1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам повеќе

Дискусија во 'Разделби' започната од princessofthedark, 8 мај 2010.

  1. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.572
    Пол:
    Женски
    Eee Ангелче,Ангелче јас коа ти викав дека се заебани аеродромците ти не па не ,ме убедуваше во спротивното. :D :D :D

    Како и да е убаво ти кажале погоре.Што очекуваше од некој за кој знаеш дека те изневерува. Се тешеше со тоа дека шврља на страна,ама на крај дека пак тебе ти се врака ?!? Не бе златна..Штом некој почне на страна да си ја бара среката и задоволството пиши пропало на таа врска. Штом дошло до такво нешто се гледа крајот. Секој кој е задоволен во секој поглед и емотивно и физички во една врска нема да оди на страна .На твојот очигледно нешто му фалело. Не викам дека е оправдување тоа што те изневерува, ама па од друга страна твоја грешка е што свесно си останала во таа врска и покрај се. На дечко што е заљубен и ја сака својата девојка со целото свое срце и Лима да му се нуди ке ја одбие.

    Било -поминало. Искуство + во твоето животче.Ако не друго за нареден пат ке си знаеш дека штом еднаш пукне тиквата толку е. Без разлика колку се замижува и се просуваат некои работи,тие се тие што треба да бидат знак дека нешто не ваља. А штом нешто не ваља боље да се прекине,отколку и двајцата да се измачуваат во неквалитетна врска.
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Е феминки феминки ова не го посакувам ни на најлошиот на планетава.Ова мене што ми се деси не може никој да поднесе,а ја поднесов некако се утепав од пла4ење ама тоа е.Веке нема назад.Поздрав до сите и многу ве сакам :* :* :*

    Со вас поделив се
    ноква си добив два линка повторно,и сеа сето тоа ми е смешно.Ја на тоа му вратив само
    ЗАБОРАВИ МЕ Пред да ги направиш грешките кој ти ги броев ниеднаш ли не ти текна на мене :^)
    Човеков има многу тактики не о4екував волку трчкарања,телефонот ми е исклучен стигааат пораки,и повторно негов број,ѕвонења тоа е нешто претерано :!: . Дека ја почитувам мајка му ми ѕвонел и од таму и мисли дека ке му кренам :^) . Кој будала аииии :^)
     
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.169
    Пол:
    Женски
    Aнѓелче на тоа му се вика ем шуто ем боде :D .игнорирај го,и колку сака да биде упорен,не попуштај.ќе ми простиш ама смешно ми падна заведувањето со кроасанот :lol: само храбро напред :*
     
    На a.c.k.a и Angel4eeee им се допаѓа ова.
  4. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    imam decko skoro 2 g skoro sekoj den se karame za sitnici bevme 1 ned raskinani i pak se smirivme jas za toa vreme si pisev so edno dete i sega toj saka da se videme i mene mi se dopaga so deckoto veke ednostavno mi zdosadi a mn me saka zal mi e da go ostavam posle tolku vreme ne deka i jas ne go sakam ama..nekako ne toa sto bese na pocetokot mn e grub prema mene i mn e naiven sluse drugite so ke mu kazat bev so nego i fb mi bil okl na tel i vlezel vo poraki videl deka si pisam so drug i go blokira ii ovoj mi pisa poraki na tel sum go zeznala a toj znae deka sum uste raskiinena sakam da nemam poveke decko i od doma mn me pritiska majka mi nema da sum najdela takov kako nego bla bla sakam da go ostavam bez da go povredam nemozam poveke da se karam poradi nervozi do bolnici stignav.... :devil: ve molam bez kritiki dosta mi e od kritiki samo mi e potrebna malku pomos a ako nemate nisto da mi pomognete ve molam uste ednac ne odgovarete nisto :) blagodaram na razbiranjeto :) :)
     
  5. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Очигледно дечко ти ти станал навика,и сама си свесна дека овој ти се допаѓа.
    А зашто да ти биде жал да му раскинеш?Нели бил груб?
    И шо,можеби утре ќе те побара за жена,и ти ако несакаш,нема да можеш да му го кажеш тоа од жал?
    Мислеш дека во прва прилика му пристапи друга,која ќе му се допадне,нему ќе му биде жал?
    Ццц
     
  6. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Еј овие машкиве значи стварно немаат осет,како не сфаќаат дека да напраиш жена љубоморна е многу глупаво?! Ај глупо шо е,нека е ама мизерно бе,ептен цинички,и садистички.
     
  7. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Се започна дента кога во средно не поделија во класови, повеќето ги знаев, се паднав и со еден школски од основно, бев многу среќна дека се паднав во добар клас.. Со него се познавам можеби од 8-9 години ама не бевме воопшто блиски,почнав да го свиѓам од крајта на 8 одделение, ама само онака ми се свиѓаше. На почетокот не бевме многу блиски, ама после некое време се повеќе се зближивувавме, станавме многу блиски. Почна секој ден да ми се насмевнува, многу пати ни се сретнуваа погледите, се закачавме секој ден во школо, тој се зближи со еден мој многу добар другар, па дури и одевме после училиште понекогаш и на кафе, така со тек на време станавме како друштво. Беше навистина ептен убав, згоден, беше добар, значи по цели денови на училиште се смеевме, ама ме нервираше само едно нешто, тоа што флертуваше скоро со секое девојче, имаше една девојка, додека беше со неа флертуваше со мене, а јас почнав да чувствувам нешто повеќе кон него, не го гледав како и другите другари.ова чувство за мене беше ново, интересно,и и годеше да мислам на него. неможев да спијам, секоја вечер мислев на него, спијав по 4 саата само, сите оценки ги намалив, стално мислев на него, не знаев ни што ми се случуваше. едноставно не сакав да си признам дека јас го сакам, ама што да правам, мислев дека ќе помине, како и секој пат. Ама не помина месец,два месеца, а јас колку повише го гледав толку почна да го засакувам. после некое време одлучив д аго избегнувам, да не му обраќа внимание, така и правев, почнав и да не излегувам со нив, по цели вечери плачев, за ова знаеше само сестра ми, никој друг, од друштво. Почнав да гледам дека и тој ме избегнува. си фати друга женска, една моја познаничка, а јас од ден на ден се уништував. веќе не ни си правевме муабет, почнав да изглегувам со другите другарки и никако не сакав да се сретнав со него. започна летото, запознав едно друго дете, почнав да ги заборавам случките со него, се додека една вечер, кога седевме во кафич, дојде со девојчето што излегуваше и со другар ми, мене ми се сруши светот, глумев како и секогаш,како ништо да не се случува. веќе не ни се правевме муабет, и одеднаш тој ми вика еве ја бе заљубенатаа, како ви оди со дечко ти, а не ми беше дечко само тој ме свиѓеше а јас бесчувствителната му давав лажна надеж. и јас само го погледнав и ништо не му кажав, после 1 саат си отидов дома и како и секој пат плачеев. утредента дознав дека неговите се разведувале и тој ќе идел со мајка му во австрија, дека таму ќе учи, тогаш, заборавив на се, пак плачев, се сетив на времето кога се забавувавме. помина летото, заучивме, вчера дојде да се отпиши од класот, ме погледна и јас и ништо, дури не се ни поздрави со мене, беше многу изменет... денес баш си одевме со другарка ми, и старите другари, едниот од нив вика, леле се сеќавате ли со ........ како ни беше? очиве ми се насолзија, заникаде сум, секоја вечер плачам. Немојте да ме критикувате дека се заљубив во некој со кого не сум имала ништо, немојте д ами кажете да ги избришам и случките,го гледам неговото празно столче, очекувам во секој момент да дојди, да ме насмее како никој досега и да ми се исполи срцево ..... ве молам помогнете ми... не можам да издржам, сакам да не мислам на него, ама не можамм
     
  8. Elushka-t

    Elushka-t Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Во врска сме 8месеци и некој ден, на почетокот се беше добро .. добро се сложувавме, по цели денови зборевме на телефон или пишувавме смс или бевме заедно.. се до дента кога тргнавме на училиште..јас учам во мојот град гимназија, а тој учи во друг град... кога ќе му се јавам тој секогаш наоѓа причина да ме откачи .. едноставно тој стана ладен со мене.. од тој ден кога тргнавме на училиште.. незнаш што е работата.. можете ли да ми дадете совет.. што да правам.. го прашувам што е работата зошто вака се однесува со мене.. тој ми вели дека грешката е кај мене и дека додека јас не се сменам тој нема да го промени однесувањето.. се чувствувам лошо..тешко ми е .. имам проблем а немам кому да го кажам.. па решив да се искажам овде .. ве молам помогнете ми.. :(
     
  9. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    вака девојче прва врска ми е мене 15 години има ама разбрав една работа :) не сака постојано да ме замараат на телефон а и гледа ни машкиве не обожаваат многу ѕр ѕр насекое, знајт дека го сакаш и без да му кажиш на телефон по стопати, сепак 8 месеци не се краток период :)
    така да то со звонење пораки не го земај многу при срце,а и можно е женско ко женско разни филмој да ти се прат во глата.. зато размисли малку што е како стојат работите дали имат потреба за паника дали тој ти дал причина па ти вака да мислиш и да си тажна.. само мисли позитивно :)
     
  10. Elushka-t

    Elushka-t Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Во тој град каде што тој учи живее во стан а во тој стан има две девојчиња.. денес ми рече дека бил со една од нив.. а потоа истата минута ми рече дена се зафркава...
    Тешко ми е бидејки кога не е со мене јас незнам што прави.. и не се замарав многу, ама кога ми го кажа тоа дека бил со една од нив.. ми се сруши се..
     
  11. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    со дечкоми стално знајме да се зафркаваме на тој начин, дали ја ко ке замина некаде или тој - аааа си најдов дечко/девојка пф :D
    то како ке го сватиш зависит колку доверба имаш во партнерот и колку се разбирате и сакате.. а и ако сте во добра врска и ако те сакат такви работи немат преку телефон да ти кажуват
     
  12. Elushka-t

    Elushka-t Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ви благодарам за советите, навистина ми олесни :) <3
     
  13. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    ија бев ко тебе филмој разни ми се правеа, девојче ко девојче а и стравот да не го изгубиш е тука :)
    уживај и разговарајте само за убај работи, никако не за бивши или некој такви теми што водат кон негативни мислења, а да си се зафркавате баш е убо :lol: oпуштисе и ке видиш ако се сакате ке го пребродиш негативново мислење :) кај мене бидна така :inlove:
    тука сме иначе :*