1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да правиме свадба

Дискусија во 'Брак' започната од Danielaa, 19 мај 2010.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ММ не сакаѓе да правиме свадба само поради тоа што др.работи не ни беа решени и сакаше тие пари да ги вложиме,наместо свадба да правиеме. Но,тоа не беше противење или нешто слично, туку си кажа тоа е мое мислење. Но, кога виде дека јас сакам, моите и неговите исто така сакаат, рече во ред.
    Навистина многу мирно и убаво си се договоривме.
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Иако и маж ми беше против свадба, сепак ја направивме. Татко ми инсистираше и јас сакав да му направам ќејф.
     
  3. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.815
    Ние се регистриравме, прошетавме малце на плажа, па дома се подготвивме и отидовме во ресторан на вечера.. Јас си носев бел фустан, обичен но ептен убав (на мој вкус :)), косата пуштена со една шноличка од страна, малце шминка само, маж ми беше облечен елегантно (сако, панталони, кошула, кравата), но тој секој ден е облечен така, така да ништо ново.. со најблиските прославивме и стварно супер беше.. И двајцата неќевме помпезна свадба со роднини кои што не сме ги виделе никогаш.. Кога ќе дојдеме во Македонија, ќе правиме венчавка во црква,. и тоа :))
     
    На vichy му/ѝ се допаѓа ова.