Независна листа ИЕ1 - Ана Глигорова

Дискусија во 'Политика и настани' започната од fans, 19 февруари 2020.

 1. fans

  fans Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Машки
  Активиската Ана Глигорова на својот фб објави дека за престојните избори подготвуваат независна листа.
  Потребно е да се соберат околу 1000 потписи од 26.03.2020 до 06.03.2020 во општините од ие 1 - Центар, Карпош , Кисела Вода, Чаир, Аеродром ,Сарај, Македонски Брод и Студеничани.

  Потписите се даваат во секоја општина во канцелариите на државната изборна комисија. Со себе потребно е да се носи лична карта.

  https://www.facebook.com/Gligoro/posts/10221988307640783
   
  На Филотеа и Justicija им се допаѓа ова.
 2. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.132
  Допаѓања:
  15.804
  Пол:
  Женски
  Штета што не сум од Скопје инаку со две раце ќе потпишев за женава :)
  (y)
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.132
  Допаѓања:
  15.804
  Пол:
  Женски
 4. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Ана на овие избори ќе биде носител на ИЕ 1 преку ГДУ