Нешто лошо сте направиле,а при тоа не ве откриле

Дискусија во 'Насмевка' започната од stefigirl, 4 април 2012.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.855
  Допаѓања:
  7.650
  Пол:
  Женски
  Истуривме вoдa и јa сoпнaвме нaстaвничкaтa тaјa пaднa јa скрши рaкaтa и не не oткри декa сме ние (fingers):whew:
   
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.430
  Допаѓања:
  49.022
  Пол:
  Женски
  Бев на една работилница преку факултет и имаше студенти од Македонија, Србија и Албанија.
  Албанците работеа предобро во програмите за 3D, малку им љубоморев.

  И еден ден, несакајќи, одев наназад за да помине еден од професорите, и згазнав врз копчето на продолжниот кабел и го исклучив. А лаптопот на албанецот бил уклучен на тој кабел и немал батерија, исто така не зачувал тоа што цртал цел ден. Испаничив и само го уклучив продолжниот кабел.
  Неколку минути подоцна дечково се враќа пред компјутер и гледа дека му се исклучил. Почна да паничи и помисли му се расипал компјутерот. После сфати и дека се што цртал му е изгубено. Ама никој не виде дека тоа сум била јас во момент на смотаност, и си преќутев.

  Или мислев дека никој не видел. Вечерта другар му ми дојде и рече: It was you who turned off his computer! Ми се изнасмеа и рече дека видел дека било ненамерно и никогаш не му кажа :D
   
  На tinka-mace, Stories, buba4e89 и 13 други им се допаѓа ова.
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.317
  Пол:
  Женски
  Со другарка ми како помали му украдивме од кола тајно цела кутија Тоблероне чоколадца на Вујко и,во тоа време човекот имаше продавница,застана кај другарка ми на кафе,ние си игравме покрај колата,несакајќи погледнавме в кола ,тоблеронето не примами и си го зедовме фино лепо,цела кутија ја однесовме подалеку од кај што живеевме кај една напуштена куќа ,и фино лепо одевме таму неколку дена по ред и со грижа на совест си јадевме по малку :D до ден денешен никој не не разоткри:rofl:
   
  На buba4e89, tinka-mace, Stories и 6 други им се допаѓа ова.
 4. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Ej mn sum se litela ko pomala: tetka mi koga pravela ajvar me nalutile nesto i jas cela raka pesok vo ajvarot sum i frlila,bratucedite karite igraeja jas ko najmala se pisar me stavaa i pokrivkata uvis sum ja podigala so cel da se razletaat karite,ima mn no ako pocnam da pisuvam ke nema kraj,a ne sum se kriela me znaele kakva sum ke znaele deka e od mene.E ne me otkrija deka pusam cigari i toa celi 6god,posle me mrzese da se krijam i sama im kazav
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.882
  Допаѓања:
  51.970
  Пол:
  Женски
  Кога бев дете, заедно со братучед ми врзавме врвка (од оние од јадиците за ловење риби) од вратата во дворот преку тротоарот до бандерата за да се сопнат луѓето што ќе поминат. :tmi:
   
  На buba4e89, edna_malecka, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.649
  Допаѓања:
  19.355
  Пол:
  Женски
  Роман можам да напишам за ,,не фаќање" во правење глупости.Дали дома дали надвор дали во школо.Препишување,лажење,местење другото не е за овде.Се зад моето невино лиценце:devil:
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.205
  Пол:
  Женски
  Па, јас денес пружајќи алишта на терасата, слушнав едно момче од најгорниот спрат од терасата κаκо им вели на другарчињата: "ќе дојдам и јас сега а, што да донесам...еве јас точоκ ќе донесам" а, овие не го фермаа два посто и мене ме фати една смеа и почнав да им се смејам ама, не ме приметија. И едно мало маче имаше долу во дворот а, јас виκав по него мац, мац... :D :) :)
   
  На buba4e89 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 8. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  4.901
  Пол:
  Женски
  Во основно наставниците имаа посебни столчиња. И таа едната ме нервираше многу. Зимање кредата ишкртав и оваа си седна.
  Среќа лакирано беше столчето и не се приметуваше кредата.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Limpan

  Limpan Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Пред неколку години во една продавница ми падна украс и се скрши и јас незнаев што да направам и си излегов се си мислам дека не ме видеа бидејки продавницата беше прилично голема:D