1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам повеќе

Дискусија во 'Разделби' започната од princessofthedark, 8 мај 2010.

  1. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    У право сте.
    Така и ке направам па колкава сака нека е љубовта.
    Само знаете што ми прати еден линк http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... =HAQGwBESk ја не му вратив ништо и само се обидува сега и обидува ама таа слика не ми се трга од глава.Така да за нас нема иднина. Веке е стварно крај.
     
  2. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Допрва ке следат такви работи. Држи си до своето . Нема ништо подобро од тоа да си се цениш самата.
    Остави го копилето !
     
    На popi и Angel4eeee им се допаѓа ова.
  3. marina.m.g

    marina.m.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    91
    Извини ама мене не ми е јасно нешто во прикаскава. 4 години сте заедно,ќе се бунеше против твоите и идеш кај него дома,доаѓаат две девојки и ти си одиш и го бришеш??не го разбирам моментов на идењето-зашто си отишла??што има да доаѓаат кај дечко ти две девојки што не ги познаваш,не ли сакаше одма на лице место да се среди тоа?па на твое место тоа кроасанот не знам кај би и го ставила.не ми е јасно како долга врска може да престане на таков глуп начин и од таква причина.не ли си имаше приметено во последно време дека се однесува поинаку,не ли имаше некои сомнежи?на твое место би имала 1000 прашања и би можела да завршам со типот тек кога ќе ги имам одговорите да не ме копка веќе,ама ако ти се справуваш добро и без тоа тогаш ок.
    А првенствениот проблем на темава исто чуден ми беше-приметила дека ја изневерува си преќутела :^) сама си била крива
     
  4. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Еднаата од нив се понашаше толку чудно го заведуваше пред мој очи. :(
    Сум приметувала дека ме изневерува многу пати ама тоа го држев во себе бидејки многу се затрескав во него.Кога бевме на почеток другари ми има кажувано дека сами му доаѓале со кондоми во рака.Незз дали е тоа вистина или тоа го рече за да се прави важен.Е таа што ја видов денес луда е ,сама му се нудеше а овој само ја гледаааааааа
     
  5. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Angel4eeee што ? девојки кај дечко ти во стан? додека си ти таму какви се бре овие збрки
    велиш те изневерува 10 години е постар претходно напомена дека не сте интимни...(те изневерува) мислам да си ја бараш среќата на друго место :?:
     
  6. marina.m.g

    marina.m.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    91
    Тоа ти била грешката на прво место,штом еднаш ќе приметиш такво нешто одма се става крај или евентуално се дава уште една шанса ама толку,уште една,не 100.Како и да е остани си на своето и толку од типот,не ти требаат такви ‘мажи‘ ,ти си млада ќе си најдеш некој што те заслужува,само немој да му подлегнеш на молбите и кучешките очи,постар е и поискусен се ќе проба да те залаже пак
     
  7. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    У право сте.Немате појма колку замараше нокеска. :@ На фб ми се правдаше и ништо не пишував.Тоа му биле другарки како демек дошле да го земат лаптопот и си отишле одма после мене. :^) како па да не.
    Ја повеке не верувам на лажговци :@ и фала за советите :* :* :*
     
  8. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Леле стварно бе девојче ама ти дали размислуваш?
    Па во право биле твоите родители,во потполно право.
    Сами му доаѓале со кондоми во рака и ти знаеше дека тој оди со други и ништо не му велеше?
    На крајот виновникот си ти,а не тој зашто си му допуштила со тебе да си игра како сака бидејќи во неговите очи ти си слабак.
    Веднаш нокаутирај го од твојот живот и друг пат барем за момент послушај ги родителите.
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  9. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Не требало да си одиш. Требало да си поседиш со гостинките, не е пристојно одма да си одиш, ;) Тогаш со сигурност дечкото ке се издал. Имаше еден ваков случај кај нас беа одличен пар само во овој случај девојката имала гости и му рекла да дојде попосле а пред врата имало патики и дечкото одма кај нејзините се и вратил и во истиот момент и раскинал. Сега тој е срекно оженет.а таа....не е .Затоа не се секирај поарно е вака барем знаеш на што си .
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    тоа ми го кажа кога бевме другари. И мислев се зеза ај ама в4ера :@ .Абе како поседам со нив кога очите ми се напунија не можев да издржам ;( и ако видев уште ке требаше да направам некоја глупост.Господ гледа или нема никад да се ожени или ке ја земе најголемата ...(знаете на што мислам) :) . Ја се одале4ив ама не му реков крај само се одале4ив,незнам како да му ре4ам немам сила за тоа ;( .Мислев дека е разли4ен,го сакав го ценев и се правев за него.Со неговите се однесував како да се неззз што,со мојте не сум се понашала така ;( Од в4ера сум цела ваква ;( и уште не можам да се смирам. Тој не ме заслужува мене тоа го знам,а ја што не можам без него морам да издржам не му се враќам. ;( ;( ;(
     
  11. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Зошто си поднесувала толкава жртва од твоја страна стварно не ми е јасно,кога за цело време си знаела со каков тип си имаш работа.
    Очигледно те сметал за златна резерва.
    Немаш сили да му раскинеш?
    Абе дај не потпаѓај под негово влијание и веднаш напуштија таа врска без врска.
    Подобро сама отколку со ваков примерок.
     
    На H.VAGA и Angel4eeee им се допаѓа ова.
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.489
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Aнѓелче,факт е дека повеќето машки се тешки идиоти :devil: .ако си знаела или поточно сумњала дека тој те изневерува,зошто не му раскинауште тогаш?од друга страна ,ти реков јас дека штом не сте интимни има некоја,кај машко ќе седи мирен 4 години мирен :fubar: ,научна фантастика.
    и немојте феминки сега веднаш да застанете да страната на нејзините родители,а што ако тие не беа во право :^) ?не го оправдувам тоа што родителите ти забрануваат дечко,па макар и во право да се.на секому може да му се случи неверство,без оглед колку време се заедно и дали се интимни или не.тоа си е индивидуално кај секој човек.
    Aнѓелче,биди горда на себеси ,сте имале платонска љубов тоа е само едно искуство повеќе во твојот живот.продолжи како сега,цврсто и гордо чекори со исправена глава.
    еден ден ќе го најдеш момчето што ќе те заслужува,не се сите до еден толкави гадови нели :wasntme: .
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Мораш да се цениш така ќе те ценат другите !
     
    На Angel4eeee и Marjan007 им се допаѓа ова.
  14. Marjan007

    Marjan007 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    3.926
    Многу убаво, паметно и премногу вистинито, ако не се цениш самата ти никој нема да те цени.Ангелче верувај со тек на време ќе го заборавиш, подај му рака на времето за да ти ги залечи раните.Такви кретени како него ги има на секој чекор само жално е што си потрошила 4 години на човек како него, али сепак никој не знаеме каков е додека не го запознаеме убаво додека не ни стане близок и го засакаме со целото срце и морам да признаам дека твоите родители сепак биле во право, и јас пишав мислење за твојот проблем со родителите и морам да признаам дека сум згрешил сепак родителот е оној кој искрено те сака, и го посакува најубавото и најдоброто за тебе.
    Кретени и кретенки кои изневеруваат ќе ги имаме многу во животот но едно нешто треба да научиме како што напишала Ketrin.Moon најпрво треба да научиме да се цениме самите себеси па да започнат да те ценат и другите.Затоа не се нервирај не плачи туку таа негативна енергија претвори ја во позитивна и гордо чекори низ животот ;) .

    Секогаш кога сум тажен си пуштам филмови од Jim Carry и тие ме расположуваат и ме полнат со позитивност, затоа како предлог пробај и ти можеби ќе успее да искраде една насмевка на лицето твое :D .
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Да во право сте сите за се. :) Ја тоа не го ни гледав ни го запримаетував затоа што не сакав такво нешто и4 си мислев ке се смени се но тој си остана таков.Сега сфатив зашто ми викаше пред да отидам да му се јавам :!: за да може се да прекине за ја ништо да незнам,в4ера прв пат отидов ненајавена иии...Замислете да му се јавев,немаше да се сретнам со такво нешто. Ви благодарам на советите и ке ве послушам,многу ми е тешко,пред мојте сум супер а кога сум во соба умирам ;( колку време ке треба да го заборавам ова ;( .Не заслужувам вакво нешто ,барем не од него. Хермоса,мислиш ли дека не се сите гадови ?? :^) ;( . Нема никогаш да се заљубам,никогаш. ;(
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.489
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Aнѓелче душо исплачи се олесни го тој товар од твојата душа,знам дека си силна и го можеш ти тоа :hug: .да ,мислам дека сите не се гадови,сум видела лични примери ,додуша и испуштив еднаш еден анѓел од човек,глупава бев :fubar: .
    тоа ти е како за да стасаш до розата,прво ќе се набодеш на многу трње.ако си верник во Gоспод,моли му се често,Tој ќе те сослуша и ќе те разбере.биди храбра,и отсега натаму внимавај повеќе.ти си чиста во овој случај,тој е оној кој има злобна душа,те заменил за некакви курви таму :x .тој губи,не ти.
    што и да речам јас,знам,малку ќе е........само времето ги лечи сите рани.
    ќе се заљубиш верувај ми ,од се срце ти посакувам да си ја најдеш сродната душа :*
     
    На Angel4eeee и Marjan007 им се допаѓа ова.
  17. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    за преболеување не можам многу да зборувам
    но ќе ти кажам дека еден ден ќе се заљубиш во некој кој ќе те сака и чува
    болките ќе бидат минато , од едноставана причина бидејќи тој те повредил :| :hai:
     
    На Angel4eeee и Marjan007 им се допаѓа ова.
  18. Marjan007

    Marjan007 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    3.926
    Иако сум машко иако се смета дека ние не можиме да разбереме каква болка во моментот имаш, сепак ќе ти дадам совет никогаш не вели нема да се заљубам, ти не си разочарана од љубовта ти си разочарана од постапките на луѓето, сега си најранлива баш сега во моментот секој кретен може повторно да те искористи со неколку убаво кажани зборови и со неколку лажно симнати ѕвезди, затоа внимавај на кого веруваш и препушти времето да ти ги излечи раните okey :hug: :hug: :) .
     
    На hermosa, Ketrin.Moon и Angel4eeee им се допаѓа ова.
  19. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Јас само не ја разбрав функцијата на кроасанот во приказната :D Ангелче ке ми простиш што се смеам знам дека ти е многу тешко , ама и сама си знаела дека те изневерува и си мислела дека ке престане или што ? Или поентата на вашата врска ја гледаше во смисол - тој нека прави што сака ,само да ме земе за жена еден ден :^)
    Ај малку пресиспитај се себеси , за кого плачеш ? Кога си се сомневала дека те изневерува , не требало да си ставиш розеви очила и да се убедуваш самата себе дека се е во ред .
    Му се нудела со кондоми и ти се фалел на тебе , не ти зборува ова каков човек е ?
    Малку сум груба , ама за да преболи човек треба да си ја прифати одговорноста за својата болка , типот е кретен ти си го знаела тоа , си се сомневала во неверство ама си решила да останеш глува и слепа .
    Имаш вина што си дозволила ова да се развлекува со години . Продолжи понатму се е искуство во животот , се надевам дека нема повторно да си ги ставиш розевите очила и да се смириш со него .
    Ќе плачеш , ќе те боли , ќе се обвинуваш сама себе и со време ќе заборавиш ама ќе си останеш со зачувана гордост и со лекција плус ;)
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Функцијата на кроасанот - исто што и онаа ствар само што таму не те4е црн крем. :D
    Е баш така си ставив розеви о4ила,премол4ив се ,се правев и глува и слепа на се бидејки многу го сакав и по4итував :) . Го гледав како што се покажуваше,добар,мил,нежен го гледав како што ме разбира некој и мислев дека ме сака. :) . ПОВЕКЕ НЕ ПЛАЧАМ ЗА НЕГО :$ бидејки знам дека не вреди за него. :!: