1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невозможна врска

Дискусија во 'Врски' започната од simona45, 15 ноември 2010.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.500
    Допаѓања:
    8.369
    Пол:
    Женски
    Tемата баш како за мене.Hевозможна врска,и тоа за цел живот,иако имавме и минато.Tој ми е роднина за жал дознав :| .Kако може така да ми се случи,и баш човекот што ќе го сакам засекогаш,да ми биде забранет.Eте,судбина,живот или како да го наречам ова.
     
  2. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Ништо не е невозможно ;) верувај во себе и ке успееш ова ке го запаметам ми го кажа една овдешна пријателка :!: :*
     
    На Princess.12 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    јас лично не сум била во таква врска ама една другарка многу блиска ми е имаше таква врска и многу патеше... Значит таа почна да излегвит со едно дете,фин културен,убав,згоден,чиста десетка..арно ама мајка и кога дозна кој е збесна и и забрани да се гледа со него..оваа не се откажуваше се додека не и кажа дека она била во врска со таткото на детево (секако пред да го запознае таткото на другаркава) и тоа доста сериозна врска... ;( послем тоа другарка ми раскина,немаше никако контакт,ама мислам и ден ден не засака некој како него..и ден денес ко ке се потсетиме знајт да пуштит по некоја солза... ;( ;(
     
  4. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Еден куп. И познати фаци и наши дечки :)
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.173
    Допаѓања:
    76.661
    Пол:
    Женски
    Во врска сум но се затрескав во друг човек, не ни знам колку е постар од мене, 10+ години... Би направила се и би оставила се само ако имам некоја шанса, но ми изгледа дека немам...
     
  6. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Mojata ljubov e nevozmozna , jas go sakam mn a toj e ludo zaljuben vo druga , mn se zaljubeni , slusnav deka ke se zemaat , mn boli , dusata me boli , I on samiot mi kaza deka e mn zaljuben , ne e vazno dali e postar ili pomlad, ne e bitno dali e bogat ili siromasen , bitno e da ste srekni I da vi e vozvratena ljubovta....
     
    На Bitter-Sweet, Outlook и VladeMila им се допаѓа ова.
  7. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.873
    Допаѓања:
    217.931
    Пол:
    Женски
    Анаконда само едно ќе ти кажам, издржи и биди силна, фокусирај се на нешто друго што ти го исполнува животот. Не вреди да се нервираш и патиш верувај, животот е таков, себичен, не фер.. радувај се на нив а ти дигни главата и гледај да се фокусираш на се друго освен на тоа, ќе видиш дека со тек на време ќе заборавиш и неверојатно ама поврорно ќе се вљубиш. Дај му време на времето.
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    @vitamina ke se potrudam da te poslusam iako e tesko , I ti blagodaram za sovetot .
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  9. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.873
    Допаѓања:
    217.931
    Пол:
    Женски
    Ти треба да се потрудиш за себе си и за никој друг. Не вреди животот да го поминеш тагуваајки по некој кој си го изградил својот живот, минатото остави го зад себе, и гледај напред кон твојата иднина. Јас знам дека ќе успееш.
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Невозможна врска имав јас, заради тоа што премногу се трудев да успее, а тој не се замараше, т.е. се однесуваше како да не е во врска со мене.
    Преку глава ми дојде и од невозможна вркса стана не сме во врска.
     
  11. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Ти девојче стварно си повредено. На која тема да отворам само разочарувачки постови гледам од тебе.
    Ајјјјјдееееееее тамууу расположи се! Се се случува со причина, не требало да биде.
    Ќе биде нешто уште поубаво кога ќе го отвориш умот за нови и позитивни нешта!
    Не знам колку години имаш, ама не е ни битно.
    Немој толку да си разочарана заради некој што не се однесувал како што треба кон тебе.
    ;)
     
    На Chopard, anakonda88 и Summerlover им се допаѓа ова.
  12. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Рече Сани и си сркна од гризот :D...Ти мор, почесто да јадеш гриз, што убаво вака весела те прави :D
     
    На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Хахахаааа ме пресмеа.
    Од утре дупла доза. И кашички бебешки ќе мавам можда оро ќе станам да поиграм.:rofl::rofl:
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.