1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

  1. LoveRain

    LoveRain Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    381
    Допаѓања:
    1.362
    Пол:
    Женски
    Ја имам прочитано цела тема. Не беше парализа. Знам што е парализа, ми се има случено. Ова беше нешто друго. Ова чувство беше многу убаво за разлика од парализата.
     
    На martovsko cveke, kikkki и referentka им се допаѓа ова.
  2. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Парализа е. Не мора да биде поврзано со страв. Туку со интензивно чувство без разлика дали е убаво или страшно.
     
    На crimson, martovsko cveke, Bender Rodriguez и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Марија Гиче

    Марија Гиче Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво. Јас сум нова на форумов малку читав за овие необјасниви случки. Ми се случи нешто пред некој ден па сакав да ве прашам дали и вас ви се случило нешто такво. Бев во едно село каде што не живее никој, жив човек нема. Куќава кај што бевме беше стара дрвена од оние старите ние бевме на горниот кат. Онака опуштени седиме и одеднаш се слушаа чекори ко да се качува некој дечково стана ја отвори вратата го запали светлото надвор и влезе застана до мене и одеднаш почна светлово само да се гаси да се пали ние онака здрвени седиме излезе го исклучи и си заминавме. Јас прашував некои што се разбираат во вакви работи ми рекоја да не одам повторно таму и да си ставам ланче со крст на мене.
     
    На martovsko cveke и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  4. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Кое е тоа село каде што не живее никој?
     
  5. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Прашањето е.... Дали бевте трезни? :D
     
    На Irreplaceablee, the.vampire.girl, BabyStyle и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Ќе ти одговори дека биле, у што се кладиме?
     
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    Спојка во струјата?
    Ненаселено место е и неодржвано.
     
    На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.599
    Допаѓања:
    34.212
    Zdrafo, sakaf da prasham za ovaa slucka t.e. serii na slucki so se desava niso ne mi e jasno...Abe cel zivot i sum jadela zdrafo, i sum rabotala od utro do vecer, i tocok po dva sati sum vozela, ne sum oslabnuela, ali cim dojdov u Dojclandija fukam po tri burgeri na den, a sum oslabnala 10 kg?

    Care nekoe , pomos?
     
    На Lolo5, Macito007, kikkki и 9 други им се допаѓа ова.
  9. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.995
    Допаѓања:
    279.294
    Мање стрес више секс???
    ^_^
     
    На Maca*, Lolo5, Mishela и 11 други им се допаѓа ова.
  10. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.599
    Допаѓања:
    34.212
    Fala na soveto, se soglasuvam, Da manje sres ke da e careto, uste i sekz da imam i ke oslabnam ko u sredno so si bef mackica.

    A ja se mislef nekoj me prokolnal ili sum se protegala na srec jadenje, pa Gaolot mi go zemal jadenjeto.
     
    На PogbaPol, Lolo5, kikkki и 10 други им се допаѓа ова.
  11. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Hehehhehehe sexs
     
    На kikkki, Harper, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Кога и да оставам чоколадо дома, пола го снемува првиот ден, а цело другиот ден. Сестра ми вика дека не е. Некој дух да не е? А плус она држи диета, ама никако да ослаби. Некој лош дух е ова стварно.
     
    На gorde1, kikkki, Mini90 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Sestrati da ne se vika marijan? Jer nenasitna hrhbrbrbrhhehe
     
    На sparklie, Mishela, blackwave и 6 други им се допаѓа ова.
  14. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Абе ја прашав, не е она. Утре ќе патува, баш ќе видам дали ќе продолжи да се дешава оваа случка.
     
    На kikkki, crimson, Rebecca_R и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Духов по благото ќе да е :D . Направи му баклава , ама лупни и толку шеќер , тутма да го фати духот ( предупреди ја сестра ти да не јаде од неа , дека таа е за духот , по специјален рецепт :lol: ) и викни го , на деЗерт де :D . Е коа ќе се најаде , нема да му текне да ти краде чоколадо веќе :rofl:

    П . С . Задолжително , да ја изеде цела тепсија :!::devil:
     
    На Ники., kikkki и EvAngelos им се допаѓа ова.
  16. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Pisuvav I po drugi temi se sto preziveav kako dete,patev od depresija,panicni napadi,strav,maltretiranja bev 13god.popladne legnav da spijam leto bese,I neznam kako nitu dali sum bila budna ili pak pospana lezev na krevetot I onaka se svrtev I gledam nad mene covek oblecen vo belo so venec na glava dolga kosa I brada imase I lanec kako krst I mene mi rece,,ti ke ozdravis"I go snema jas see razbuduv I pocnav da placam I od togas jas popoleka pocnav da se oprajuvam so tekot na godinite Sega sum potpolno Nova licnost,piev lekovi nee mi pomaga no otkako pocnav da odam po manastiri I v nassta crkva mi peeja molitvi,I taka se oporavuv.
    Drugo sto mi see sluci go imam spomnato ni pocna da me ismejuvat na forumov taa vecer koga voopsto nesakav da odam na velika sabota neznam kako otidov I kako za belja I da patam sega taa vecer mi se otvorija custvata kon Edna osoba uste samo sto vleze od vratava,Sega ova godina povtorno pred veligden,SI dojdov doma izmorena legnav da spijam I sonuvav star dedo kako mu davam voda koj se pretstavuvase kako negov dedo,a I taa licnost bese vo sonot povtorno ova godina.
     
    На @minni и martovsko cveke им се допаѓа ова.
  17. India

    India Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    15.688
    Пол:
    Женски
    Прочитај за Чакри, тоа е нормална реакција ако си се довела сама себе во транс или пиши ми лп.
     
    На LoveRain му/ѝ се допаѓа ова.
  18. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Ми се случи нокеска ,легнав негде по 12 ,и уште не бев заспана осетив како ми клапнува постелнината врз нога како некој да ми седнува до нозе,се препотив срце ке ми излеташе,помислив да станам да светнам струја и крстена вода да земам,ама си викам ај доста само си правам стравови као ништо нема,и некако успеав да заспијам.По еден час влегува во соба маж ми,пали струја ,и го гледам него од страна крај врата а пред мене кај нозете друг човек кој почна да личи на него,ама како од згусната пареа да е и како побледа копија,гледам крај врата маж ми и пак во човеков пред мене кој личи на него ама замаглен како дух ,почнав да викам и да клоцам со нозете,огромен страв ме фати и ,маж ми вика јас ли те исплашив толку ?ништо не направив,му викам видов друг човек пред мене кој сега го нема .Значи осетот беше како неговата душа да ја гледам,денес цел ден ме дрма страв нешто да не му се случи .
     
  19. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    јас на улица навечер имам видено човек како од згусната пареа како густа магла.... Душа ми излезе.
     
    На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Od vcera na edna slika skoro postavena uste prviot pat pat koga ja vidov primetiv lik,ja pokazav I na drugi dali mozat da vidat nesto sto ja gledam,rekoa nema nisto,I sega ja gledam slikata likot uste stop lici na dedo.