1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неостварена желба

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lalezzz, 2 јули 2010.

 1. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  Почнете први а јас за тоа време го спремам рефератот :D ....колку да не е без ништо еве за почеток-ДА ИМАМ КУЌА
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Нешто лалеззз ни се распиша во последно време :P Паааа имам многу неостварени желби сакам да патувам, да имам базен дома :lol: ... ич не ми текнува во моментов сега ако ми текне после ќе пишам
   
 3. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  К.И.М дај поплукај ке ме фатат уроци :D :D
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
 5. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  да си ја направам цела коса со суканици. а не само 2 :(
   
 6. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
 7. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  Е стварно ми е голема желба а не ми е остварена уште,на одмор со дечко ми ,сами.... :inlove:
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Ја имам истата желба и сеуште неостварена . :^)
   
 9. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Да живеам во некое мало место во Италија..
   
  На Daisy10 и Jay-jay им се допаѓа ова.
 10. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.511
  Веќе ги напишав во 10те причини кои сакате да ги направите пред смртта... :wasntme:
  Тоа е тоа :)
   
 11. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  да си имам веспа и да не одам со автобус нигде ... :rofl:
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.944
  Пол:
  Женски
  да одам на брод да видам многу места да зараборам пари веспата да ја заменам со едно opel tigrice :) и да му докажам на моите колку вредам ќе ми треба многу сила и упорност знам :(
   
 13. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  немам :/
  не дека сите ми се остварени или сл.
  само не поставувам претешки.
  и не се онака надевам дека ке падне од небо туку сум упорна.

  ако веке зборувам моментално работам на една цел со голема упорност, знам дека ке почекам малце и не се откажувам и да паднам - па што ако..
  но не сум онака нон-стоп преокупирана туку само спонтано, додека го живеам животот заедно си ја остварувам полека и целта
   
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Да одам во Санкт Петербург, Кјото, Париз, Ница, Москва, Виена, низ Африка... Ма, да го прошетам светот!
  Да не се ограничувам многу :$
   
 15. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  362
  Да имам права коса :lol:
   
 16. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  уфф..да идам на Пат Околу Светот! Ама само во топлите краишта.. не сакам ладно! :) :D :)
   
 17. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.337
  Допаѓања:
  5.850
  Да си купам боксерски ракавици, да ме запишат на бокс и да се тепам во ринг - да бидам некој познат боксер/боксерка хихихи :$ :inlove: , после да одам во Австралија. Ова ми се најголемите желби што ги имам во моментов. А онака други споредни што може набрзо да ми се отстварат се да си купам мобилеен на touch и некое поскапо парфемче, по можност од Бритни. :inlove: :)
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.112
  Допаѓања:
  5.389
  Пол:
  Женски
  Да станам одбојкарка.. што е можно да се оствари во иднина. :$
  И што не е можно, да го свртам цел свет! Да го прошетам секој мал град, секое населбиче! Се се се!
  Да идам на некое журче, ама онака безграничено време, а не моиве до 1.. 2.. 2 и 15... |(
   
 19. Whatsername

  Whatsername Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Да прошетам низ Европа, потоа и другите континенти.
  Да се подобрам во одбојка.
  Да ги направам сите околу мене среќни. :)
   
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Да го прошетам целиот свет, да нема место каде што не сум отишла.
  Да напишам книга, и да ве викнам на промоција.
  Да ги посетам сите музеи во светов, сите егзотични места.
  Да присуствувам на сите рок концерти на моите омилени изведувачи.
  Да отидам и на гробовите на мртвите легенди.
  Да станам моден дизајнер и да основам бизнис.
  Да...да...да...Можам да ги искоренам сите лоши особини кај човекот.
  И светски мир.
  Насекаде!
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.