1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не се сеќавам на делови од животот

Дискусија во 'Психологија' започната од Milky.Way, 7 јуни 2013.

  1. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    И јас не се сеќавам на некои делови од детството,. на пример со другарка некои глупости што сме правеле таа се сеќава на тоа а јас не..
     
  2. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Како тоа не се сеќавате? Морничаво ми е кога некој ќе ми рече:" А кога било тоа? Јас не се сеќавам..."... Угх. Јас дури и до детал ги паметам случките пред повеќе од пет години, а и поновите... Понекогаш посакувам да ја немам тааа меморија, да не се сеќавам на тие ужаси, но, некој друг жали што ја изгубил, па најверојатно, би било подобро да си ја чувам, и така сеќавањата нема да ме повредат... Или да...
     
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.386
    Допаѓања:
    5.845
    Oд кoгa рaскинaв сo мoјoт дoлгoгoдишен пaртнер, ете и гoдинa пoминa знaчи oд тoгaш јaс не пoмтaм вooпштo не помтaм кo мoзoкoт зa џaбе дa ми е. Еднa реченицa не мoжaм дa пoвтoрaм кaмo ли дa зaпoмтaм. Ете пoвеќе ни ликoт не се сеќaвaм кaкoв му беше. Штo ли се случи сo.мене зoштo , не знaм и не знaм решение :( кo дa имaм прaзнa глaвa зa укрaс сaмo. Бргу губaм мемoријa ете тaкa се oсеќaм.
     
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Не се сеќавам ни јас некогаш на некои работи од минатото ама не обрнувам многу многу внимание на тоа.