1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ненадејни онесвестувања

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од anickata, 10 август 2010.

  1. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Епа во последниов период многу често ми се случува ненадејно да ми се сврти да се онесвестам и да лежам дплу извесно време :( така ми се случи пред некој ден бевме собрани повеќе луѓе и ја станав за да отидам до тоалетот и наеднаш се онесвестив, и сум лежела долу околу 5мин се додека не ме приметиле другите и одма почнале да ме освестат. Страв ми е бидејќи неможам убаво да стојам одма почнува да ми се врти :( Имав проблеми со крвта, бев слабокрвна, пиев апчиња ама сега моментално го немам тој проблем... На лекар бев ама не ми кажаа ништо посебно :^) Ако некој претпоставува во што се состои мојот проблем го молам да ми каже. Благодарам однапред :*
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Никој не може да ти каже што може да е..Мораш да одиш на лекар и да направиш испитувања.И тоа што поскоро.
     
  3. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    na lekar moras da ides pod HITNOOOO. ne bi sakala da te plasam so dijagnozi koi sekako bi bile pretpostavki,ama poagajki od faktot deka e opasno da si podolgo vreme bez soznanie-pocni so ispituvanja.
    prvo sto mi padna na pamet e deka si slabokrvna.simtomi na slabokrnvost se i malaksanost, postapnost, bledilo....moze da pagas vo nesvest i radi pritisok-niskiot pritisok pravi takvi problemi, mozebi ti se spojuvaat gorniot i dolniot pritisok, probaj meri poveke pati vo denot....neznam, aj da ne pretpostavuvame, rabotava treba da si ja sfatis seriozno.

    pozdravce i pisi kako si vazi?
     
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Знам дека може да звучи грдо али оди налекар, неможе да е ништо посебно. Испитување на крв и слични ствари не е доволно, сними ја и главата, ако треба и сама побарај упат, ех што се нервирам значи од вакви лекари..уф бреее
     
  5. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Благодарам женски на советите :) бев на лекар и направив испитувања и ми кажаа дека проблемот ми е во тој што сум немала доволно доток на крв во малиот мозок и сум морала да консумирам повеќе витамини :) уште еднаш благодарам :hug: :*
     
    На Brokeneyes и madilomer им се допаѓа ова.