1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да прифатам крај на врската

Дискусија во 'Разделби' започната од orhideea, 19 септември 2011.

  1. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    треба да раскинам многу се имам борено, понижувано, карано, кинато нерви и живци, времево лета ние уште не сме стабилизирани.
    не знам зошто толку многу го сакам, едноставно само кога сум со него кога функционираме јас сум ЈАС нормална, ведра, насмеана, весела, кога сме скарани сум катастрофа, на друго момче немам ни по мислено, како да бидам силна и јас да се повлечам од него? како да научам да живеам без таа особа во мојов живот?????????????
     
  2. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    далеку од очи далеку од срце
    па ке ти биде тешко на почетокот али и овака па не ти е ништо полесно така само треба да се решиш и да кажеш дека нема назад и полека со тек на време чуствата ке си избледат кон него а особено кога ке си најдеш друг
     
  3. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Оф душичке , според мене најголема грешка е баш тоа што се мешаат семејствата, т.е се запознавате ти со неговите, тој со твоите... И после кога врската ке прекине, тешко ми е ради тоа. Е па тешко е...
    Ама доколку тој не чувствува веке љубов нема смисла да продолжи да биде во една врска само фигуративно.Немој да се измачуваш да го молиш . Само повеке ке те боли .
    Прифати го крајот иако не е лесно и немој да се оптеретуваш толку. Излези со другарки, па ако треба и напијте се , или организирај лејдис најт со добро вино и олесни си, исплачи се, извикај се.
    Некогаш зборувајки за проблемите со некој ти помага да се разбереш самиот себеси. ;)
     
  4. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    не дека не ме сака, едноставно има многу нервоза, напнатост меѓу нас од типот ти вака јас така ти олку јас онолку тензија некоја која тој неможе да ја поднесе , а веќе и јас сум опсипана само во солзи и цело време на ум ми е она ,,ако некој те сака никогаш нема да дозволи да плачеш за него,,
     
  5. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Епа мојот совет останува, лејдис најт и зборување, многу зборување. Ако е толку напната ситуацијата дајте си малце простор. Оди некаде 2-3 дена макар или не се слушајте, не се гледајте толку интензивно некое време и ке видите како ке се одвиват работите.
    Не помага ако продолжите да се расправате, напротив полошо си правите.
    Сепак се надевам дека се ке се среди. :)
     
  6. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    имам еден куп лејдис најт правено, шетање збору/озборувања забегано на ден, два да не го гледам, ни слушам, пак ќе ме најдеше некако, и едноставно ништо не ми помогнало сега ми е најјтешко, зошто тој е поинаков а и јас сум многу ,,излошена,, ни во да ни киселина сум :|
     
  7. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Сега не знам што совет да ти дадам.... еве вака, земи ти расчисти самата со себе. Види каде ти е проблемот , разбистри мисли, смири се и седни да разговараш со него со ладна глава.
    Без викања, без тензии .
    Ти посакувам срека :*
     
    На sadbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  8. simona.6

    simona.6 Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    хелоууу....нова сум на фемина,чим сум се регистрирала стварно сакам еден асален совет :D со дечко ми идефме 7 месеци и запознал ново девојче на факс која ги има истите карактеристики како него (свири,црта,иста музика слушаат) не девојката не е од тука и тој 7 преубави месеци расипа ради таа девојка и ми кажа дека многу ке му фалам и дека никад нема да ме заборави. мх..my mind is a mess,незнам што да правам.дали некогаш би можело да се сврти кругот? да ми каже дека згрешил при изборот,да сфати шо изгубил? :worried:
     
  9. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Секогаш е можно да се сврти кругот :!: ама дали ќе се сврти останува да почекаш и да видиш.
    Ако не се сврти никому ништо, си продолжуваш со животот, ама ако се сврти твое е да размислиш дали би му го простила ова што го направил.
     
  10. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    кругот може да се сврти многу јасно, но не се надевај....како што те гледам си така малце по смирена и сталожена за разлика од повеќето други што избувнуваат во вакви случаеви, така да ќе те советувам да се соземеш и да си продужиш со животот, а не да го чекаш него и да се каеш после што си потрошила толку време...А за во иднина ако треба нешо да се деси, ќе се наредат коцките...сега за сега сконцентрирај се на нешто други и не седи дома и да се надеваш дека ќе сфати.... ;)
     
  11. simona.6

    simona.6 Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    па сталожена сум поради тоа што многу пати се имам изгорено,мислам дека ова беше последно.некако ги изгубив и чувствата,отрпнав, едноставно ке почнам да се понашам многу ладно и грубо кон следниот што ке дојде =/ а тоа не е убаво.хаха никогаш не се надевам јас,голем песимист сум. али како и да е..се надевам убаво ке се редат коцките
    фала за совет :D
     
  12. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Искрено не прочитав шо проблем има тука за дискусија ... Само сакам да си дам мое мислење околу темата т.е. насловот .

    Со самото неприфаќање на еден крај на една љубовна врска ние си ги затвораме вратите за да пронајдеме нешто што ке не направи посреќни ... Едноставно си ги у8ништуваме шансите да налетаме на некого .. Така да кога е крај крај е . Со сила убавина не бидуа не за џабе кажале старине .

    Факт е дека можи ке го сакаме партнерот и дека ке ни биде тешко, ама потешко од тоа да се осеќаме сами у една врска и по понижувачки ЗДРАВЈЕ ке речам !
     
  13. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    феминки сакам да кажам дека многу ми помогнавте,уште сум со него но кругот се сврти. сега правам како што тои ми правеше мене,и се е супер. тркалото навистина се врти
     
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Кој може, но мора да се прифати за жал.
    КОга нешто не иде, не бива да се турка со сила ;(
     
  15. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Сега тој те засака а ти не го сакаш веќе него, и сега тој е оној кој проба со сета сила да те задржи? :^)
     
  16. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    не сега му вракам за сите лоши денови што ги поминав заради него
     
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    те свакам како ти е , оти и јас имам едно такво искуство поминато
    некој кој многу ме сакаше, и го сакав на крај ми кажа дека не ме сака повеке-сакав земјата да се отвори и да ме голтне, но, тркалото се врти :D од други луге чув дека се плеткал со МАЖЕНА жена, па така да искрено го жалам, ама кога ке настрада Господ нека му е на помош, и откако секој тргне по својот пат, мене ми се смени животот на подобро, така да само време е лекот, и немој да се затвораш во себе, дружи се, излегувај, уживај во младоста и животот :)
     
  18. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    да така е во животот по машко и автобус никогаш не се тр4а секогаш иди нов и поубав. животот е еден не треба да го поминиме во пла4енj по машки. главата горе и без де4ко животот е убав
     
  19. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    Додека не ставиш крај не можеш да знаеш дали ќе можеш да го прифатиш крајот.
    Јас имав врска од 5 години, и само ради тоа што мислев дека нема да можам без него не му се скарав... БУДАЛА! Сега си фурам даље и супер ми е, тој ме моли јас го терам у три :swear:
    Без љубов се живеј и од љубов не се умира - единствена вистина :)
     
    На srcekrsacka и princez им се допаѓа ова.
  20. no.name6

    no.name6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    57
    барам совет...е па вака...прво бев во врска 5 години,јас му раскинав бидејки дечкото имасе проблеми со дрогата... ме молесе правесе секакви глупости за да ме врати,јас немав милост кон него. по 2 години си фатив дечко и му се посветив целосно,изгубив контакт со другарките(кои и не се баш најсјајни,со исклучоци),бев со него 6 год,многу се сакавме ама дојде до недоразбирања,многу кавги и јас избрзав и му се скарав,еве веке месец дена,се слушаме,мозеби уште се сакаме. јас се покајав за се и побарав да ми се врати,сега тој несака да се врати на старото а ми вели дека ме сака и дека најдобро е вака за двајцата,незнаел како да продолзиме како да не се караме,зошто кавгите беа постојани. јас незнам како да се понашам повеке.дајте некој совет,дали да продолжам да се надевам,како да го вратам,или дали да почнам нов живот и како? фала однапред