1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нешто лошо сте направиле,а при тоа не ве откриле

Дискусија во 'Насмевка' започната од stefigirl, 4 април 2012.

  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Бев на една работилница преку факултет и имаше студенти од Македонија, Србија и Албанија.
    Албанците работеа предобро во програмите за 3D, малку им љубоморев.

    И еден ден, несакајќи, одев наназад за да помине еден од професорите, и згазнав врз копчето на продолжниот кабел и го исклучив. А лаптопот на албанецот бил уклучен на тој кабел и немал батерија, исто така не зачувал тоа што цртал цел ден. Испаничив и само го уклучив продолжниот кабел.
    Неколку минути подоцна дечково се враќа пред компјутер и гледа дека му се исклучил. Почна да паничи и помисли му се расипал компјутерот. После сфати и дека се што цртал му е изгубено. Ама никој не виде дека тоа сум била јас во момент на смотаност, и си преќутев.

    Или мислев дека никој не видел. Вечерта другар му ми дојде и рече: It was you who turned off his computer! Ми се изнасмеа и рече дека видел дека било ненамерно и никогаш не му кажа :D
     
    На tinka-mace, Stories, buba4e89 и 13 други им се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Со другарка ми како помали му украдивме од кола тајно цела кутија Тоблероне чоколадца на Вујко и,во тоа време човекот имаше продавница,застана кај другарка ми на кафе,ние си игравме покрај колата,несакајќи погледнавме в кола ,тоблеронето не примами и си го зедовме фино лепо,цела кутија ја однесовме подалеку од кај што живеевме кај една напуштена куќа ,и фино лепо одевме таму неколку дена по ред и со грижа на совест си јадевме по малку :D до ден денешен никој не не разоткри:rofl:
     
    На buba4e89, tinka-mace, Stories и 6 други им се допаѓа ова.
  3. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ej mn sum se litela ko pomala: tetka mi koga pravela ajvar me nalutile nesto i jas cela raka pesok vo ajvarot sum i frlila,bratucedite karite igraeja jas ko najmala se pisar me stavaa i pokrivkata uvis sum ja podigala so cel da se razletaat karite,ima mn no ako pocnam da pisuvam ke nema kraj,a ne sum se kriela me znaele kakva sum ke znaele deka e od mene.E ne me otkrija deka pusam cigari i toa celi 6god,posle me mrzese da se krijam i sama im kazav
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.424
    Пол:
    Женски
    Кога бев дете, заедно со братучед ми врзавме врвка (од оние од јадиците за ловење риби) од вратата во дворот преку тротоарот до бандерата за да се сопнат луѓето што ќе поминат. :tmi:
     
    На buba4e89, edna_malecka, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Роман можам да напишам за ,,не фаќање" во правење глупости.Дали дома дали надвор дали во школо.Препишување,лажење,местење другото не е за овде.Се зад моето невино лиценце:devil:
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Па, јас денес пружајќи алишта на терасата, слушнав едно момче од најгорниот спрат од терасата κаκо им вели на другарчињата: "ќе дојдам и јас сега а, што да донесам...еве јас точоκ ќе донесам" а, овие не го фермаа два посто и мене ме фати една смеа и почнав да им се смејам ама, не ме приметија. И едно мало маче имаше долу во дворот а, јас виκав по него мац, мац... :D :) :)
     
    На buba4e89 и edna_malecka им се допаѓа ова.
  7. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Во основно наставниците имаа посебни столчиња. И таа едната ме нервираше многу. Зимање кредата ишкртав и оваа си седна.
    Среќа лакирано беше столчето и не се приметуваше кредата.
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Пред неколку години во една продавница ми падна украс и се скрши и јас незнаев што да направам и си излегов се си мислам дека не ме видеа бидејки продавницата беше прилично голема:D
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Snowflake99

    Snowflake99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2022
    Пораки:
    1.447
    Допаѓања:
    5.710
    Пол:
    Женски
    Го сокрив пасошот на постариот брат зошто се скаравме, не можеше да дојде на патување со нас. 8 години дали бев, дете.