1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Некултурни луѓе

Дискусија во 'Психологија' започната од biggirlsdontcry, 29 јуни 2012.

  1. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Мислам дека насекаде има вакви,тие се безобразни и гледај да не бидеш многу со нив зашто ако ти си културен тие нема баш да ти одговараат за пријатели.Мислам дека не треба баш да им ќутиш кога ќе се закараат со тебе,ама најдобро е да ги оставиш настрана од себе.И да им направиш добро,нема ни да ти се заблагодарат.
     
    На Nate- princeza и GirlLove им се допаѓа ова.
  2. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Не им обврнувам внимание на таквите,мене ме плашат будалите се повеќе ги има. ;)
     
  3. sweet.star

    sweet.star Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    47
    Многу од тие луѓе ги има и на форумов... :clap:
     
  4. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Чим се они безобразни,биди и ти.Клуч на врата,додека не си дома,нема да влегува а кога ќе бидеш дома и ќе сака да влезе-пак клуч и изговори-се пресоблекувам,спијам,барам нешто и сл.само не го оставај сам во соба.А за другите соби да не те интересира,тоа гајле татко ти нека си го бере.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Таквите ги има на секаде, па дури и овде на форумов.-ова не е е вреѓање тоа е вистина, сведоци сме дека има и тролови и некултурни членки со секаков начин на однесување,со мал фонт на вокабулар итд.
    Таквите најубаво е да се игнорираат.Едноставно не сте на нивно ниво за да продолжите со таа дискусија.Било тоа пријателка,некој од вработените,комшика....било кој.
     
    На Tanjamm, eliesaab и Ella.313 им се допаѓа ова.
  6. sweet.star

    sweet.star Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    47
    Пр некои на форумов што се такви? ;)
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Тие сами си знаат не треба никој да ги именува,тие самите со своето однесување си се обележуваат. ;)
     
  8. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.619
    Пол:
    Женски
    Незнаев кај да пишам... мнг сум напната :@
    Го подразбирам како некултура СТРАШНА,и воедно премногу ме фрустрира!
    Со кој памет да прашуваш цитирам : ау па од кај пари за тоа?
    Еј па како се снајдовте за пари за тоа и тоа ?
    Еј па од кај најде пари за ова ?

    Алооооо бреее
    Ме јеб*ш???
    Иди работи бе чоек ало!?

    Страшни луѓе ејјј,од повеќето сум разочарана и ќе кажам за мене тоа е најголема некултура !

    Зошто да кажувам и да објаснувам бе ?
    Зошто да објаснувам дека работам на приватни проекти,или мм се гази од работа? Не се кажува секогаш и Се нели?
    А не па да давам одчет...моите родители не ме прашале од кај пари најде а не па тролови !

    Неможам да се доначудам...жими се!
    Последен пат одговорив несакам да кажам и не ме прашувај такви прашања не ми е угодно
    И одма имаш аааа несакаат да кажат сигурно кредит зеле
    Да бееее брат така е уживај му рече...

    Неписмени мислат се со кредит се решава место да го испотат гзот :fubar:
     
    На Nate- princeza, hermosa, Lola.Luna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Сум имала проблем со луѓе што без прашање си земале мои работи од мој шкаф . Тоа го правеше золва ми ( кога беше 7-8 одделение ) , подоцна престана веројатно не и беше веќе интересно , а после тоа се преселија со свекрва ми . Се нервирав секако , јас планирам да облечам некои хеланки , знам чисти ми се , кога стигам дома ги наоѓам со мастика на задникот залепена :@ . Кога бев сосема сигурна , зедов ја заклучував вратата од спална . Така и престана да ми зема облека . Потоа се преселија и од тогаш немам проблем со тоа .

    Ме прашувале " од каде пари за фасада ? Од каде пари за внатрешна фасада ? Опаа , и нов телефон имаш .. и 3 деца .. а само маж ти работи :?: .. "
    Сум одговорила кратко : " Се снаоѓаме како знаеме и умееме " . Мислам дека ги подзамислив малку :lol: . Сигурно мислат дека шверцаме кокаин :rofl: .

    А у реалноста , децава ми пораснаа , маж ми не ги видел асално . Само го гледаш некаде трча , оди . Утрово дошол од ноќна смена , утре наутро повторно заминува цел ден . Му велам " немој толку да се оптеретуваш , ќе се разболеш . Дај и јас да работам нешто , ете татко ми е дома , ќе ги чува децата додека дојдам јас од работа , барем да ги поделиме сметките , нешто јас ќе плаќам , нешто ти .. " . Не сака . Вели " доволно обврски имаш ти на грб " .
     
    На GirlLove и Bella* им се допаѓа ова.
  10. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.619
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl: oд сега така ќе кажувам и јас дека шверцаме :emo: :rofl:
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Така де :D . Од каде пари за кола , од каде за фасада .. што те боли брига , гледај и ти да имаш , ние од кај имаме , имаме ете , сме се снашле некако . Може сме штеделе нели :| . Може вујче од Америка ни дал :D ( немаме вујче во Америка :D имаме еден во Швајцарија , ама и тој има деца , не ќе ни дава нас :D , двајца возрасни способни луѓе :D ) .

    Следен пат директно ќе им шепнам : " Шверцаме кока , Колумбијска , најквалитетна . Сакаш грам :| ? " .. Тоа ќе биде интересно :rofl: .
     
    На Nate- princeza, Bella* и GirlLove им се допаѓа ова.
  12. Lola.Luna

    Lola.Luna Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2021
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски
    Некултурни луѓе има насекаде за жал , со такви не можеш да излезеш на крај затоа што со нивното невоспитание и некултура ќе ти направат ти да се чувствуваш непријатно и неубаво. Затоа гледам максимално таквите индивидуи да ги одбегнувам.
     
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  13. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Луѓето што:
    - намерно навредуваат
    - претураат по туѓи лични предмети без дозвола
    - прашуваат многу лични прашања
    - се неспособни да почитуваат туѓо мислење
    - лажат
    - земаат туѓ предмет без дозвола
    - оговараат
    - исмејуваат
    - зборуваат со висок тон (не се мисли за волумен на глас)
    се некултурни луѓе што за жал ги има насекаде.
     
    На Nate- princeza, hermosa, Need for Speed и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Насекаде ги има. Може во момент да ме изнервира некој таков во некоја институција, но за брзо после заборавам и ми поминува.
     
  15. Snowflake99

    Snowflake99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2022
    Пораки:
    1.447
    Допаѓања:
    5.710
    Пол:
    Женски
    Тие што прашуваат некултурни работи од типот на кога второ дете, кога ќе ослабеш. Простаци.
     
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Мразам вакви и ги избегнувам.
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не сакам некултурни луѓе. Е сега... Има одредена личност која мора да ја трпам. Во фамилија ми е. Некои луѓе едноставно не можеш да ги избегнеш. Ме нервира кога тој што ми дошол дома ми чепка кај стигне. Не е културно да отвараш фрижидер, плакари, во кујна..... Речиси секаде да пипкаш. Ја нарушуваш приватноста на домаќините. А на прашања од такви луѓе веќе не одговарам.
     
    На Miss666, Nate- princeza, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Nate- princeza

    Nate- princeza Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2023
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Ignorot pali I za bliski lichnosti , jasno e deka nekoi lugje navistina nemozesh da gi izbegnesh osobeno Ako se del od tvoeto potesno semejstvo ,no Ako znaesh Kako ne e I nevozmozhno, nekoi lica se taka skroeni Po pogreshen kalap , za zhal, site sme razlchni , shto e fakt, no, mora nekogash vo takvi situacii da se kazhe NE , na takvite lichnosti, sluchki I situacii za da se zashtitime sebesi I nasheto mentalno zdravje ! Prevencija , redovna mentalna higiena e neophodna za odlichno psihichko zdravje I zdrav mozok !

    Koga profesijata Profesorka si ja potcenuvash I glumish profesor vo uchilishna klupa I ti se dava za pravo , to est seloto I prostokjata izleguva od tebe Kako profesor , a shto e najako ja igrame ulogata Profesorka- uchenichka I se zanimavash so mojot prosek od 1va do 4ta godina I so moite izostanoci , ti bash ti, so diploma profesor , voedno mojata Profesorka od Sredno, mi predavash,a nadvor od shkolskite klupi me shlapash kaj ke stignesh , Po ulici , doma na tvoite si raskazhala za mene I mojot uspeh , Celo selo razbralo..I taka koga obrazovanie pametni lica si davaat za pravo, shto preostanuva za drugite , onie ostanatite, neobrazovanite, nishto povekje ne me chudi za Makedonija ..! Za zhal ..!

    Zarazna e nivnata energija ..:)
     
    Последна измена од модератор: 18 ноември 2023
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.