Невина до првата брачна ноќ

Дискусија во 'Брак' започната од vodolejka, 2 ноември 2010.

 1. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.107
  Пол:
  Женски
  Во контекст на темата,еден виц:D
  Умрела една стара мома,и кога ја пречекале тамо горе,она прашала што ќе биде,и некој светец и рекол,гуска,ти ја дадов да ја користиш,а ти не ја користеше:D
   
  На Angie.sec, joy1, ♡BuBaLe♡ и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Angie.sec

  Angie.sec Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2018
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Не сум невина, а не била ни мајка ми! Сексот е одлично задоволство. Океј е да имаш дечко и да се парчосуваш со него, не е ок секоја вечер со различен се си има граници. И искрено мн е подобро да си имас постојан партнер и двајцата знаете со ве задоволува е тој секс е уживање. Со менување партнери не можеш да го достигнеш тој ефект!;)
   
  На senza.parole, marchi-cool, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.758
  Допаѓања:
  145.231
  Како ќе го земиш некој на непробано бе???
   
  На Alisa22, H.VAGA, TeddyGrey и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.374
  Пол:
  Женски
  Многу лесно. Ако имаш негова поддршка и љубов, ќе го „земиш“. Тоа е најважно во односот помеѓу двајца. Ако со него постои сигурност, исполнетост и среќа, тоа е тоа. Другото е помалку важно.
   
  На lovemme, LadyR, eliesaab и 5 други им се допаѓа ова.
 5. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  36.248
  Пол:
  Женски
  @Bitter-Sweet ^ Поддршка и сигурност нема да ти донесат оргазми сесре.
   
  На Alisa22, Nausicaa, H.VAGA и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.374
  Пол:
  Женски
  Не се оргазмите најважни на светот.
   
  На jasbi, Tanjamm, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  36.248
  Пол:
  Женски
  Дека не си имала, затоа така викаш...
   
  На Nausicaa, Lolo5, NarCis@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.374
  Пол:
  Женски
  Сум имала ама не сум толку површна за да ми бидат тие над се. У реду, секој со свои потреби. :handshake:
   
  На Lalalala99919, Tanjamm, Darko009 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.758
  Допаѓања:
  145.231
  Нема ништо 'површно' во сексуалната интимност меѓу сопружниците.
  Знаеш во колку бракови има изневерување, баш поради незадоволство од сексот?
   
  На raww, tambelina, Alisa22 и 10 други им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.222
  Пол:
  Женски
  Уште постои ова? :?:
   
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  15.758
  Допаѓања:
  145.231
  Постои.. Ретко е, ама постои.

  Сте чуле за ова: Purity ball
  “A purity ball is an American formal dance event attended by fathers and their daughters which promotes virginity until marriage for teenage girls. Typically, daughters who attend a purity ball make a virginity pledge to remain sexually abstinent until marriage“

  Еве и еден документарец на темава :)

   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.624
  Допаѓања:
  49.984
  Абе и мене не ми е сексот апсолутно нужен, можам колку сакам да издржам без секс. Ама замисли идниот сопруг да не знае повеќе од тоа како тој да сврши. И тој секогаш да ужива во сексот, ама ич да не му е гајле за тебе. Автоматски се потчинуваш, си те зема за секс робинка, да му ги задоволуваш потребите. Ти - небитна.
  На здравје бричење... На суво (буквално)
   
  На raww, Chantal, senza.parole и 12 други им се допаѓа ова.
 13. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.544
  Допаѓања:
  15.856
  Пол:
  Женски
  Може не им е до секс бе м?? :worried::shake::lol:
  Се земале и брат и сестра ќе си играат.
  Абе може да е најзгоден у свет а да не го бива. Како тоа да не го пробаш.
  Ја за муж ми од старт знаев дека не го пуштам. Хихи...
   
  На candy.cane, TeddyGrey, A.27 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.773
  Допаѓања:
  194.170
  Пол:
  Женски
  Постојат вакви луѓе, можеби на денешницата се ретки ама постојат
  Крај краева секој си има свои убедувања се води по нешто и да решил така океј си е за него си е
  Секој за себе како е среќен така тоа е поентата де да бидеме сите среќни :)

  Ете порано имале многу почесто такви традиции некои живееле среќно некои не, ама ако погледнеш и денешницава на "пробано" некои остануваат во среќен брак некои не.

  Сексот не е фондаментален за опстанок на еден брак ама е како зачин во манџата и придонесува и тоа како за убав брак ;)

  Е сега и оние на "непробано" можат да бидат среќни и задоволни :!: исто како што и на "пробано" можат да се разведат..
   
  На SummerGirl, WildMk, jasbi и 3 други им се допаѓа ова.
 15. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.346
  Допаѓања:
  4.889
  Пол:
  Женски
  Хахахах а ако му е мал со таков ли ќе се расправам цел живот :D ;(;(;(
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  2.911
  Пол:
  Женски
  Ќе правите рачна разработка. Нема да сте без ич. Ќе се проверите до негде.
   
 17. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  4.768
  Пол:
  Женски
  Ох боже што прочитав.. Мајка и се расплакала.. Свекрвата не и викала курва
   
  На Biljarkata, Harper, tina2018 и 19 други им се допаѓа ова.
 18. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.535
  Допаѓања:
  8.306
  Пол:
  Женски
  Televisa
   
  На Biljarkata, Harper, Feminka22 и 11 други им се допаѓа ова.
 19. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.494
  Пол:
  Женски
  Не дека иам нешо опција за да одберам:rofl:, секако не сум невина, неам ни триста еуриќи да искеширам за да станам опет, али еве и кога размислувам, не би влегла невина во брак.
  Неам нишо против тие шо се чуваат, напротив, од една страна ми е многу убава позадината и се дивам на самоконтролата, ама ја не би.
  Не знам да се изразам со бројки, ама сите тие оргазми ми помогнале да се изборам со стресот у животот, шо ни малку не е лесен. И уше да сум надркана некоја, зашо не е ебена? А притоа па да не заборавиме колку лесно се наоѓа асален маж материјал у денешно време. Значи неебана до 40години малтене. Многу негативна енергија, многу кавги со недужни луѓе, многу вишак енергија..
  И тој некој (за од нашево поднебје праам муабет) ќе го цени тоа првите 15 минути откако ќе сврши на прва брачна.
  Шо знам, алал да ви е на тие шо сакате да си ја сочувате невиноста. Ако уопште постоите.
   
  На Elf, Amellie13, candy.cane и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  9.051
  Хахаха хахаха наворучение, чувајте се до брак за да бидете поценети од свекрвите, дека тоа најбитно е:rofl:
  А ова синчињава отчет давале на мајка какви им се невестите? Убава е мајко, ама сто и прв сум и :rofl: Па таа јетрва и си ќути и си трпи коментари од свекрва и, чунки крива е. Во кој век живееме се прашувам. :x
   
  На Amellie13, tina2018, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.