1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да ја прифати разделбата

Дискусија во 'Разделби' започната од Minnie 1, 13 јануари 2015.

  1. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски

    Е Еловес и не е баш така "Свашта" и јас несакам да ја плашам но еве го девојчето едно од најубавите и најпаметните во градот и со долга врска го нема веќе, а "свашта" оди кажи им на нејзините родители :(((((

    точно дека немор аништо да значи но доколку ја сака нема да ја прогонува на сила туку ќе ја моли, ќе проба преку другарки да ја убедува....а вака со сила само покажува дека дечкото е настран, а од настрани бегај подалеку и биди внимателен.....за овој што ти кажувам додека биле дечко и девојка не покажувал никакви настрани карактеристики, но кога му раскина го избегаваше но тој упорен дома и одеше и за жал не испадна на добро работата.....
     
    На butterfly4 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Nikoj nerece da ostane so nego. Citajte vesnici, poslednava godina kolku zeni vo Mk se ubieni od mazi koj nemoze da ja svatat razdelbata. Posleden sucaj go procitav pred nekolku dena. Ja zadavil. Halo, sekakvi ima po svetot. Nikogas neznas sto sve moze da se sluci.
    Kajnas taka se zivee. Nema problem, on na mene.Koga ke se sluci, site vikaat: E kako?
    E taka. Indicii imase nikoj ne reagirase.
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Добро а според вас што треба да прави девојката? Мојот совет беше да избегнува и да го игнорира најмногу. Ете вие да сте на нејзино место како ќе постапите? Нема да излегувате од дома, ќе бегате, ќе се криете? Сепак таа најдобро го познава дечкото ако продолжи да ја вознемирува нека ги извести родителите и полицијата, сепак ќе преземат нешто. Не велам дека нема болно љубоморни мажи ама има и жени кои после разделбата им одговара тој да ги моли, да им ѕвони сеуште и уште што не. Ако одлучно се ставил крај треба крај да биде да се избегнува секаков контакт за дечкото побрзо да се свести дека не се заедно. А тоа како ќе постапи ако ја сака сеуште тој си знае, не го познаваме неможеме да кажеме ништо за тоа секој човек е различен и си има свој начин. Сигурно не се деца од 14 годинки па да си средуваат работи преку другари и другарки.
     
  4. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    На тој начин се надева дека ќе му попуштиш, дека ќе се сожалиш на него и ке почнете од почеток.
    Знам за многу такви случаи каде оставениот/а се закануваат за својот или за живото на партнерот, па откако ке видат дека нема некоја поголема заинтересираност и потресување од другата страна се повлекуваат.
    Ич не се замарај, смени број (верувам дека нема да има храброст да ги вознемирува другите), не се движи одредено време на места каде што се наоѓа тој, избегнувај средби со него и после некое време ќе заборави и на убиства и на самоубиства. Тоа му е само очајничко однесување за да те врати.
     
    На Miss.M5 и Minnie 1 им се допаѓа ова.
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Што сте се зарасправале. Има родители, а и дечко си има.
    @mime87 постираше кај што се пофалила дека ќе се мажи оваа година. Ќе си го реши проблемот има на кој да се потпре не е сама, како што имаше еден случај не знам во која тема беше, каде девојчето немаше на кого да се потпре, па ете и таму се реши таа самата си се избори.
    Едит: Е сега ако е некој манијакален тип тешко дека некој ќе и помогне освен да го пријави за вознемирување, па да го растресат малку.
     
    Последна измена: 15 јануари 2015
    На okcenzi и tessie им се допаѓа ова.
  6. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Мене од секогаш ми било нејасно како толерирате вакво понашање.
    После завршеток на една врска за да дозволите да бидете малтретирани од поранешниот партнер постојат две опции. Или сеуште не сте расчистиле со чувствата кон него, или едноставно ви годи.

    Како и да е, земи договори му средба и објасни му дека немаш намера повеќе да контактираш со него. Ако не попушта закани му се со полиција, и тука нема лабаво. Батали емоции, секакви психопати шетаат по земјава. Што ти е гаранција дека ако ваквото опсесивно однесување нема да прерасне во болест?
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.070
    Пол:
    Женски
    Е сега, прашањето е дали е овој тој со кој што раскинала, или тој со кој ќе се мажеше :) Или сосема некој трет?
    Тука лежи одговорот :)
     
    На cresa-jagoda, galapce и tessie им се допаѓа ова.
  8. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски

    Прикачени фајлови:

    • Curiosity.jpeg
      Curiosity.jpeg
      Големина на фајлот:
      24 KB
      Прегледи:
      79
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Portishead

    Portishead Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    Не ни мора да ја прифати :) Тоа си е негов избор и на тој начин се измачува првенствено самиот себеси. А дали таа негова состојба ќе те измачува и тебе, си е твој и само твој избор. Ако му дозволуваш да ти се качува на глава, ќе го искористи максимумот од твојата попустливост. Обично не сакам кога сум приморана да бидам груба кон луѓето, но во вакви и слични ситуации веднаш им ставам до знаење дека не сакам и не можам да бидам со човек кон кого немам чувства и доколку дотичниот се обиде да ме вознемирува на било каков начин веднаш сум спремна да побарам помош од полиција :)
    Ваквите луѓе имаат недоволно развиена емоционална интелигенција, но затоа се одлични манипулатори и во ваквите ситуации само ќе се обидуваат да ја крадат твојата енергија и внимание. Тоа е психичко насилство и не смееш да дозволиш да допрат до твојата психа. Не си ти виновна што не знаат да ја прифатат реалноста и немаат разрешено некои нешта со себе.
     
    На crazylady, julie77, Miss.M5 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ok seto toa.No malku otpoveke smesno mi e mene nekoj vo edna tema da komentira deka e vo vrska i ovaja godia da tvrdi dekA ke bidi krunisana so brak,a vo druga kako nejziniot bivsi ja progonva nemozi da se pomiri so nivnata razdelba bla bla,mislam sto kade e drugiot decko sto go ima?na mars?daj ve molam ne me smejte,ili stignala do tamu so nekoj da razgovara za brak a bivsiot jadno i bedno seuste ja progonva i bara na manijacki nacin,nema logika nikakva nikoj ne e do tolku beden da bara nekoj nitu pak nekoj dro tolku glup da odi so nekoja sto ima seuste problemi od takov tip so bivsiot a da ne se reagira dobar e fimot nema sto... Ne veruvam na nisto od ova gola voda izmislica ili popolnuvanje na vreme ili glumenje na ludilo po temite dr nisto
     
    На okcenzi и Daleron им се допаѓа ова.
  11. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Vi blagodaram na site koi gi spodelivte svoite soveti so mene..
    A za onie koi komentiraat deka ova e izmislica, mislam deka na nikoj ne mu e do toa da privlekuva vnimanie na anonimen forum bez vrska..
    Kako istaknati ili "popularni" clenovi treba da znaete podobro od site deka vakvite temi sluzat da se spodeli nesto so nekoj I sekako da se slusnat poveke mislenja.
    A za onie koi komentiraat deka ovaa situacija godi, mozam da kazam deka na nikogo ne bi godelo da oseti na svoja koza kako e da se paraliziras od strav I ne mozes trezveno da razmisluvas sto e najispravno. Lesno e da se zboruva I osuduva od strana, no vnimatelno nikogas ne se znae koga toa istoto moze I na vas da vi se sluci.
    Pozdrav
     
    На WildMk, Mia.MGK, marija.980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. marija.980

    marija.980 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    662
    Пол:
    Женски
    @Minnie 1 не се вознемируваj и jас сум го поминала тоа исто и каj мене тоj несакаше да jа прифати разделбата, разговарав со него на смирен начин му кажав сепак тоj се противеше но со тек на времето прифати, не грижи се ;)
     
    На Mia.MGK и Minnie 1 им се допаѓа ова.
  13. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    moze e samo opsednat so tebe deka seuste oseka emocii prema tebe i otkako ke si najde nekoja druga ke mu pomine gladot za da te gleda

    ako ne e taka ne si trebala od sam pocetok da iskacas so nego a ne pa da zborime za vrska

    ako e nasilen togas toa e prasanje na tvojot los vkus u nezreli mazi i treba da pretstavuva povod da sednes malku so prstot na glava za da razmislis kon kakva idnina ide toa da investiras vreme/energija so takvi mazi
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  14. A2223

    A2223 Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Jas iskreno mislam deka ti si edinstvena sho mojt da procenit kolku tie zakani i gnjavenja se seriozni. Ti nego najubavo go poznavas. Dokolku e po malce "nasilen" tip, ti preporacuvam da im kazis na najbliskite. Sum imala vrska, koja zavrsi ne bas najubavo, poso mislev se sama kje sredam. :) Ne sakam da ti kazvam vaka ili taka, ama ti si go poznavas nego najubavo i mozis se nadevam da procenis kolku tie negovi poraki i gluposti se realni i dali postoi moznost za ostvaruvanje. Ignoriranjeto i promena na broj se edna opcija, ama ne e celta da begas ... kade ? Mora nekako da sfati. Razmisli si :) A najbliskite doma se edinstveni koi vistina mozat da ti pomognat , soslusat, i se iskreni.
     
    На Viktorijaaa5 и Minnie 1 им се допаѓа ова.
  15. A2223

    A2223 Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Sega procitav sho si napishala za stravot. Vidi razgovaraj so nekogo. Se naeziv posho nemozam da smislam maski koj smetaat deka svetot e niven. A i te razbiram i sekoja sho komentira kako mozelo vaka da se dozoli, daj boze nikogas da ne osetit na svoja koza. Zatoa sho ako vekje vlezis vo toj zivot so takva licnost, e mn tesko da se otrgnis. Tuka zboruvame za ljugje koi psihicki te unistuvaat. Ne e tolku lesno i ne e fer da komentirate taka. Na sekoj moze da mu se sluci.
     
    На Minnie 1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.349
    Допаѓања:
    83.706
    Пол:
    Женски
    @A2223 се сложувам со тебе :)
    Тој што вакво нешто не почуствувал на своја кожа незнае колку е тешко да се отргнеш од таков човек.
    Исто би ви рекла и јас немојте да ги осудувате ваквите луѓе кои се во оваа ситуација кажувајќи им зошто на време не се тргнале,и зошто се впуштиле во оваа...
    Недајбоже некој да искуси такво нешто.....
     
    На Sanjichka007, Minnie 1 и A2223 им се допаѓа ова.
  17. diegosanches

    diegosanches Нов член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    zdravo srce ako ti dosaduva ili te maltretira so poraki slobodno prijavi go vo policija pozz
     
  18. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    kazi mu deka ke mu se vratis samo ako bide so drug maz prethodno (deka e 21 vek a fraerite mora da imaat iskuseno se) i baraj snimka od eventot :rofl::rofl::rofl:
     
    На BoneMachine и Daleron им се допаѓа ова.
  19. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски

    Very funny... NOT :clap:
     
  20. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205

    1. nekoj sakaat malku poveke ...kako sevikase de ona blago so se stava u baklavata...ona so seker i voda so se prai ...oced de nekoj pomalku zavisi od blagosta na nepceto (nekoj sakaat da tece oced od baklavata)
    2. a smesno e deka cat-pat srekavam slucaji na maski so eksperimentiraat so drugi mazi posle raskinuvanje,a kako takvi nestabilni uspeale u pravo mesto da se uvlecat u vrska e dr prasanje
    3. ova vtorovo ne e zezancija lol