1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неправилна вагина

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Fabulus, 26 јануари 2011.

  1. Antares8

    Antares8 Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Не мора да е воопшто проблем, туку напротив - доблест ил посебност. Станува збор за сензибилитет меѓу партнерите. Некои мажи како мене не само што не им смета туку им се таквите лабии ткз. "фетиш" :) Некои сакаат друг дизајн...некои трет....Во дамнешноте времиња во ведскиот свет добриот партнерски однос и привлекување се следело низ комплицираната ведска астрологија...Едноставно кога некои параметри ќе кликнат има поклопувачка обострана љубовна привлечност...а воедно и протокот на сексуалната енергија со различен партнер различно тече, али и брачниот соживот е важен не само креветот да биде ритуал. Не дека само компасот е во ѕвездите и дека треба да бараш готов производ....имаш момент на пронаѓање и взамено растање. Но доколку нема кондиција партнерот за долги љубовно стази и све се базира на смртното телесно-анимално уживање односно без виша љубов и свест сите односи се осудини на смрт...само вистинската и длабока љубовна состојба е бесмрттна. Без никакви комплекси....сакајте се и уживајте во себе и што зрачиш то привлачиш.
     
    На mileystar, L.i.n.a.a и AnnabelLee им се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.531
    Пол:
    Женски
    Не е ништо неправилно, едноставно има различни облици и форми. Тоа ,,не е како сите" апсолутно не значи проблем, оти не се ниту исти сите.
     
    На Antares8 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. victoriasecret1

    victoriasecret1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    87
    Здраво, јас имав исто ко твојата слика, и ми претставуваше голем комплекс а и не само тоа имав нелагодност при носење на тесна облека фармерки или подолго седење,
    решението си го најдов во клиника во Софија,
    Операцијата траеше 30 мин, мирував 2 недели
    а целосно заздравување и нормален однос после 2 месеци.
    Цената е 600 евра.
    Пре задоволна.