1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверство – да се прости или не?

Дискусија во 'Врски' започната од Karma, 24 јануари 2010.

?

Би простиле ли неверство?

  1. Да

    476 глас(а)
    19,4%
  2. Не

    1.983 глас(а)
    80,6%
  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Затоа поставив такво прашање , штом по првото не е стабилен , не верувам дека по второто би бил . Ама , 100 различни луѓе 100 различни карактери , има некои навистина се менуваат .. Секоја чест на жени што простуваат и мажи што си стојат на зборот и навистина се менуваат .
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.734
    Допаѓања:
    15.220
    Пол:
    Машки


    Ova svekrvite go pravat na sinojte svoi i gi buckaat demek se avtomatski ce se sredi ce bidi stabilno i nema zenata da izbega po vtoro ili toj ce se vrazumi.
     
    На Ilda23, Feminka22 и Осе им се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Аха , нека спие на тоа уше |-) . Море и 1000 деца да имам , не би трпела неверство и насилство .
     
    На Mantub, cresa-jagoda, Duxovit и 2 други им се допаѓа ова.
  4. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Ау ако му даде зелено светло уште толку ке ја понижава и ке оде со други да се задоволува, ги жалам жените на кои им ок мажот да ги вара.
     
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Греота
     
    На Youknow, Indiegurl и Feminka22 им се допаѓа ова.
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.118
    Допаѓања:
    43.658
    Пол:
    Женски
    Миење очите со Листерин..
     
    На Indiegurl и Mendelez им се допаѓа ова.
  7. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Да сум во нејна кожа би се чуствувала како резервното ентер на тастатурата, пупу недај боже.. ми падна жал што простила не дека се исмевам ама ми го срами и срозава женскиот род со тоа самопонижавање..
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Затоа јас не простувам .
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.687
    Пол:
    Женски
    Да не се лажеме, најчесто останувате ради мањак самодоверба и раѓате плус деца. И после и децата ви растат во лоша средина, само им уништувате детство.
    Што ако не му го заборавиш тоа? Ку*е го заболе дали си заборавила или не.
    Многу ми е криво кога се понижавате сами.
    ОстанаФ ради детето е само и само изговор
     
    На Mantub, Luna91, Indiegurl и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.118
    Допаѓања:
    43.658
    Пол:
    Женски
    Затоа реков..им се ебе психата на децата..
    Ќе растат во средина каде ќе има напнатост тензија.Еве и да не се караат, ако нема бакнежи место родителите, ако не спијат заедно..после ќе биде ,,мамо а зошто вие не се држите за раце"?
    а и децата ќе станат токсични
     
    На Luna91 и nevermet18 им се допаѓа ова.
  11. La profesora

    La profesora Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2021
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    Napišav nešto slično vo eden moj post , ama ke si gi baraš živcite posle menopauza , vo sredni godini....ne znam kakva ti e sredinata ama mislam deka ne vredi...ne vredi da legnuvas pokraj nekoj što ti go napravil toa...posle sekoja žena što ke mu se približi ke ti bide somnitelna....ne deka ne možeš da zamineš koga decata ke porasnat ama pak togaš si veliš sum trpela tolku ke trpam do kraj....i koga ke vidiš cel život,trpi,traj,sobiraj ...razboluvaj se...ne daj bože...cel život edno golemo trpenje....sepak ne sum vo brak ne možam da zboruvam nitu da te ubeduvam...daleku bilo. ..
     
    На Cecko85, Luna91, Duxovit и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Duxovit

    Duxovit Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2021
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Машки
    Ne mi e jasno koga se ima takvi problemi i neverstva vo brakot,moe mislenje e deka ako ednas se izgubi poverenje vo brakot vo partnerot toa ostanuva za cel zivot,ako nekoj misli deka so vtoro dete problemot ke se resi se laze,tuka samo uste poveke situacijata stanuva ponapnata,mislam deka zenite mnogu gresat so toa sto se resavaat na vtoro dete vo takov brak ispolnet so neverstvo,znaci prvoto dete i samata majka e zagrozena kako sto veli clenkata nikogas nema da zaboravi nisto pa zarem e spremna da rizikuva da ima j vtoro dete koe ke bide vovleceno vo sredina kade ke nema dovoljno vnimanie zaradi tenziite pomedju roditelite...Ilda23 ti posakuvam od srce odnosot da ti se popravi so soprugot i da imas zivot ispolnet so ljubov i harmonija i nikogas da ne se najdes pak vo takva situacija...sekoe dobro
     
    На Ilda23, Feminka22 и Cecko85 им се допаѓа ова.
  13. Ilda23

    Ilda23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2021
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Epa i jas koga svatif deka sum bremena sakaf da abortiram ama nemozef luge nebef tolku silna da ubijam edno nevino detence koe gospod sakal damigo dade a za poverejne nee isto gubis doverba stanuvas nervozna i koga ke mi popustat nervite koga kese setam somise desi i samite solzi mi kapat nee isto razbiram ama luge ako jas nese resef dago rodam ova dete kako majka kese osestaf ubiec na nevino dete
     
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Веќе било доцна , не си имала баш избор околу второто дете .. Мислам , си дознала дека си бремена откако те изневерил . Е добро де , ете нема потреба да абортираш , можеш да се разведеш и со две деца . Пријателка на свекрва ми се разведе додека беше бремена со второ , од иста причина - неверство , што резултирало со бременост на швалерката на маж и . Маж и рекол дека не мора да се разведуваат ( Албанци се , демек втора жена ќе му биде швалерката ) ама женава не можеше да му прости и го напушти . Свекрва ми и помогна кога таа се породуваше . И однесе се што е потребно . Сега си живее со децата , веќе и пораснаа , таа си најде работа , си го среди животот . Тешко беше на почетокот , немаа ниту кров над глава , тој бившиот маж воопшто не се погрижи да им обезбеди барем под кирија стан , сакаше да седи кај неговите , се нашол увреѓен што го оставила . Ѓубре од човек .

    Те разбирам и тебе , страв од непознатото , можеби мислиш дека не ќе можеш сама со две деца , но кога се има волја , се се може . На крајот од денот , одлуката е само твоја , а маж ти треба многу да се труди да ја врати довербата која си ја изгубила , и секако да биде благодарен што си му простила .
     
    На Ilda23, Ljubova, La profesora и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Ilda23

    Ilda23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2021
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Pa i mazotmi some izneveri isto od Kosovo za mifka so nebi frlila nitu mrsul i mazotmi kako dase kae no tie udari sogi doziveav nebi mui posakala nitu na najgolemiot dusman udar stres straf omraza site tie rabojke gi osetif vo 3 sekundi no ete pak sum tuka na noze
     
  16. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Роди го детенцето, нека си живее живот, а тој нека скапе сам. Никоја да не го фати веќе, да биде осамен ко лилјак цел живот. :@
    Ти веќе заборави го, остани силна, бори се за тебе и детето.

    Ќе си најдеш некој друг што ќе те прифати тебе и децата и ќе те сака. :hug:
     
    На Ilda23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Битно е да се држиш и да не паднеш психички.
     
    На Ilda23 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Жал ми е што си го доживеала тоа .. Веќе си простила , се надевам дека нема да му се повтори , дека ја научил лекцијата .. Но , секогаш ќе постои тоа " но " , за жал ..

    П . С . Држи се , поради себе пред се . Потребна си им на децата . Ти ја посакувам сета среќа на светов .
     
    На Ilda23 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. АничеБананиче

    АничеБананиче Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2021
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    3.790
    Пол:
    Женски
    Не би простила никогаш, не изневерувам и не сакам да ме изневеруваат.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. android

    android Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2022
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Машки
    Не би простил ако не ми каже. Имаме навика да си кажуваме кога ќе одиме со други и си користиме заштита.

    Според нас, тоа е правилен избор за среќен брак и живот.
     
    На Snowflake97, Ljubova и WildMk им се допаѓа ова.