1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не заборавајте да понесете...

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од lovelife, 17 јули 2014.

 1. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.722
  Не знам дали постои ваква тема ..ако постои избришете ја!
  Сега кога сите се спремаме за на одмор или некои патувања не секогаш успеваме на се да мислиме и најчесто се случува да заборавиме некоја битна ,потребна работа.
  Затоа постоиме ние феминките да си помогнеме и да се потсетиме.Пишувајте за работи и предмети,облеки,совети за јадења,пијалоци за по пат,совети за на плажа,совети за во автобус кола или авион.
  Среќен пат и убав престој каде и да идете !

  ~Не заборавајте да понесете игла и конец.Може некое битно парче облека да го поткинете.
  ~Не заборавајте да понесете супер лепак.Можеби таму каде што ќе престојувате нема или премн е скапо да се купи,а секогаш може да се скине некоја апостолка
  :x
  ~Според мене секогаш е подобро да се носи вода шише отколку сок според мене.Зависи како ви реагира стомакот на долг пат!
  ~Не заборавајте да понесете апчиња!Во другите земји има аптеки ама не секаде има исти лекови како кај нас!
   
  На Bitter-Sweet и Mmi им се допаѓа ова.
 2. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.755
  Допаѓања:
  61.041
  Феминки или сите сте на одмор или никигаш ништо не заборавате, па не Ви е интересна темава?
  Јас секогаш пред да идам на одмор си правам список на најпотребни работи кои што никако несмеам да ги заборавам!!! Тој спосок е прилично долг затоа што на местата каде што одмараме некои работи ги нема или едноставно тие се поевтини кај нас!!!
  Прво и основно не ги заборавајте пасошите - никој несака да се врати од граница дома!!! Не заборавајте да понесете костими за капење, чадор за сонце, лежалки, средство за сончање, средство против изгореници, средство против убоди од инсекти, лекови... и секако не заборавајте да земете доволно пари!!! :) :) :)
   
 3. kikica19

  kikica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  7
 4. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.295
  Допаѓања:
  125.325
  КИКИЦА тоа е друга тема - работи кои ти се битни за на одмор, а оваа е некако повеќе за нешто што несакајќи ке заборави екој да го земе. а пример, на одмор не тргнувам без костум за капење, ама не треба да заборавам да си земам крема за изгореници или убоди од инсекти.
  Затоа, не заборавајте - лекови(за болки, за алергија, за настинка и за температура), турпија или грицкалка за нокти и џемпер.
   
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Да не заборавите кога одите на пат, да си земете прибор за лична хигиена, сопствената козметика, основни лекарства, кои сметате дека може да ви затребаат и се разбира, пасош (доколку одите надвор од државата) и пари/картички.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.