1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неверство

Дискусија во 'Канта' започната од brunete, 24 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Дали досега сте дознале дека вашиот дечко ве изневерил ? Како сте го дознале тоа,дали сами или тој ви признал.Дали во почеток или по подолг период на врската го напраил тоа и дали простивте??
   
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
 3. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Па не е само дали да се прости и др прашања се
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.341
  Досега немам дознато такво нешто , ама , скраја да е, ако дознаам ,има да му го пресечам чудото и в уста да му го напикам!
   
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  Сте го гледале Shattered?
  [​IMG]
  Ако не, обавезно да го гледате, затоа што може да се видат неколку работи:

  1. Ќе видите од страна како ниско и долно изгледа самиот чин (друго е кога се набљудува такво однесување од страна)

  2. Колку всушност семејството страда? (затоа што ретко кој што изневерува во целина ја знае или пак го интересира точната емотивна состојба на семејството)

  3. Колку еден таков себичен каприц може да ве чини? (затоа што досега немам слушнато некој да изневерува од несебични причини, најчесто во прашање е задоволување на некои свои страсти во која што ситуација обично, ни на момент не се помислува на чувствата на другите)

  4. И конечно, дека жените, а и мажите (пошто во филмот е прикажан и изневерен маж и изневерена жена и многу ми се допаѓа тоа што неверството од различни аспекти е прикажано) не се толку глупи да не забележат дека ги варате и дека ако ве бакнат и поздрават за на работа не значи дека немаат појма кај уствари ќе одите. И дури ако знаете дека знаат, таа нивна индиферентност е само надворешна маска, ретко кој не е скршен после такво нешто.

  Филмот си кажува се, така што гледајте го. ;)
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.988
  Пол:
  Женски
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.988
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.