1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговите роднини

Дискусија во 'Врски' започната од RainBow, 3 декември 2010.

  1. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    не сум тазе 5ипол години сме заедно а пред тоа му бев и најдобра другарка гз и гаки :D откриена е и најлошата мана,мада темава не беше за ова малце ја испревртевме од малку наследеност од неговите до роднини и несогласувања ама ај нема врска.
     
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Бргу ќе се симнеш на земја така ми се чини.
    Никој никого не мора да сака па дури ни сопстените роднини. Ама понижување од типот на затуцани не можам да толерирам. Па и наши роднини има затуцани, ама тие се наши нели!?
    Сега сме заљубени и дечкото ни изгледа светец во однос на неговите родители и роднини.
    Како поминува времето ќе сватиш дека детето од затуцани родители е затуцано.
    Прво рипнете па викнете ОП.
    Едит: Сосема е различно во врска и во брак.
     
    На hermosa, tessie и Emy867 им се допаѓа ова.
  3. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Ги знам повекето роднини, бар оние најблиските, тетки, први братучеди ги знам. Младите ми се ок, али старите се многу самобендисани, и многу не ги сакам. Му го имам и нему тоа кажано, ги коментирав како луѓе не како негови роднини, и најнормално го прифати тоа, дури и самиот кажа дека и нему не му се допаѓа тоа што се праат дека знаат се.
     
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Најважен е тесниот круг на семејството кој подразбира мајка, татко , брат сестра . Што има да се мешаат тетки стрини, убаво е да се има хармонија и почит , но да речеме еве тие тетки стрини нема од икс причини да ве прифатат па мало важно е тоа нека си гледаат за нивните деца а не да се мешаат за девојките на внукот или дечкото на внуката, тоа го прават многу ама нека не ви се битни нивните мешања, пак ќе речам гледајте да ви оди муабетот и живеачката со родителите и братот ,сестрата .
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.557
    Пол:
    Женски
    Досега тие роднини што ги запознав ми се океј. Најмногу ги сакам сестра му и братучетка му :)
     
  6. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Мене ми се во ред роднините на дечко ми. Сега ако земам да ги анализирам еден по еден..сите имаат недостатоци. Сите ме имаат прифатено . Ги почитувам и ме почитуваат. Поблиските роднини ме сакаат ептен. Се однесувам најнормално со нив. Најмила и најмногу ја сакам мајка му а и сестра му :)
     
  7. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Samo edno ke vi kazam od licno iskustvo,nie odevme 5god.I dodeka odite msm vo vrska sekogas ke ja gledate samo dobrata strana,ama koga ke se zemete togas ke im go videte vistinskoto lice,podalecnite rodnini mn mn i ne im e gajle ednoatavno ne se zamaraat ama tie sto se vo kuka ke gi videte 360 ke se smenat.Nekoj spomna majka mu mn ja sakala,aj pls pisi koga ke se omazis i neka pominat 3-5mes i togas dali pak ke ja sakas pozz
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Или пак некој носи розови очила додека е у врска и сите му се фини и добри... 8)
     
  9. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Da,jas znam kako minav i kako minam,pa zato gledajte go deteto dali vi odgovara i vas da vi e ubavo,a majki,sestri,tatko,braka,rodnini batalete gi ic ne vi trebaat,za da ne se kaete potoa
     
  10. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Dolgo bevme vo vrska i go znaev site negovi bliski rodnini.Za nekoi imav dobro mislenje,nekoi me nerviraa..taka si ostana i koga se zemavme.Na primer tetka mu,na majka mu sestra ..zenata e ubij boze,ne e losa na dusa no sekade se pika,kako minister za zbrki.Se imam nekolku pari od nejzini komentari navredeno pogotovo deka jas mnogu sum se tresela na sin mi,zosto ne sum mu davala ova,ona.. (sin mi e bolen i dosta raboti ne smee da jade) zosto taka mi stoele ciniite,casite...abe so da vi raspravam.Imam zboreno i so svekrva mi i taa se smeska i veli takva e i nema spas i navistina e taka (facepalm) . Drugite rodnini se ok,.Ima pomal bratuced 8 god od nas i postojano e kaj nas,ergence si ispaga i epten si se sakame i sme bliski.
     
  11. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Koga ja znaes kakva e batali ja ne se zamaraj samo odgovaraj i aha aha i ke vides sama ke se povlace,ako ima sin koga ke dobie snaa togas ke vides kako ke se smiri
     
  12. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Ne se zamaram plus ne ide cesto,a inaku ima tri sina i tesko na snaite nejzini so nea ili pak nejze so niv.Jas sum od onie koi ne znaat da prerecat loso,nekako mi e nezgodno na zena sto moze da mi bide majka da i se kontram i kako sto kaza i ti si odgovaram aha,dobro :)
     
    На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
  13. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Eheee od 3 edna sekako ke se pogodi da ne ja tintra mn
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Повеќето ги знам. Среќа што многу ретко се гледаме. Катастрофа се. Си го пикаат носот кај што не им е местото. Кога маж ми не ги трпи, зошто јас да ги трпам. Здраво, како си...и толку. По гости не си одиме.
     
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Некои се океј,некои се тотална катастрофа,зависи до личноста и односот кон нив не го мерам на тој основ дека му се роднини:)
     
  16. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Искрени сме. Јас не се воздржувам воопшто, слободно можам да си кажам што за кого мислам(3 години во врска, веќе почнувам да го запознавам и поширокиот круг на роднини, само не е ништо плански, сѐ дешава).
    Пред роднините сум супер и реално ги сакам, океј типови се, има некои поомилени, некои пак не можам да ги смислам, ама во глобала не му пречи ако си прокоментирам искрено, дури и тој се надоврзува.
    Свесни сме дека фамилииве не нѝ се идеални, а не се ничии такви и не можат да бидат.
    Тоа со коментирањето кој каков е ми е лоша, балканска навика. Не дека со тој потег ќе престанам да ги почитувам или слично, ама ете.
    Чисто муабет да си направам.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Повеќето ги знам и имам одено на родендени, свадби, слави.
    Тие што не ги знам се што живеат по другите градови.
    Неговите роднини се океј немам некоја замерка за никој. Какви се такви тоа и не ми е многу битно.
     
  18. xplady

    xplady Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2020
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Колку и да се трудам да се вклопам, едноставно не можам. Немаме ништо заедничко со брат му и снаата на мојот дечко. Немаме ни една заедничка тема, и дружбите со нив ( иако ретки ) ми се вистинска тортута. Тоа се луѓе со спротивни ставови, искуства и начин на живот од нас двајца.

    Пред една недела беше тој од неколуте денови во годината кога ќе седам на иста маса со нив. Брат му толку ме изнервира, што после седенката не издржав и му кажав се отворено на дечко ми - дека ќе го почитувам човекот како негов брат, но никогаш нема да го сакам.

    Не знам дали се налути но гледам дека и тој е свесен за тоа каков е брат му. Му реков дека и кога ќе сме во брак ќе се задржи овој ОФИЦИЈАЛЕН однос, и ништо повеќе. Мислам дека се согласи, иако немо климна со главата.

    Навистина ме е страв да не бидеме од оние парови кои се караат заради родители, браќа, сестри. Како вие постапувате кога треба да имате контакт со ( не толку сакани ) роднини на вашиот сопруг/дечко?
     
  19. Kumanovkaa

    Kumanovkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.105
    Пол:
    Женски
    Едноставно држи дистанца и гледај да не го одтргунуваш него од неговите роднини бидејќи тогаш само би се карале и тој не би знаел на која страна да биде
     
    На xplady му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Nela678

    Nela678 Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2022
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Не си го сфаќај ова лично. Некои карактери не се создадени за да се согласуваат едноставно. Држи се на дистанца и најформален муабет. Не доаѓај до караници за нешто што би ти наштетило во иднина во вашата врска.
     
    На xplady му/ѝ се допаѓа ова.