Неочекувана промена

Дискусија во 'Разделби' започната од jana8310, 17 февруари 2011.

 1. jana8310

  jana8310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Дали ви се случило за 24 часа да се смени и одеднаш се да се изгуби како никогаш ни да не постоело...
   
  На babaDara му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fernanda

  Fernanda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Уфф, може ли подетално малце...
   
 3. jana8310

  jana8310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Pa vaka, vrska vo koja ubavo funkcioniraat rabotite, iako malku vozdrzan vo izrazuvanjeto custva, no sepak delata mi bea dovolni za da osetam,a ne zborovite. kako i da e vo posledniot period jas poleka i tivko se povlekuvav vo sebe,najverovatno sepak mi bese potrebno nesto poveke... i sakav da razgovaram so nego, no na zal ne uspeav vo toa,bidejki za samo 24 casa otkako go posakav toa,toj vednas se oddaleci,presece iako znaese deka mi e tesko.Prasav zosto e seto ova, no pak ne dobiv nikakov odgovor i toa najmnogu mi falese.Se se zavrsi so edno "ne znam". Sto li mu se vrtelo niz glava nikogas nema ni da doznaam za zal...Mozebi vi zvucam malku zbuneto,ne znam kako da vi gi dolovam tie momenti. Mi fali premnogu no ne se javuvam,zatoa sto na poslednoto javuvanje bese prilicno grub i rece drug pat ne sega, i ostana na toa...Pominaa veke dve nedeli i seuste nisto.Treba li da se nadevam na nesto oili vednas da svrtam drug list.
  [mod-kirilica:11sd6wzt][/mod-kirilica:11sd6wzt]
   
 4. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.561
  neocekuvana promena

  Тешко е некој кога се промени,а уште потешко е да не ја даде конкретната причина за таа промена.Не сакам да те разочарам,ама не се случува ништо баш за 24 часа,нешто тлеело во него,а не сте разјасниле што.Понекогаш е подобро и да не ја разбереш причината,така мозе да си уште повеќе повредена.Мој совет ти е однесувај се како да си свртела нов лист,а ако се врати и ти даде издрзана причина за ова негово однесување,па решиш да му простиш,би било уште подобро.Дотогаш не го барај повеќе да не мисли како му вршиш притисок или дека правиш очајни чекори.Обично повеќето се враќаат ако изгледаш како да си продолзила понатаму,кај машките суетата е главен оброк ;) .Се надевам ќе се среди или барем ќе ти се разјасни што точно се променило меѓу вас.Со среќа.
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  neocekuvana promena

  Со сила ништо нема да постигнеш.Ти како што кажуваш (колку што разбрав) си му се јавила ама тој грубо ти огговорил дека несака да зборува,тогаш не го напнувај ако несака нека несака,имај и ти малку достоинство.Јас најмногу мразам кога некој без објаснување ќе даде само некој груб краток одговор и тоа е тоа.Е сега што се се случувало помегу вас незнам зашто и немаш баш објаснето како што треба ама од ова што разбрав можеби е подобро да оставиш малку да спласне работава,можеби ќе се смири па ке раговарате(ако заслужил да му даваш време) или пак сврти нов лист.Направи онака како што ти чувствуваш дали вреди да се бориш за него или не... :*
   
 6. Singlegirl

  Singlegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  По мое мислење тој сакал да те откачи но не бил доволнo храбар за да ти објасни како стоат работите. Истото ми има десено и ти кажувам од искуство воздржи се тој ќе те побара а тоа ќе биде за некое време.. Е тогаш ти ќе бидеш искрена и ќе му кажеш дека помина времето кога беше негова а тој не знаеше да го цени тоа што го има.. Едноставно објасни му дека сврти нов лист на кој што неговото име не постои.. ;)
   
 7. jana8310

  jana8310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Ви благодарам за советите.И јас мислам дека со сила нема убавина и колку повеке се запрашувам толку повеќе се губам и станувам депресивна. Полека се помирувам со работите какви што се:). доколку има некои новости прво вас ке ве известам.Поздравче ;)
   
 8. jana8310

  jana8310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Девојки,само да ве известам дека ситуацијата не мрднува со прст:)))) Инаку од последниот разговор кога беше груб,јас не се јавив,ниту пак тој и очигледно е веке како стојат работите,но нешто што посебно ме иритира е што на фб се крие од мене.Јас искрено ниту го остранив,ниту пак мислам да го остранам,немам потреба.А тој крие постови,крие пријатели,кога е онлине не збори со мене,кога ќе ме види дека сум се уклучила,ке поседи едно 2-3 мин и го снемува.Еднаш ми текна да му пишам а бре човек ако ти пречам тргни ме,не се мачи(инаку мојата добра пријателка е негова снаа за брат:)))) Малку заебано,па си помислив дека заради тоа му е непријатно да ме откачи,али па вака ме напнува мене.Јас сеуште си контактирам со неа и не намеравам да престанам заради него.Се мислам дали да го тргнам...или па да престанам да се замарам,ама ме копка зш така прави:)) Поздрав до вас
   
 9. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  јана ако таквата ситтуација ти ствара нервоза и те напнува и ако мислиш дека ке ти биде подобро без него на бф тогаш без двоумење направи го тоа
   
 10. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Избриши го од фб голема работа, ти потребал... :)
   
 11. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Аман од вакви персони зошто не може во лице да каже како стојат работите па се крие од тебе :@ :tmi: Едноставно јасно и фер.... Вака стојатработите повеќе не се гледам со тебе и КРАЈ леле ама луден човек :fubar: .Ич не ти треба мој предлог делете од фејсбук и од животот вакви личности само себеси може да се сфатат ц.ц.ц . Ми се допаѓа тоа што барем како што сега ми изгледа не му се замараш многу :D така и треба ;) :)
   
 12. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  173
  уффф...со каков кеф би го блокнала само да сум на твое место :D ...малку му е бришење изгледа него ;) ич не се замарај појке со него,оти гледам имаш уште надеж дека ке се поправат работите,затоа и не го бришиш :) .вервај многу ке ти олесни ако не го гледаш повеке како се крие од тебе,и како не ти пишува...
   
 13. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Aбе блокни го и избриши го,кој е тој па да се крие од тебе?Не му давај до знаење дека ти е тешко,големиот фраер,ке криел постови и пријатели.пффф што си мисли?Бред Пит дека е?ма ајде таму...јас го сторив истото со веке бившиот,немаш појам колку ми беше после полесно.

  Напред само...не се нервирај,има и други.
   
 14. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  Потполно те разбирам :o
  И јас сум во иста ситуација..на почетокот се беше супер..многу убави моменти поминати заедно..но последниве две недели премногу се смени..воопшто не ми се јавува, а кога јас ќе му се јавев беше ладен, секогаш наоѓаше оправдување да не се видиме , бил по цели денови на работа :( последнава недела ме фати инат ни јас не му се јавувам..а ни тој..ко да не постоиме веќе :( што е најтрагично ми пиша дека демек ме сака и се кае што ме повредил, дека сака да се видиме да разговараме..јас прифатив да разговараме, но тој повторно се изгуби..ни трага ни глас од него.... |( стварно незнам што да правам..сто пати му пишав, го прашав во што е проблемот..зошто вака се понаша..но човекот како воо земја да пропадна :@ незнам веќе што да направам..може бар да се јави да каже дека несака веќе да сме заедно, да знам на што сум :doh:
   
 15. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  281
  го 4итам ова и не ми се верува како во истата ситуација со истиот маз мојата приказна е иста дали има промени кај тебе се слу4и несто зосто кај мене е сеусте статус кво нисто не се менува ја усте цекам да видам на сто сум зосто тој буквално си игра топло ладно
   
 16. jana8310

  jana8310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Девојки,кај мене ама баш нисто се нема променето,значи од последниот пат кога јас му се јавив барајки објаснување(тоа беше некаде почеток февруари) и не добив се разбира и си реков јас повеќе не се јавувам.Секако не се јави ни тој и веќе е јасно како ден.Работата е што колку и да барате објаснување,не секогаш ќе го добиете,особено од вакви типови.Вас ви се вртат низ глава секакви работи со кои самите се обидувате да си објасните зошто така се однесува,но не треба вие да си го тупите мозокот за нечие однесување.во моментот кога почнал да игра топло ладно,знаел дека веќе ви ја поседува душата и тоа му е доволно,се опушта и си дозволува се и сешто.Тоа не е љубов,никогаш нема ни да биде.љубов не е на некого да го оставиш да страда со мислите а притоа да не мрднете со прст.Моја препорака е да си го кажете тоа што ви лежи на душата и притоа да ги оставите сами да си го решат тоа што им се врти во глава.Знам дека е тешко,особено ако постојано некој ви е во главата,ама колку повеќе покажувате слабост,толку полошо.Па мајка му,утре ако некогаш и некаде се сретнете вие ке си бидете со крената глава,а не тој.Оној кој вистински сака, никогаш нема да игра топло ладно,можеби ке се налути за нешто ден два ама ако ве сака нема сила што ќе го спречи да ви се јави.
   
 17. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  :^) Не те разбирам :$ како мислиш со истиот маж :o
   
 18. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  хмм сеа сватив ;) али од кај знаеш светот е мал :worried:
   
 19. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  281
  ne be taka kazav ko za istiot maz da zborime nema sansi nemoj da se sekiras jas sum daleku ne veruvam takva koincidencija da ima ednostavno jas sum na drugata strana od ecropa ama sekade znaci istite mazi i istite problemi btw ti so napravi so tvojata situacija? :*
   
 20. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  исто..човекот во земја пропадна :worried: