1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неочекувана промена

Дискусија во 'Разделби' започната од jana8310, 17 февруари 2011.

  1. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    hahahahaha и мојот :rofl: теси се со мене не си единствена сигурна сум дека имас барем другарки или кај да одис да не мислис цело време на него јас тука никој немам нема ни кај да одам само тој ми бесе прилика па еве зив го нема :* :* :*
     
  2. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    7.959
    Пол:
    Женски
    џабе и другарки и се пак мислам на него :@
     
  3. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Mislam deka stnuva zbor za promena na vrednostite. Lugevo se izopacija. Ili se smenil nekoj za 24 casa ili takov bil celo vreme, samo sto ne pokazuval. Mnogu cesto so odredeni gestovi ni pokazuvaat mazite i lugeto sto ne okruzuvaat ama od zanesenost ili od druga pricina pomalku ili voopsto ne stavame akcent na toa. No bolkata koja ni ja predizvikuvaat ke ne natera poinaku da gledame na rabotite, sepak ne tolku rozevo.
    [mod-kirilica:1h5w9iir][/mod-kirilica:1h5w9iir]
     
  4. Несудената

    Несудената Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Се гледавме подолг период,се беше океј,иако официјално не бевме во врска,скоро сите знаеја за нас,бевме среќни заедно,барем јас бев,но накрај поради некоја си причина која тој неможел во моментот да ми ја каже прекинавме.Многу тешко ми беше,уште неможам да преминам низ тоа,ама пред другите ништо не покажувам,среќна сум,се смеам,излегувам,се журкам,се е океј,ама се додека тој не ми се појаве пред очи.
    Толку многу ми боде во очи,одма се степнувам целата,ни тој не се обидува да збори со мене,ни па јас,но си пререкуваме преку други,индиректно комуницираме на некој начин,се што ќе кажам јас,он е контра,и обратно.Не му е кеф кога зборувам со некое машко,ни па мене кога тој зборува со некоја.
    Сите забележаа дека веќе не сме во добри односи,но ни тој,ни па јас не потврдуваме дека е така,а продолжуваме со тоа.Ногу ми е криво,бидејќи тој беше единствениот со кој наоѓав,спокој,мир,со кого бев среќна.Сето ова се случи нагло,ми збори на телефон,ми пишува на фб и за 2-3 дена почнува да ме одбегнува.Кога го прашав што се случва,тој само рече дека некел да е вака,дека е поради некој трет што влијаел на некој,но причината ќе ми ја кажал понатамо.Ни заедно неможеме,ни оделени неможеме,ме истошти до крај!
     
  5. alena19

    alena19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Zdravo dragi feminki jas sum nova na forumot . Imav decko 3ipol meseci bevme zaedno ama se padna u voda so nego pocnav da se gledam pred tocno godina i od togas ne mi e izvaden od glava . Imavme odlicna vrska barem jas taka si se tesam on kaj mene jas kaj nego zaedno iskacavme moite doma i negovite znaea za nas i see bese ok sekoj den bevme zaedno so negovi drugarki drugari izgubiv nevinost i nisto ne se smeni se bese kako i porano iskacanje kafe edno drugo pred site kazuvase deka mnogu me saka site znae za nas i na kraj mi pisuava znaes mi treba malku prostor vreme za mene i jas tuka prasuvam so e rabotata kako moze taka naednas da ti treba vreme ne mi e jasno so se slucuva i raskinavme od togas mi se nema javeno eve 8 dena nitu napisano nitu nisto p.s koga bevme zaedno go kontrolirav i ovoreno kazuvav deka sum ljubomorna .
     
  6. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Епс со последната реченица сама на себе си даде објаснување зошто сака пауза. Зошто го контролираш?
     
  7. alena19

    alena19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Izgleda zatoa so mnogu go sakav :)
     
  8. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Ти немаш доверба во него, немаш самодоверба, не е од љубов. Пробај да го смениш тоа, разговарај со него...
     
  9. alena19

    alena19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Da pravam muabet so nego ? Ne me pobaral 8 dena nikako nitu poraka nitu da se javi ednostavno go nema a pred da raskinime pa i pred poslednata den mi se javuvase celo vreme
     
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    I jas sum pominala niz vakov period , so eden decko . Nie poveke od polovina godina si teravme inaet koj na kogo da se javi , a ustvari trebase deckoto da se javi i da dade objasnuvanje . Ne se javi 8 meseci , i jas si prodolziv so zivotot kako da ne postoel voopsto predhodno . Posle ednogodisna pauza si fativ drug decko ,i ete ti go ovoj bivsiot mi prakja pokana za prijatel na fb , go prifativ , i pravevme onaka muabet , mi veli razmisluval , a i probuval da bide so drugi , bidejki sme bile 5 godini razlika bla bla , ne mu uspevalo , ne bil sreken so niv .. Jas mu rekov samo deka sum svrtela nov list i za nego nemam mesto na toj list , rekov deka mu e vreme da si bide srekjen so drugi :D mi se javuvase uste nekoe vreme , obicno pijan i me prasuvase kako sum dali mi fali toj i kako mi odi ljubovta . Potoa go smeniv brojot , i od togas nemam nikakov kontakt :)
    P.S. Ima pominato 5-6 godini od togas :D