1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сум имала дечко до сега

Дискусија во 'Сингл' започната од napatena, 3 јануари 2010.

  1. napatena

    napatena Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    па да во право си за ова :)
    знам дека не сум престарена ама мислам дека веке време ми е :)
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    32.101
    Пол:
    Женски
    Не треба да се срамиш затоа што си немала дечко до сега. Јас со мојот прв дечко се фатив на 22 години и сеуште сум со него. Не се срамев што немав дечко до тогаш.
     
    На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    А тие понеделник што се фалат кој со кого се мувал, мислиш дека се интересни! Мила моја, со самото тоа што се фалат за TAKVI работи покажуваат колку се прости! Немој да бидеш како нив, имај самопочит, биди единствена! Мислиш тие што прават така се најдобри! Грешиш...прости можеби некој ти се и другарки, ама тие што се муват со повеќе души во иста вечер, или пак што ги менуваат дечковците како чорапи, се најобични ороспии!...И што дека си немала дечко до сега...јас 22 години сум па не сум имала, ама никого ништо! Не е работата само колку да имаш некој да го нарекуваш дечко, битно е тоа да е со срце...да има лјубов! Ако правиш како што прават и горенаведените....верувај кога ке потпораснеш ке се каеш премногу!.....Позззз :*
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dragonfly

    Dragonfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    298
    Јас мислам дека не треба да се плашиш се доаѓа спонтано. Остави времето да те научи.
     
  5. MiteDupev

    MiteDupev Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0


    најмногу ме нервираат тие што се фалат со тоа како да напраиле некое чудо ... машко сум али кога ке слушнам таков муабет ми иде да ги фрлам и нив и тие што ги слушаат
     
  6. napatena

    napatena Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Епа и мене ме нервираат, но сепак тие ми се другарки и тоа не го кажуваат за да се пофалат туку да кажат како го поминале викендот. И јас да имав што да кажам сигурно и јас би зборувала иако не сум од тие што се фалат. :) И ај ако сакаш помогни ми со некој добар машки совет. :$
     
  7. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    И јас не сум имала дечко ниту планирам да имам во блиска иднина бидејќи сеуште не сум спремна за обврски...сум се мувала неколку пати но сега сфајќам дека не требало тоа да го направам со некого што го знам неколку дена, не избрзувај подобро бидејќи подоцна ке се покаеш. За таквите работи треба време а не е важен бројот на муватори туку има многи работи поважни од тоа и затоа за да го процениш поубаво потребно ти е повеќе време :lol:
     
  8. kikeee

    kikeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Проблемот е во мене или....????

    Вака... скоро сите што ги познавам досега или си имаат фатено дечко или барем се смувале.. а јас ништо од тоа, досега не сум ни бакнала машко, а да не зборуваме за фаќање дечко... :x не сум имала ни ништо посериозно досега, освен во седмо одделение онака зафркавање со еден, те сакам ова она- детски работи :rofl:
    но подоцна, никој не ми се додворувал, досега само 3-4 на фб ми напишале дека ме бендисуваат и тоа... :^)
    е сега незнам, кажете вие дали во мене е проблемот или??? :wasntme: (инаку заљубена сум, но ни од тоа ништо нема да биде- еве прочитајте тука повеќе за тоа - http://forum.femina.mk/vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/1310.html- страна 132) :$ :$ :$
    <3 <3 <3
     
  9. elenadaceva

    elenadaceva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    јас исто размислував и размислував дали проблемот е навистина во мене и сфатив дека не е ...може одреден час јас сум го превземала најголемиот дел ..ама крајот не беше мој...а најмалку предизвикан од мене....и без никава причина...бидејќи обајснувањата што он ми ги кажа коа беше крај..беа апсолутно абсурдниииии...ништо немам згрешено.....така да не е до мене ! :) ;)
     
  10. butterfly-cool

    butterfly-cool Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Немој никако да го гледаш проблемот во тебе зошто ни најмалку не е во тебе, не си само ти, на повеќето девојчиња им се случува тоа. Да знаеш дека на секој ќе му дојде времето кога-тогаш. Не треба да се форсираш и да паничиш. А за ова можеш да смуваш некого, само во акција, самодоверба и со примена на некои мали тактики би требало да успее. Што значи не чекај туку веднаш во акција, па разултат ќе има, ќе видиш. Со среќа. :*
     
    На Anggie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. red-butterfly

    red-butterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Се уште не сум имала дечко

    vaka...neznam kolku ke vi izgleda ova normalno ili ne...imam 16 godini a seuste ne sum imala decko ili muvac...so nekoi sto sum se obidela da izlezam ne ispadnalo ednostavno si velam ne bilo za da bidi...znam deka problemot ne e do ubavinata a nz do sto e ednostavno nekoi mi vikaat deka ne sum opustena i komunikativna...iskreno zn devojki koi se na moja vozrast ili tuka nekade so godinite i nemale ni tie dosega decko i niv ne mu preci toa...i mene mn ne mi preci no grdo se osekam vo odredeni situacii i mislam i deka poveketo me izbegnuvaat poradi toj fakt...na momenti si vikam deka e veke krajno vreme za toa no ednostavno nema nekoj sto mi se pusta ili e zainteresiran a iskreno mi e smaceno od toa na nekoj da mu se pustam pa neispadnalo nisto ili nesto slicno zatoa ve molam za HELP i vase mislenje mn bi mi znacelo..... |-)
    [mod-kirilica:3gfrbula][/mod-kirilica:3gfrbula]
     
  12. loca23

    loca23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    Сеуште не сум имала дечко

    Вака сеа девојче...јас познавам многу девојќи сто имаат и по 20 години и немале дечко ни мувач и не патат нешто многу :) Така да не се сеќирај ќе биде и тоа...ќе се појави и таков со кој што взаемно ќе се симпатишате :D Излагај си ти...биди си среќничка и не се замарј со вакви работи ;) ПОздрав
     
    На red-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Сеуште не сум имала дечко

    Како може на 16 години да се заморувате околу прашањето дечко? :^)
    Живеј си го животот, уживај во младоста, не се врзувај премногу рано, за дечко има време.

    Мал совет: сѐ уште се пишува разделно, со надреден знак врз ѐ. ;)
     
    На Inola и red-butterfly им се допаѓа ова.
  14. red-butterfly

    red-butterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Сеуште не сум имала дечко

    да тоа е така но мислам дека другите и општо во друштвото ме сметаат за ,,заостаната`` и мн ми е грдо кога ке почнат муабет на таа тема или кога некој што не знае ке ми рече кој ти беше бивши не сакам а и не знам да лажам а грдо ми е да речам дека не сум имала никој досега...мене искрено не ми е баш гајле ми е за тоа што мислат другите за мене...
     
  15. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Сеуште не сум имала дечко

    Абе тоа дека си немала дечко не е за срамење да кажиш, биди си горда, речи никој не го заслужил твоето внимание. Не си заостаната ама баш ич. Живеј си го животот и уживај, зошто многу ке ти биде понапорен со дечко кога ке се појави некој. :)
     
    На red-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.750
    Допаѓања:
    65.203
    Пол:
    Женски
    Сеуште не сум имала дечко

    Кога ќе фатиш дечко ќе си викаш е што ми беше убаво сингл :) Ич да не се замараш, ехеееее има време за тоа. Се во свое време. Уживај си сеа и да не се замараш со глупости.
     
    На red-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Сеуште не сум имала дечко

    А зошто да не?? Па баш ти се токму годините, за да почнеш поинтензивно да се дружиш со машки, да излегуваш, да се муваш, да се бакнуваш.. Не ти требаат никакви сериозни врски, терај си повеќе на забава. Секако ова не те прави распуштеница, ниту пак обратното те прави заостаната. Само сметам дека сега ти е правото време за тие работи, нема белки на 18 години допрва да учиш да се бакнуваш.
     
    На red-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Сеуште не сум имала дечко

    Имаш време за дечко...и ќе го најдеш кога најмалку очекуваш. Како што велат старите: За секое тенџерче има капаче.

    Трендафилка, какое го пишуваш ова ѐ?
     
    На femina11 и red-butterfly им се допаѓа ова.
  19. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Сеуште не сум имала дечко

    Девојченце мило ем драго, колку само ме потсеќаш кога јас имав 16 :?: , мислев ако немам дечко, готово крај на светот, па дури во средно двегодишна врска имав, ееее сега да ми е овој памет :fubar: Излегувај , дружи се , имај мувач како што викаш ти, дечко има време кога да фатиш, верувај нема да видиш како летаат годините од 20 до 30 :!:
     
  20. red-butterfly

    red-butterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Сеуште не сум имала дечко

    финтата е што не сум имала мувач а неможам ни да најдам