1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неурофиброметоза ( caffe laut nevusi и други сиптоми)

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од mmaceee, 10 мај 2019.

 1. mmaceee

  mmaceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Ја отворив оваа тема бидејќи не најдов слична. Ме интересира дали некој се соочува со оваа болест? Дали познава некого? Болеста може да биде спонтана мутација при зачнување или наследна. Доколку некој има да сподели искуства.