Невозможна врска

Дискусија во 'Врски' започната од simona45, 15 ноември 2010.

 1. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.658
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Женски
  Tемата баш како за мене.Hевозможна врска,и тоа за цел живот,иако имавме и минато.Tој ми е роднина за жал дознав :| .Kако може така да ми се случи,и баш човекот што ќе го сакам засекогаш,да ми биде забранет.Eте,судбина,живот или како да го наречам ова.
   
 2. One.Day.One.Girl

  One.Day.One.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  40
  Ништо не е невозможно ;) верувај во себе и ке успееш ова ке го запаметам ми го кажа една овдешна пријателка :!: :*
   
  На Princess.12 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  јас лично не сум била во таква врска ама една другарка многу блиска ми е имаше таква врска и многу патеше... Значит таа почна да излегвит со едно дете,фин културен,убав,згоден,чиста десетка..арно ама мајка и кога дозна кој е збесна и и забрани да се гледа со него..оваа не се откажуваше се додека не и кажа дека она била во врска со таткото на детево (секако пред да го запознае таткото на другаркава) и тоа доста сериозна врска... ;( послем тоа другарка ми раскина,немаше никако контакт,ама мислам и ден ден не засака некој како него..и ден денес ко ке се потсетиме знајт да пуштит по некоја солза... ;( ;(
   
 4. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  1.415
  Еден куп. И познати фаци и наши дечки :)
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.947
  Допаѓања:
  52.615
  Пол:
  Женски
  Во врска сум но се затрескав во друг човек, не ни знам колку е постар од мене, 10+ години... Би направила се и би оставила се само ако имам некоја шанса, но ми изгледа дека немам...
   
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Женски
  Mojata ljubov e nevozmozna , jas go sakam mn a toj e ludo zaljuben vo druga , mn se zaljubeni , slusnav deka ke se zemaat , mn boli , dusata me boli , I on samiot mi kaza deka e mn zaljuben , ne e vazno dali e postar ili pomlad, ne e bitno dali e bogat ili siromasen , bitno e da ste srekni I da vi e vozvratena ljubovta....
   
  На Bitter-Sweet, Outlook и VladeMila им се допаѓа ова.
 7. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.156
  Пол:
  Женски
  Анаконда само едно ќе ти кажам, издржи и биди силна, фокусирај се на нешто друго што ти го исполнува животот. Не вреди да се нервираш и патиш верувај, животот е таков, себичен, не фер.. радувај се на нив а ти дигни главата и гледај да се фокусираш на се друго освен на тоа, ќе видиш дека со тек на време ќе заборавиш и неверојатно ама поврорно ќе се вљубиш. Дај му време на времето.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Женски
  @vitamina ke se potrudam da te poslusam iako e tesko , I ti blagodaram za sovetot .
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.156
  Пол:
  Женски
  Ти треба да се потрудиш за себе си и за никој друг. Не вреди животот да го поминеш тагуваајки по некој кој си го изградил својот живот, минатото остави го зад себе, и гледај напред кон твојата иднина. Јас знам дека ќе успееш.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  Невозможна врска имав јас, заради тоа што премногу се трудев да успее, а тој не се замараше, т.е. се однесуваше како да не е во врска со мене.
  Преку глава ми дојде и од невозможна вркса стана не сме во врска.
   
 11. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.334
  Пол:
  Женски
  Ти девојче стварно си повредено. На која тема да отворам само разочарувачки постови гледам од тебе.
  Ајјјјјдееееееее тамууу расположи се! Се се случува со причина, не требало да биде.
  Ќе биде нешто уште поубаво кога ќе го отвориш умот за нови и позитивни нешта!
  Не знам колку години имаш, ама не е ни битно.
  Немој толку да си разочарана заради некој што не се однесувал како што треба кон тебе.
  ;)
   
  На Chopard, anakonda88 и Summerlover им се допаѓа ова.
 12. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.886
  Рече Сани и си сркна од гризот :D...Ти мор, почесто да јадеш гриз, што убаво вака весела те прави :D
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.334
  Пол:
  Женски
  Хахахаааа ме пресмеа.
  Од утре дупла доза. И кашички бебешки ќе мавам можда оро ќе станам да поиграм.:rofl::rofl:
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.