1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверство – да се прости или не?

Дискусија во 'Врски' започната од Karma, 24 јануари 2010.

?

Би простиле ли неверство?

  1. Да

    476 глас(а)
    19,4%
  2. Не

    1.979 глас(а)
    80,6%
  1. ivani

    ivani Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    7
    jas sum od toj tip na devojki koj ne bi prostila b=neverstvo kolku e bolno da znaes deka covekot koj go sakas spie so druga zena
     
    На Lady in white му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    BI PROSTILA koja sum jas da ne prostuvam ?? Ama sigurno nema da bidam vo vrska poke so deckoto :D ke odi po pajkite :D
    I mislam deka istoto bi go napravila i vo brak bi prostila ama ne bi mozela da bidam poveke so toj covek bez razlika dali bi imale dete ili ne !! Zosto na nekoja gnasa so se valak so drugi zeni bi mu dozvolila posle da go miluva moeto dete koe e tolku cisto ??? ne podnesuvam neverstvo nikogas ne sum izneverila nitu ke izneveram i ako me izneverat ke prostam ama ZBOGUM !!
     
    На Lady in white и ivona29 им се допаѓа ова.
  3. faca

    faca Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Знам повеќе примери кога неверството било простено, ама не излегло ништо добро од тоа. Јас дефинитивно не би простила и не би можела да го поднесам тоа.
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Se soglasuvam so tebe cabala6, i plus bi dodala deka od koga ke se desi i prosti neverstvoto iznevereniot partner kolku i da se trudi da go zaboravi toa nema da moze i ke se utepa sebesi so prasanja od tipot: a sea kaj e,pa moze li pak da me izneveri, a toa veke prerasnuva vo izmacuvanje a ne vo vodenje normalna vrska.Pa kraj kraeva ne e posleden maz na planetava. Taka da posle neverstvo sleduva kraj bidejci taa vrska ponatamu nema da vodi nikaden osven vo propast. (spored mene)
     
  5. Fairybell

    Fairybell Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    37
    Nikogas ne bi prostila neverstvo,iako za zal mi se sluci da me izneverat,i zatoa ke preporacam na site da ne prostuvaat.Nema objasnuvanje dali bil pijan ili nervozen ili nekoja treta glupost,toj trgnal so umisla,znaci nekogas prethodno imal pomisleno deka moze da go stori toa.Kaj mene vazi devizata "Sto ne sakas da ti pravat ,ne im pravi".Veruvajte deka nema pricina za da se prodolzi taa vrska.Priznavam deka go sakav mnogu,ama nekako se mi pomina od ko mi go kazaa toa.Posle toa go gledav kako najnisko storenje,bez'rbetnik. :twisted:
     
    На martine и martincencee им се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    потребата кај машките и женските е иста. се е до карактерот на личноста
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ЈАс не го изневерувам,што значи не смее ни тој.Ако му се сака друга нека повели,ама кај мене повеќе не.И тоа НЕ.
     
  8. Maloto-Divo

    Maloto-Divo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Potpolno se soglasuvam... :) A ina4e i jas go imam izneverno bivsiot zatoa sto ne go sakav...Go izvarav so toj so go sakav i naredniot den mu raskinav bez da mu kazam deka sum go varala...Najdobro bese taka...Jas sum sega so toj sto go sakam a toj se nadevam ke me preboli sto e mozno pobrgu so novata zenska... :)
     
  9. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Potpolno se soglasuvam so mislenjeto na hipica!!
     
  10. gergana

    gergana Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    vererstvoto e mn loso i veruvajte ne postoi masko sto ne vara moze ima glupi sto nezz da go skirijat i fraeri sto odlicno znaat da go skirat neverstvoto ja 4 godini si ziveev vo bajki veruvajki deka decko mi ne poglednuva druga zs koga bese so mene i naj jakata zenska ne ja poglednuva ama se izlazav posle 4 godini otkriv so kolku me varal otkriv deka me varal so "najdobrata drugarka " i posto sum golema glupaca uste sum vo vrska so nego posto 4 godini se vo prasanje ali sakam da vi kazam ne veruvajte u niedno maskoooo i najjaka da ste na planetava tugoto e poslatkooo sekogassssss
     
  11. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Potpolno se soglasuvam
    ako sum mu dovolna jas nema da me izneveruva ako ne neka si najde nekoja koja sovrseno ke go nadopolnuva
     
  12. anjuskaa

    anjuskaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    ako me saka pocituva i ako mu e ubavo so mene nema sto da me izneveruva...a ako me izneveri ili ako saka da odi so druga srecen mu pat..toa znaci deka nesum mu dovolna..nek si odi kaj nekoja koja ke mu bide dovolna kaj mene nema sto da se vraka.izneveruvanjeto e za mene niska rabota.trebami covek koj ke me saka i pocituva koj ke mi pruza isto kolku i jas na nego
     
  13. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Во неверството полошо се чуствува оној со кој некој не изневерил него оној изневерен.... верувајте!
     
    На Pink.Princess му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lizardqueen

    lizardqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    11
    Јас би простила, од проста причина што мислам дека во човековата природа е да се биде неверен, а не верен.
    P.S. Јас никогаш не сум изневерила.
     
    На Pink.Princess и lloovvee им се допаѓа ова.
  15. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Да сакаш некој значи и да го поштуваш! А,ако го поштуваш треба да му бидеш верен!!! НЕВЕРСТВОТО БОЛИ И НЕ СЕ ОПРОСТУВА. Следува крај :twisted: :evil:
     
    На sea-star му/ѝ се допаѓа ова.
  16. QWEEN

    QWEEN Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    Се согласувам...Сите ние правиме грешки и потоа учиме од нив...Ајо дојде до неверство мислам дека треба да се прости затоа што тоа е само уште една грешка која човекот постојано ја прави...На сите може да ни се случи нешто такво зарем не? на пример во врска сте и ќе запознаете некој на кој не можете да му одолеете,што ќе сторите?
    Можеби ќе ја прекинете врската,ќе изневерите....Ама ете има два пата а повеќето о бираат вториот :| :!:
     
  17. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Како што рече Qween.. Треба да се прости, Моето мислење е дека не треба да се прости.. А ако некој толку мн ти се допаќа можеш пред да се случи неверството да му речеш на партнерот.. Искрено Ако дечко ми сака да ме изневери јас би му рекла слободно но само речи ми со која, кога и каде.. За да ако те види некој и кога ќе ми каже го видов дечко ти таму и таму со таа.. Јас да речам а да знам ми рече не грижи се..Има дозвола..
     
    На lloovvee му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Зависи. Од чуствата и од ситуацијата... јас лично би простила но би анправила да се чуствува тој мизерно и да се покае! :twisted:
     
    На Angel05 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Јас искрено кажувам дека би простиле неверство, затоа што можеби се случило во момент на слабост, на пр. кога бил пијан и слично, меѓутоа би простила само под услов ако личноста која го направила тоа премногу ми значи и ако мислам дека без таа личност мојот живот би бил празен. На крајот на краиштата па во кој век живееме сите секојдневно се изневеруваат не дека сакам ова да ми се случи или пак дека би го направила тоа ама ете таков е животот. Инаку, повеќе би сакала доколку партенрот ме изневери никогаш да не дознаам затоа што кога не би знаела тоа исто како и да не се случило, не сакам да ми остава траги позади мене за јас тоа да го дознаам. Пред малку шо кажав исто како и да не се случило, не е исто затоа шо тоа веке се случило само разликата е во тоа што јас нема да знам и нема да се оптеретувам со мислите од типот зошто тоа го направил, кај згрешив јас што заминал со друга, не ли ги задоволував неговите потреби итн итн меѓутоа подобро да не знам .....
     
    На zasekogas0408 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. korovin

    korovin Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    Jas sum bila izneverena mnogu pati i sum prostila...ne znam zosto, no sum prostila....By the way jas nemam iznevereno do sega.... Ne znam sto bi bilo merilo za toa da se prosti neverstvo ili ne....Ednostavno zavisi od situacijata...A toa deka koga ke doznaes bi se custvuvala mizerno i bi razmisluvala za toa sto mi fali, kolku e taa podobra od mene i slicni raboti, toa spored mene e epten tocno...mnogu gadna rabota....Vo sekoj slucaj spored situacijata treba da si ocenis dali treba ili ne treba da se prosti...Ako neverstvoto e sekojdnevno i toj go pravi toa non stop bez ogled na toa dali ti se custvuvas loso i kako se custvuvas togas ednostavno ne treba da si so taa licnost...Sepak ne se osekm najkompetentno za da zboram na ovaa tema... :D Jas sekogas vo takvi situacii sum se vodela od faktot dali licnosta koja go napravila toa vredi i zasluzila da ostanam so istata ili ne.....