешто не сум океј што би седела мирна и би го чекала дечко ми и единствена помисла ќе ми биде како ќе го изнагушкам коа ќе ми дојде.
     
    На hermosa, candy.cane, Youknow и 5 други им се допаѓа ова.
  4. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Издржуваме затоа што имаме и други органи освен пи**а, и за нив треба да се грижиме. И не, некогаш не се месеци во прашање, може и години. Кога на некого ќе му дадам збор за верност, тоа и останува.
    И немој да мислиш дека сме останале само на еден зашто немаме удварачи, сите имаме со лопата да ги ринеш, ама кога со некого имаме СЕ, зашто би го изгубиле тоа СЕ за едно НИШТО?
     
    На hermosa, candy.cane, Stressed Out и 10 други им се допаѓа ова.
  5. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    6.624
    Пол:
    Женски
    А дали си размислила дека може и дечко ти вака размислува како тебе? Како се чувствуваш ти тогаш?
     
    На candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. Dark_Lady997

    Dark_Lady997 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Некогаш можеби и вие ќе бидете изневерени па ќе ви е криво после што толку сте им биле верни.
     
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Едвај чекам да го видам, цело време мислам на него, не па друг да барам.
    Цц, да мисли партнерот вака за мене би сакала да ми направи услуга и да ми раскине...
     
    На candy.cane, Moon.Girl, MrenaRiba и 10 други им се допаѓа ова.
  8. nightingale

    nightingale Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    2.774
    Пол:
    Женски
    А ти да тролаш малце и на други теми освен секс? Ако веќе сакаш да убедиш некој дека не си трол ;)
     
    На Feminka22, Alisa22, Ugly Duckling и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    6.624
    Пол:
    Женски
    Па криво ќе ми биде кратко време. Ама тоа многу кажува ако ме изневерил и секако понатаму би била среќна зашто таков човек не ме заслужува и не сакам животот да го поминам со некој кој ме изневерува.
     
    На pdb123, hermosa, Blue.Sky и 3 други им се допаѓа ова.
  10. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ех камо дечко ти досега да те има изневерено со некоја ,,небитна" па да си останеш со прстот во уста.

    Тоа што го правиме најчесто на глава ни се враќа.
    Ако не сега, некогаш ќе почувствуваш како е да си во таа состојба ама касно ќе се свестиш, за жал.
    Значи сепак и не ви е толку сјајна врската.
    Не му веруваш а се сомневам дека и тој ти верува.
    Жално што не си почуватвувала вистинско сакање, доверба и взаемна искреност.
     
    На Cacii123, cresa-jagoda, Alisa22 и 6 други им се допаѓа ова.
  11. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Јао со секој збор тонеш бе аман.И сега јас ќе ги изневерам сите со кои сум за случајно ако тој ме изневери да му фраснам во фаца :Еј абе ти ме изневери ама да знаеш и јас тебе.|(
     
    На pdb123, hermosa, candy.cane и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.472
    Допаѓања:
    41.686
    Пол:
    Женски
    Па да ти кажам ако размислуваат сите ко тебе, да му е страв на чоек да е во врска, па и уште да се разболи...
     
    На candy.cane, Stressed Out, Pretty Woman и 7 други им се допаѓа ова.
  13. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Можеби ќе ми биде криво и нема да му простам, ама тоа по дифолт не значи и јас да легнам со некого, за да сме на исто. Не се осеќам како корпа за отпадок и некој да се празни во мене.
     
    На hermosa и candy.cane им се допаѓа ова.
  14. Dark_Lady997

    Dark_Lady997 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Вие си знаете. Ама немојте да мислите дека на сите дечковците ви се верни. Можеби ви прават нешто зад грб, а не знаете.
     
  15. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    6.624
    Пол:
    Женски
    Ова од твое лично искуство кажуваш?!
    И НЕ, не значи дека сите машки изневеруваат. Има и такви кои ги почитуваат своите партнери и ги сакаат, и таква врска се темели на искреност.
     
    На pdb123, hermosa, candy.cane и 10 други им се допаѓа ова.
  16. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    @Dark_Lady997, вака не само конкретно дечко ти, туку и со никој друг не може да си во сериозна врска без да го повредиш. Да раскинеш и да си тераш сингл со friends with benefits, или евентуално отворена врска исклучиво со некој сличен како тебе - само така би била фер сè додека си со вакви размислувања (секако ако не тролаш). Ама па ни тоа не би ти годело, пошто викаш ти не сакаш да делиш и да бидеш заменета со друга „небитна“, само за тебе е океј да изневеруваш... колку само себично и незрело (facepalm)
    И не, не треба да си „светица“ за да не ти се на прво место нагоните, според сопствени принципи да си лојална и да се грижиш за чувствата и границите на партнерот. Не сме животни побогу, поинтелигентни суштества сме со емоции и разум.
     
    На pdb123, hermosa, candy.cane и 10 други им се допаѓа ова.
  17. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    JOHN-C.-MCGINLEY-LAUGHING.gif
     
    На pdb123, Blue.Sky, Youknow и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Prvo vikash ne bi izneverila...ok,posle vikash bi probala...ok,ama nemoj da vikash deka i da go izneverish kje si go sakala dechko ti.Koga kje izneverish tuka nema ljubov ako go sakash kje mu si verna duri nema ni da pomislish na drug a ne kamo li da varash....
     
    На hermosa, cresa-jagoda и Just.do.it им се допаѓа ова.
  19. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.036
    Пол:
    Женски
    Дечко ми имаше операција по втор пат пред година и нешто. Цело утро мрзнев надвор додека да го вратат од шок соба за да го видам, не ми дозволија да седам внатре, демек гужва да не се створи, а имаше цела фамилија што џагореа цело утро чиниш во кафич се, а не болница. Се расчу после дека фрлиле дебела пара за апартман и подароци по доктори и сестри, па ми стана јасно. Го проголтав и тоа и чекав надвор додека не помина времето.

    Едвај чекав се' да се заврши како што треба и да го видам, а на раб на плачење бев кога го видов пребледен и изврзан со триста цевчиња и чудесии од инфузии. Не дека беше комплицирана операција, ама да отидеш под нож по втор пат за иста работа нема да биде лесно.

    Во ниеден момент не помислив да барам друг. Често се разболував, останував дома по цели денови бидејќи не можев од кревет да станам, па не сме се гледале толку, не сакав ни тој да се разболи покрај мене. Ама шо знам, може па со друга да одел. :?: И да оди, жив и здрав да е, да им биде со среќа. Нема да го убијам, едноставно си продолжувам со животот.

    Ако бевме во отворена врска, врска без обврски, ништо сериозно- апсолутно секој може да си прави што сака и тука нема ништо лошо бидејќи дадено е до знаење каква е работата, ништо не се прави зад грб и никој не е повреден.

    Но, ако двајца имаат иста цел и сакаат исто нешто, односно сериозна врска со посветеност, тоа подразбира да останеш до некого кога си му најпотребен и животинските инстинкти да ги исконтролираш, своите потреби и себични желби да ги оставиш настрана. Чунки тоа не дели од животните- самоконтролата, разумот.

    Не би простила неверство, секако не би останала со таква личност во врска и не би направила такво нешто зад грб.
     
    На pdb123, hermosa, Pretty Woman и 11 други им се допаѓа ова.
  20. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Ich ama bash ich ne ti drzhi voda mislenjevo...A toa deka mozhe da e bolen pa da nemate seks e toa e dno dna,strashno:puke:
     
    На cresa-jagoda и piksooki им се допаѓа ова.