1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверство – да се прости или не?

Дискусија во 'Врски' започната од Karma, 24 јануари 2010.

?

Би простиле ли неверство?

  1. Да

    476 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    1.984 глас(а)
    80,7%
  1. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Ако едно или сите не знам колку се, од децата се ќерки, голем е ризикот и тие да налетаат на некој таков и да ги вара и они да сметаат дека тоа е океј. Така им покажале мама и тато.
     
    На pdb123, hermosa, Amellie13 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Или ако се машки ќе сметаат дека е океј да ги вараат своите девојки и жени и дека тоа ќе им биде прогледано низ прсти, ко воопшто и да не се случило.
     
    На pdb123, hermosa, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.448
    Допаѓања:
    8.927
    Децата ни не знаат, инаку машки се и двете, a тоа што се случи е помеѓу родителите и тие си решаваат меѓусебно.
    Таа така си одлучи, да продолжи со него. Таа да изневереше не знам што би било. Може ќе ја избркаше, ќе и простеше, може сама ќе си заминеше со едно дете или двете.

    Сега со негова помош дојде и до подобра работа и купија и друга куќа за другиот син.
    Е сега еден куп ќе ме цитираат не ми треба ништо од него ако ме изневери бла бла

    Колку и да е неверен пак се грижи за неа и некогаш помислувам дека, само за забава одвреме навреме со друга. Зошто тогаш на другата не и обезбеди подобра работа или не ги потроши парите со неа?

    Да се разведеа друг ќе беше животот. И покрај се одлучи да остане и да не чека родителите да и дадат една соба и со 200 евра да чува две деца. Не е секогаш собери парталите и кај мама.
     
  4. nightingale

    nightingale Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    2.774
    Пол:
    Женски
    Мисли си дека не знаат децата. Цела околина знаела 15 години, децава не. Ако мислиш во грст народ во МК дека нешто успева да се сокрие, се лажеш.

    Плус секое дете знае дали родителите му живеат во хармонија и љубов или не. Ама ок е, прајте им трауми, битно стан ќе им купите.
     
    Последна измена: 10 ноември 2019
    На pdb123, hermosa, UsenameNotFound и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.043
    Допаѓања:
    6.653
    Пол:
    Женски
    Не можам да не го кажам моето мислење за ова.
    Девојко, ако нему му е за забава зошто тогаш воопшто склучил брак со некого? За да му го уништува животот?!
    И како се грижи за неа кога ја изневерува? Сигурно таа воопшто не се нервира за тоа, туку и го поддржува да ја изневерува, ама важно за неа се грижи, и за децата се грижи. Цело слободно време ним им го посветува.
    Како се грижи за неа кога слободното време со други го поминува? Каков пример ќе биде за децата тој?
    Таа си знае како и е, иако не сум многу сигурна дека имаат супер брак.
    И НЕ сакам да размислувам што би било кога би било, ама во ваков случај јас ќе се разведам без да мислам на други опции. Тешко дека ќе опстои бракот уште долго време.
    И ако треба да, собери парталите и кај мама. Без нервози и мирна глава.
    Како и да е, им ја посакувам цела среќа на светот и со надеж дека тој ќе се промени.
     
    На pdb123, Annora, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  6. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Ова е веќе брак од интерес, нема ни трунка љубов тука. Ебати таквиот брак, децата не заслужуваат вакво нешто. Знам за ваков пример, на крај пукна тиквата така ќе биде и со случајов.
     
    На UsenameNotFound, joy1, Annora и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Ми иде да си пукам во слепоочница ради тебе еј :puke: :puke:
    Браво и за тебе и за братучедка ти.Изгледа по дома ве васпитале да им се покорувате на мажите, јер је мушко бре па и пари носел види види..
    А ради ова не ми е приоритет да се мажам дур не заработам доволно.Да ме понижува некој вака и да ме вара?Ќе го згазам бе, очите на децата нема да ги види не па пара да земам од него и да чекам :@
    По цели денови ако треба плочки и вециња ќе рибам и ќе работам било што (ако не сум фак.образована) него на него да чекам.
    Кај ви е гордоста бе примитивци едни ало здрави ли сте што пишувате бе?Жалосно со кого делам воздух..
    Наречете ме безобразна, ваква таква ама вакви срања кога читам ми оди цела крв во мозокот и полудувам.
    Опрајте се..
     
    На Cleonika, MidwifeM, hermosa и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Јас те разбираш што кажуваш.
    Изгледа како брак каде овој се грижи за жената иако не ја сака, па оди со други. Децата не му се вознемируваат, дома му е средено. Веројатно и она не го сака па не и е гајле со кого оди се додека ја ужива сигурноста што и ја носи бракот. Двајцата добиваат по нешто. Не е брак каков што сите посакуваме и си замислуваме идеална љубов ама некогаш овие бракови функционираат подолго од другите. Не знам што се потресувате толку, ваквите бракови не се воопшто ретки...
     
    На Someday му/ѝ се допаѓа ова.
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Кога не сака да застане на свои нозе и да се осамостои нека биде зависна од него цел живот.

    И ги држи конците во свои раце, знае дека никаде нема да оди бидејќи нема скршена пара и никогаш не се потрудила да има па слободно тој ќе си прави што сака.
    Јасно му е тоа како ден и си прави што му се сака ама за неа не знам што да кажам...да не ти се верува.

    Децата не знаеле...мало сутра тоа.
    Жално за децата, навистина.
     
    На hellocity, Youknow, Annora и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Pretty Woman

    Pretty Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Единствено логично објаснување за случајов ми е дека ни она не го сака па и е гајле и не се замара.
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не е страшно ова, ако не и' причинува болка нејзе...
    Ама, и ако и таа посака, и таа да смее да отиде со друг.
     
    На Mantub и SummerGirl им се допаѓа ова.
  12. Iam.gjubre

    Iam.gjubre Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Nikogas ne bi prostila neverstvo i nikogas ne bi napravila
     
  13. DevilGirl212

    DevilGirl212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    1.318
    Пол:
    Женски
    Ко така имам топла препорака до тебе, оди најди си маж со ќе е материјално поткрепен и со добра плата, да можи да ти купи стан, куќа, кола и храна да носит дома, дека батали шо ќе ти е љубов ко мојш да си материјално задоволена, а другата половина од парите нека ја трошит на носењето швалерки по вечери. Се најдобро во потрагата :hug:
     
    На piksooki и Annora им се допаѓа ова.
  14. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.686
    Допаѓања:
    14.327
    Пол:
    Женски
    А па ако толку ја сакал неа и децата и да се разведеа тој можел да и помогне да најде подобра работа,за да идниректно животот на неговите деца е подобар,па пак можеа куќа да купат за синот,само што тој слободно ќе си шврљаше на страна без да прави будала некого,а можеби и таа ќе си најдела некој што ќе ја почитува...ама не,таа одбрала така и ова што си го навела не е никакво оправдување.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Кога ќе си ги видам моите мислења наназад си велам колку сум била во грешка ...
    Последната случка каде што јас бев изневерена тотално ме полуди ,ми идеше да ги искасапам и двајцата но имам некоја во себе голема самоконтрола само ставив точка и продолжив ...
    И да ќе заборавев штом мене ме изневери човек што ме знае скоро од мали нозе , што се колнел во Бога за мене,што ме молел ,плачел што уште не по мене , тоа може секому да му се случи ...плукнете си во пазуви и бидете внимателни ...толку!
     
    На anaja1, stetoskop, Stark и 9 други им се допаѓа ова.
  16. helloitsme

    helloitsme Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум простила неверство и нема ни да се случи тоа.Секогаш стојам зад тоа дека секој што ќе направи нека си ги сноси последиците а не со оние изговори извини срце пијан бев или извини нема повеќе да се повтори. Навистина се чудам на оние кои можат да простат неверство? Што кога ке простиш значи дека и ќе заборавиш? Не туку си клаваш тешко на душа и немаш повеќе доверба а врска без доверба не оди далеку...Јас мислам дека нема ништо полесно од тоа ако ти престанат чуствата за некој кажи му и готово тргни се на страна ти по твој пат јас по мој барем така ќе се разделите како нормални луѓе.
     
    На marchi-cool, joy1, Aschenputtel и 6 други им се допаѓа ова.
  17. swizzlec

    swizzlec Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2016
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Не никогаш и никако ни прв ни последен пат. Ако стварно те сакал немал да ти го напрак првиот пат, а и немал да размисли да ти го прај воопшто!
     
    На hermosa, cresa-jagoda и candy.cane им се допаѓа ова.
  18. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
  19. Cacii123

    Cacii123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Јас би простила неверство секако ако машкото навистина се кае заради неговата грешка. Можеби во моментот кога изневерил не размислил убаво и направил грешка, сите прават грешки и секој може да добие втора шанса секако ако ја заслужува. Тоа е мое мислење:)
     
    На Wallker му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Тие што простиле неверство заслужуваат да бидат изневерени повторно.
     
    На Herrera, Shmizla94, Amellie13 и 8 други им се допаѓа ова.