1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нередовна менструација

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од ForeverYoung, 3 декември 2009.

  1. Margarita9

    Margarita9 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Знам како функионираат апчињата.. И порано имам пиено и ми даваат само 5 дена да пијам,а не 10.
     
  2. ana-pistolero

    ana-pistolero Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Многу се нервирам имам нередовна менструација веке 4 години викаат да се стабилизира одкако ќе ти дојде мозе да трае и 3 години многу се нервирам и ја сакам редовна ми доаѓа на 3-4 месеци :/ немам посетено ништо ни гинеколог ни доктор... Се плашам дека во иднина неможам да станам мајка (кога ќе дојде време) :/ :(
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Битно имаш менструација може да станеш мајка и јас имам не редовна па тоа е што да се прави треба да де стабилизирам малце пред 1 година и пол откако ми има дојдено не плаши се нема ништо :)
     
    На ana-pistolero му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ana-pistolero

    ana-pistolero Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Може да ми каже некој како се рачунаат плодните денови знам одкога ќе добиеш бројш 14 дена два дена пред и два дена после исто е и кај нередовната?
     
  5. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Ана би те посоветувала да си посетиш веднаш гиниколог, (небитно дали си невина или не) оди веднаш и не чекај дур не е доцна, дур можеш со помалку да поминеш.
    Не се плаши воопшто секако дека ќе имаш еден ден деца но баш ради оваа причина треба да си посетиш уште веднаш гиниколог да те прегледа и да ти даде соодветна терапија, бидејки ако оставиш така на времето и не одиш неможеш да си помогнеш и не дај боже можеби би настанале и поголеми компликации.
    Плодни и неплодни денови се тешко дофатливи за нередовни менструални крварења.
    Затоа појди и реши си го проблемот со време и со помалку.
     
    На ana-pistolero му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pharmacy

    pharmacy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Ај aкo мoже еден сoвет не е зa мене зa вујнa ми 40 гoд.менoпaузa немa aмa нoнстoп е пoд стрес, брaтучеди е бoлен
    Имa прoблем сo месечниoт циклус не и е редoвен некoлку месеци немa дoбиенo пиелa лекoви дoбилa еден месец и пoсле истa песнa
    Нештo нa прирoднa бaзa aкo имa некoј лек
     
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Фемисан А капки, на природна база се и помагаат
     
    На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr му/ѝ се допаѓа ова.
  8. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Imam neredoven ciklus i ginekologot mi prepisa metformin od 850mg. Dali nekoja gi piela i kakov efekt imala od niv, pozitiven/negativen? I dali imaat vrska apcinjata so bremenost, deka pobrzo ke zabremenam ako gi pijam, bidejki nivoto na seker ke se snizi.
     
  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Имам редовна менструација, но ме интересира дали има некој природен начин (испробан) да дојде побрзо? Заради одморот ми е, ми треба барем ден-два порано да ми почне.
     
  10. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Претходниот месец добив на 19-ти... еве го 24-ти а се уште немам. Дали е можно да ми доцни поради тоа што примам антибиотици?
     
  11. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.362
    Да.
     
    На Valencia му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lady V

    Lady V Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Женски...имав менструација на 3 јуни, па од тогаш дури сега добив...но многу малку имам...комотно со секојдневна можам да си поминам....ама бојата не е црвена...туку кафена...сакам да прашам дали е тоа од тоа што немав добиено поради што склони се моите јајници за цисти?
     
  13. MinaMinaDina

    MinaMinaDina Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Jas imav problem so menstruacija mi kasnese skoro 2 meseci i konecno dobiv denta koga mi zemaja krf posle eden cas dobiv pa rezultatite pokazaja pokacen prolaktin 56,55 i mnogu se plasam sega vo ponedelnik ke pravam magnetna rezonansa a imam jaki bolki vo desnata strana na predniot del od glavata dali ima nekoj od vas vakov problem
     
  14. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Dali e mozno od tolku mn golem stres da mi kasni menstruacijata bidejki ne sum bremena toa 1000000000 posto hahahhaha a vaka drugi pricini nz osven toa i stres i sea na cel toj stres i sto mn mo kasni mesecv mo e stres hahaha
     
  15. Queen 94

    Queen 94 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2017
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Дали е можно да доцни менструацијата од нередовен секс да се направи некое хормонално пореметување? Веќе два месеци немам добиено.
     
  16. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    И јас имам мака со нередовна менструација, имам слушнато дека после сексуални односи се регулира циклусот, мое искуство, не се гледам често со момчето но секогаш после однос наредниот ден добивам:(
     
  17. Queen 94

    Queen 94 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2017
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Сум имала сексуални односи до сега, но во последно време многу слабо па затоа ме интересира дали има тоа влијание.
     
    На Milenalena му/ѝ се допаѓа ова.
  18. november-f

    november-f Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    zdravo
    se registrisav zosto imam problem, sakam da slusnam dali nekoj imal slicno iskustvo..
    znaci vaka.. prvo imam policisticni jajnici, tapa bolla vo lev jajnik imam otkako znam za mene, seks imam so eden i edistven decko ali nezastiten, e sega ,'menstruCija mi kasni sekogash koga ne pijam caj pd magdonos,toj mi regulira ciklis ,a prethodniov mesec ne piev, i imam nekakov zolto zelen iscedok smrdliv poslednive dve tri nedeli, na gonekolog ne sum bila seustw ,a i nemam pari za da pojdam do nareden mesec najiskreno! znaci denes me fati panika ,nemam apetit,najadena sum pd nisto od edno lebce stp se vika..imam poduen stomak,tapa bolka,gasovi, iscedokot isto taka, momentalno mi se losi, i mi kasni ..10 dena! znaci panicam! t.e jasno mi e deka ima problem ,samo da nee e nesto drugo... btw,. ne svrsuva vo mene ljubovta moja :$ :) i ?!
     
  19. Elena-123

    Elena-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2013
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    322
    смее ли да се има односи додека се прима терапија од Циклопрогинова?
     
  20. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Лекарката вели Не е ништо.
    Јас имав мензис и тоа редовен што се вели точен до минутка.

    Август ете и сега септември ми доцни по 16 дена.
    И само се дувам и поправам. Причина. Што да испитам?