1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам со кого да продолжам

Дискусија во 'Разделби' започната од black-i, 30 ноември 2010.

?

Да бевте на мое место што би направиле?

 1. Би останала со сегашниот

  10 глас(а)
  31,3%
 2. Би му се вратила на бившиот

  4 глас(а)
  12,5%
 3. Би ставила пауза за добро да размислам

  18 глас(а)
  56,3%
 1. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  Пред 2 години имав прекрасна врска исполнета со љубов страст момче со кое ја изгубив мојата невиност.Се случи раскинавме за глупости т.е он ми раскина бидејки почнвме на факс обврски...Тој период беше претежок за мене...Но со тек на време помина...продолживме да се гледаме тајно...јас си фатив дечко со кој сум веке 1 г...можам да кажам дека ми е ок врската но сепак нешто ме наврака на бившиот :( ретко се гледаме...и пак се навракам на тоа...и тој има девојка...дали мислите дека сеуште осека нешто за мене...незнам што понатаму... а знам нема шанси да се смириме што еднаш се скрсило и да се залепи нема да е исто..а и со дечко ми ми е ок али неможам да не се видам со овој... :(
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Незнам што понатаму

  Под се гледаме мислиш на средби ти и тој насамо? Ако е така, раскажи какви ви се средбите, да можеме да ја сфатиме подобро ситуацијата :)
   
 3. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  Незнам што понатаму

  мислам на тајни средби бидејки и јас имам дечко а и он девојка...сакаме да продожиме секој по свој пат но секогас се навракаме еден кон друг..се гледаме и коа ке го бакнам...се ме наврака и наврака.. :( ... некогаш стварно ми е потребен може сето тоа е резултат само на прекрасното време кое сме го поминале заедно...помина долго време...но кога ке се видиме :( неколку дена не моЖам да се опраам
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Незнам што понатаму

  Па ако и двајцата често се сретнувате тајно, сигурно има чувства помеѓу вас. Не гледам причина зошто не би биле заедно? Ако мислиш дека тој е тој во кој си заљубена батали се и биди со него. Истото и тој треба да го направи. Не сожалувај никого, во твојот живот биди си ти на прво место, па потоа сите други ;)
   
 5. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  Незнам што понатаму

  фала...мн ми значи ова...но сепак како што кажав еднаш штом ке се скрши не е исто...колку и да ни потрае не сакам да бидам повредена пак..а и со дечко ми сум долго имам ок врска...но сепак ми недостасува нешто.. тоа е он...мн пати сме правеле на темава муабет он мн слуша туго мислење што би кажале лугето а мене тоа мн ме нервра и поради тоа не сме заедно :devil: ..но гледам дека сака да е со мене а се обидува полека да си тргне по свој пат а мене мн ме боли тоа..а и не е ок спрема дечко ми но сепак појако е од мене да се гледам и со него...покрај се ...гавол сме ние жените секогас нечто ни фали колку и да е ок и колку некој да ни се посвети :lol:
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Незнам што понатаму

  Треба да седнеш и да си расчистиш што сакаш во животот. Човек што ги слуша другите, сигурно не сакаш, сега можеби не толку многу, но понатаму во животот ќе се почувствува влијанието. Ако имаш фин однос со сегашниот дечко, размисли си, дали би го изгубила поради некој кој не знае што сака во животот. Т.е. ни ти незнаеш, затоа те советував да си расчистиш што сакаш и планираш. Не е фер, ниту спрема едниот ниту спрема другиот... А и самата си се залажуваш, и за тебе не е фер...
   
  На black-i му/ѝ се допаѓа ова.
 7. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  Незнам што понатаму

  рабирам...го сакам сегашниот дечко...но сепак ме чуди едно...коа ке се бакнам со бившиот мн поубаво се чувствувам...ја немам таа страст со дечко ми... :( а ипак дечко ми мн повеке ми се посветува..ме сака премногу...има боље карактер од него...а ипак не е ита страста затоа се ме наврака... :)
   
 8. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Незнам што понатаму

  Може јас да ти предложам нешто?! Мислам дека не е во ред да го залажуваш дечко ти а и себеси дека имате убава врска кога мислиш на друг. Стави ја врската на пауза а истовремено немој да се гледаш со бившиот. Дај си малку време и посвети се на себеси. Размисли што навистина сакаш и што ти недостига. Дали дечко ти или убавите бакнежи со бившиот. Мислам дека тогаш ќе си го одговориш сама прашањево. Донеси одлука и поработи на тоа.
   
  На black-i му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Незнам што понатаму

  Сакав да поставам едно прашање, ама ептен ќе изгледаше дека развртевме муабет на темава. Блек-и, каков ви е сексот со сегашниов?
   
 10. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Незнам што понатаму

  А со бившиот само се бакнувате или и секс имате?
   
 11. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  не е битно... :) па немаме мн често поради сто јас одовлекувам...ми се случи пред некое време сосем случајно да ни се разгори страста со бившиот и да имаме однос после толку време..си поминав преубава вечер не ни сакав да се случи ова.. и од тогаш некое време се осекам крива и немам односи со дечко ми...а и до сеа сме имале 3-4 пати од почетокот ми бече потешко да се приспособам пред 4 месеци имав со дечко ми и после се случи он да замине на 2 месеци во др држава по работа ...али не е исто како со бившиот
   
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  А да си размислиш ти што сакаш?
  Сепак во една врска е важна страста, исто толку колку и љубовта?
  Едно без друго, не бива :x
   
 13. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Нема потреба да коментираме, да се фрлиме на гласање :rofl: :rofl: :rofl:
  Јас мислам да раскинеш со дечко ти, бидејќи е повеќе од очигледно дека не го сакаш. Нема врска ако бившиот не сака да се смирите. Подобро сама да бидеш да се средиш со мислите отколку да го изневеруваш дечко ти и да се чувствуваш виновна :*
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Јас од целава приказна сфатив дека таа е со сегашниот, само колку да не биде сама.
   
 15. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  секако..ипак и јас си размилсив може кај дечко ми само ме привлекуваше неговиот карактер...за џабе времето ке го губам.. времето ке излечи се...фала на сите што ми помогнавте да тргнам на прав пат
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  И посигурна е со него. Затоа што овој бившиот има плус и девојка, не е сингл.
  А уствари, бившиот сака да се смирите?
  Ти дава некоја релација, насока на каде се движите, или стоете во место и само се гледате?
   
 17. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  море колку ја сфаќам девојкава :) мора малку сама да легнат некои работи да ти се разбистри главата а на ктај на површина ке избие тоа што го сакаш макар останала сама треба еден добар период за самоанализа ако продолжиш де лево де десно само повеќе и повеќе ќе се збунуваш......
   
 18. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  чуден чоек е тој бившиот..ми има кажано дека ни една не е како мене...дека со ниедна не му е како со мене...али ипак се замара со др личности..што ке помислат другарите..што од старт ме одалечува да сум пак со него...а ипак мн ми значи...ту како немаше да се залјубам така у дечко ми...ама сепак недостижното и тугото е најслатко :rofl: ... а сепак не и љубоморам на девојка му...како и да е не го има целосно, не е ок ни спрема неа што се гледа со мене ама тоа е само негов проблем коа знам дека неможе она да ме замени :D
   
 19. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Еј, немој да се потпираш на тоа дека ниедна не била ко тебе, дека со ниедна не му било како со тебе.. Зошто тогаш ти раскинал?
   
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  И сеа ти ќе живееш само со тоа? ,,не може да ме замени,, ?
  Ако планирате да се смирите со бившиот, смирете се. А тоа што ќе рекол овој, оној... нема врска со ситуацијата. Ако се сакате ќе си бидете заедно.
  Ако не, остани си со сегашниот дечко и дај си шанса сама на себе да го засакаш.
  На крај краева, ако не ти е убаво ни со него, биди си сингл некое време, па не мора еден од овие двајцата да е. Ќе си најдеш некој трет можеби понатаму, и тоа најдобар од двајцата. ;)