Неверство – да се прости или не?

Дискусија во 'Врски' започната од Karma, 24 јануари 2010.

?

Би простиле ли неверство?

 1. Да

  409 глас(а)
  20,3%
 2. Не

  1.601 глас(а)
  79,7%
 1. WonderWoman98

  WonderWoman98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  47
  Кога некој сакаш нема шанса да си дозволиш да најдиш совршенство во друг. Оправдувања од типот пијан бев се случи, не држат вода. Не е земјотрес да се случи. Биди чоек раздели се прај шо сакаш. И жените имаат потреби па шо. Понижувачко,ниско,бедно,мизерно,болно. За верност треба интелигенција. Паметен чоек знај да му одолеј на евтини искушенија.
  Шо значи не, не се простува ни под разно. Крај. Човек што сака не изневерува. Ако јас не сум доволна за него како што тој е доволен за мене тука трудот за да ја задржите врската е излишен. Обидот да бидиш со таков човек е само измачување за изневерениот.
   
  Последна измена: 5 февруари 2020
  На stetoskop, Lalalala99919, senza.parole и 16 други им се допаѓа ова.
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.721
  Пол:
  Женски
  Вакво нешто никогаш не се простува. Не знам како е да се дојде до ова, ама ако некогаш и негде се погодам во ваква ситуација, ене кај е вратата. Бар нема да се понижувам и да слушам вишок зборови.
   
  На Aschenputtel, hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.877
  Допаѓања:
  116.570
  Па и жени изневеруваат.
  Се ми се чини, дека ист процент на мажи и жени изневеруваат... само што жените поќе си ќутат.

  Во светот на мажите е многу 'јако' да се испофалиш пред друштво како си ја е*ал некоја.
  Кај жените е обратно.. срамота е да се пофали дека изе*ала некого.
   
  На stetoskop, pdb123, candy.cane и 10 други им се допаѓа ова.
 4. WonderWoman98

  WonderWoman98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  47
  Се сложвам. И за жените важи. Не сум на ничија страна. Само велам дека неверството е одлика на кукавиците. На слабаци што не знаат што сакаат. Зошто би имала потреби од друг ако веќе си имам до мене некој со кој ќе можам се? Не би изгубила врска градена со труд за задоволство од една вечер а тоа го можам и со човекот со кој сум. Ако нема поќе чувства има крај. Треба да бидиме совесни и несебични.
   
  На candy.cane, cresa-jagoda, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.877
  Допаѓања:
  116.570
  И треба да ја знаеме сечија животна историја, за да ги знаеме сите причини за изневерување.
  Вистинските причини, не изговорите.
   
 6. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  2.952
  Пол:
  Машки

  Освен ако не ја љубиш со цело срце таа личност и се интересираш за причините се со цел да биде помалку болна и да се надеваш дека е "инцидентно", па да ја смирите некоја ситуација, вреди ли?
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WonderWoman98

  WonderWoman98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  47
  Ја нема таја причина шо ќе те натера да изневериш. Го прајш то оти ти гледа окото на страна. Ако не оди има крај. После прај шо сакаш.
   
  На candy.cane и Maša8 им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.877
  Допаѓања:
  116.570
  Теоретски, би требало да е така, ама во реалност, не е.
  Не знам.
  Прашај ги тие што изневеруваат.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bojana890

  Bojana890 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Знаете она кога ќе се зачитате нешто несвесно, и наеднаш нешто ве распаметува?

  Епа ова: Зошто мажите изневеруваат?

  Читам, читам, и како една од топ 10 причини зашто маживе изневерувале, си стои цитирам:

  8. Чувствувајќи дека имаат право на тоа бидејќи тие работат напорно за своето семејство.

  Молаааамммм ???

  Таман ќе си помисли човек 21 век, еманципирани сме, образовани индивидуи, и ќе прочитам како мажот има право да ја изневерува жена му зашто работел.... Жалното е што ова е вистина, стварно си го бројат онака потсвесно, не кажувајќи го гласно... (facepalm)
   
  Последна измена од модератор: 9 март 2020
  На pdb123, babysoul, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Bojana890

  Bojana890 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Жените го возвраќаат ударот ! Зошто жените изневеруваат? ( кај може жена покусо да остане :lol: )

  Искрено, помалку изненадена од машките `причини` .

  Никогаш не сум сакала вакви `истражувања` , ама па и интересно ми е со што се занимаваат луѓето и како проблем претставуваат одредена тематика, и се посветуваат и прават цели научни студии за тоа.
   
  Последна измена од модератор: 9 март 2020
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  ТОЧНО.

  Се согласувам, ако веќе не оди раскини, а да повредуваш со неверство
   
  Последна измена од модератор: 27 март 2020
  На Nightwish11 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. Demiii

  Demiii Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Машки
  Не би прoстил вo никoј случaј.
   
  На Nightwish11, cresa-jagoda и Just.do.it им се допаѓа ова.
 13. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  И ова дали е убаво и идеално според тебе? А обратно да беше на жената да и мрдаше газот и да си викавте ајде когаке остаре ке нејке на стари години или дури и мажот ако ја убие ке викате ако и е си го тражеше и мрдаше опашот. Самите си се безвреднувате и сакате да сте опција на некој а не приоритет жал ми е за таквите ваши ситни карактери што се задоволуваат со ронки.
   
  На cresa-jagoda, Lostinparadise, pdb123 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Па еве си кажа со последната реченица зошто трпела ако имала кај одма ке се разведела. Значи брак со лепенка на уста цел живот.
   
  На pdb123 и Nightwish11 им се допаѓа ова.
 15. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  А сеа за мене да си кажам, оправдувам неверство само кога и мажот и жената вараат а немаат деца, а не само мажо да вара оти нели треба да е МАШ а не педер тоа ми е мн мизерно, ја разбирам 21 век отворени бракови ама у тие отворени бракови жените не седат дома со децата туку излегуваат не си доагааат со денови одат на патувања исто како и нивните мажи познавам таков брак и одлично функционира ама секако без деца
   
  На Wallker му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  174.363
  Пол:
  Женски
  @hellocity а зошто "секако без деца" треба да е таквиот брак?
   
  На anaja1 и Mr. Right им се допаѓа ова.
 17. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Со деца ни правам неверство ни простувам несакам децата да раснат у нездрава средина, а ако му мрда газо на партнеро куферо и пред вратата му го оставам, отворен брак би имала ако сум сама со него без деца или во врска. Неможамм да замислам дома децата да ме чекат јас кај други мажи или него да го чекат он кај други жени
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  174.363
  Пол:
  Женски
  Не мислев дека кажуваш за себе. Погоре имаше пишано дека познаваш луѓе па мислев за нив зборуваш.
  Инаку ако имаш со сопругот договор за отворен брак, децата немаат ама баш никаква врска. Поентата на отворениот брак не е да одите ти или он со други жени/мажи туку да се забавувате двајцата.
   
  На Wallker и Mr. Right им се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Конкретно за одење по други ставам на ова акцент,а за забавување излегување патување тоа секако ке го има и му давам слобода и тој да го има
   
 20. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.029
  Допаѓања:
  70.849
  Пол:
  Машки
  @hellocity бракот е помеѓу мажот и жената, со или без деца. Не знам каква врска имаат децава овде? Не мора да знаат што правите ти и маж ти на пример.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.